Skocz do zawartości

Jasne plastiki Volvo S60


quikest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, całkiem niedawno zacząłem interesować się tematem kosmetyki aut. Do tej pory udawało mi się znajdować odpowiedzi na interesujące mnie tematy z wykorzystaniem wyszukiwarki forum, lecz w tym momencie utknąłem w martwym punkcie. Z tego względu postanowiłem poprosić o pomoc.

Mam Volvo S60 z jasnymi plastikami oraz jasną tapicerką materiałową (masakra). Plastiki drzwi i deski rozdzielczej udało mi się elegancko domyć z wykorzystaniem pędzelka, ADBL APC PRO 1:10 oraz mikrofibry. Efekt jest zdumiewający i jestem w szoku jak wiele dobra chemia potrafi zdziałać. Zastanawiam się czy taką samą konfigurację mogę użyć na "materiałowe" słupki? Poniżej wstawiam zdjęcia zabrudzenia oraz zoom na strukturę materiału.

Kolejne pytanie dotyczy gumy z butów, które wżarły się w listwy progowe oraz boczki drzwi. ADBL APC PRO 1:10 praktycznie tego nie ruszył. Mocne tarcie mikrofibrą nie daje rezultatu, dopiero tarcie magiczną gąbką coś ruszyło, ale boje się, że uszkodzę plastiki. Czy mógłbym prosić o wskazówki w tym zakresie? Poniżej wstawiam zdjęcie progu.

Pozdrawiam

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quikest Te odarcia od butów, śmiało możesz potraktować Magiczna Gąbką + APC :) A co do materiałowych słupków. Polecam Excede Encapsulator Cleaner :) Piskasz na mikrofibre i przeciągasz wzdłuż słupka, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Ewentualnie delikatna mgiełka na słupek + delikatna szczotka, a po wyschnięciu odkurzyć.  Tylko ostrożnie. Nie przemocz słupka, żeby materiał się nie odkleił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.