Skocz do zawartości

Weryfikacja wiosennego zestawu zew + wew


Marcinello

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Rozglądam się powoli za wiosennym pakietem zewnątrz + wewnątrz. Pacjent to Modeno MK5 Magnetic Grey - będzie to pierwsza jakakolwiek akcja poza myciem auta od nowości (2016r)

 

Wiadra, szampony, piany, rękawice mam - zostają tylko zabawki pod zabezpieczenie lakieru + zabawa w środku.

Trochę się bawiłem już w tym temacie i pracy ręcznej (BMW, więc nie było łatwo, w Fordzie też jest taki twardy lakier?)

 

Po przegrzebaniu różnych wątków złożyłem coś takiego:

 

1. Mycie mycie i mycie tym co już mam

2. Glinka BILT HAMBER AUTO CLAY MEDIUM - producent twierdzi, że można użyć do tego zwykłej wody (czy lepiej coś dodatkowo dokupić albo wymieszać z szamponem?) - nie będzie za mocna ta glinka?

3. Meguiars Ulimate Compound

4. POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL jako cleaner

5. POORBOY'S WORLD BLACK HOLE

6. Wosk Natty's RED

7. Zewnętrzne plastiki AUTO FINESSE REVIVE

8. Wewnętrzna tapicerka + plastiki ADBL INTERIOR WOW

9. Aplikator do UC i BH - tricolor

10. Aplikator piankowy do wosku x2

11. Aplikator mikrofibra do cleanera

12. Do szyb mam i akcesoria i ADBLa więc nie potrzebuję

 

 

Czy taki zestaw byłby ok? Cena nie gra większej roli aczkolwiek też bez przesady :) chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt wet look. Ewentualnie jak ktoś ma sprawdzone kosmetyki pod Fordowskie blachy lub coś co będzie lepsze do takiego grafitowego koloru to będę wdzięczny.

Wosk mam aktualnie tego REDa ale ma już ok 3 lat więc nie wiem czy jeszcze się nada? Mógłbym spróbować czegoś nowego, a nawet chciałbym ale nie wiem czego :) - efekt ma być wow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak koniecznie chcesz BH to może być ;) ale BH nie jest od ogarnięcia lakieru bo to robi UC,BH to politura/glaze ma za zadanie wyciągnąć coś więcej,coś dodać do glossa ale skraca żywotność położonego wosku na nim ,A woskow masz do koloru do wyboru zależy czego oczekujesz ile chcesz wydać itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce uzyskać jak najlepszy efekt lustra :) trochę kosztem żywotności wosku ale też nie tak, żebym go co weekend aplikował :) A do takich ciemnych lakierów coś poza BH albo coś lepszego? Wosk jak wyżej, jak najlepszy efekt wizualny - max 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.