Skocz do zawartości

Co do zmiękczania brudu ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Czym według was najlepiej zmiękczyc brud na karoserii? Wspominałem w jednym poście że będę miał myjke parową ale chciałem troszke usprawnic prace i przed myciem chciałem z opryskiwacza spryskac czymś auto żeby troszke zmiękczyc brud. Na myjce ojca używamy pianownicy ale w moim przypadku ona odpada. Co polecacie? Jakaś piana aktywna? Zależy mi na dobrym stosunku jakośc /cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed właściwym myciem spryskuję auto roztworem szamponu za pomocą zwykłego ręcznego opryskiwacza ogrodowego i zostawiam na kilka minut, a potem spłukuję myjką ciśnieniową. Całkiem dobrze mi się ten patent sprawdza. Pytanie tylko czy sprawdzi się z myjką parową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo,prezentuję szampon Duragloss concentrate 901 użyty w pianownicy.Spisał się dobrze. Rękawicą leciutko i poszło. Wlałem na 1l wody 2 nakręteczki widoczne na zdjeciu. Piana gęsta, ale jak to detergent nietrwała tak jak piana właściwa do tego przeznaczona. Do zmiękczania brudu idealne. :)

IMG_2120_resize.JPG.044e3a3b182782631c344c5a65b68fd5.JPG

IMG_2117_resize.JPG.86dace041f8e56eb7fa8b3fdc8d0d2eb.JPG

IMG_2116_resize.JPG.13a0694279b59474053a8c9201c66bf0.JPG

IMG_2115_resize.JPG.e8fa39537007870c8d0c615ae03cbc04.JPG

IMG_2114_resize.JPG.fd2a418711928a37bd04127f6e636b13.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain - tez mam w planach użycie Duragloss 901 z pianownicy. Doczytałem na DW ze polecają DG901 + kapka degresera Duragloss Ultimate Orange #461. Podobno efekty są znacznie lepsze - tzn cięższy brud zostaje rozpuszczony i spływa razem z pianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain - tez mam w planach użycie Duragloss 901 z pianownicy. Doczytałem na DW ze polecają DG901 + kapka degresera Duragloss Ultimate Orange #461. Podobno efekty są znacznie lepsze - tzn cięższy brud zostaje rozpuszczony i spływa razem z pianą

Zgadza się, ale takie połączenie Duragloss #901 + Ultimate Orange #461 lepiej stosować na większy brud, jako pre-wash. Wosku nie usunie, ale te o mniejszej trwałości może trochę nadwyrężyć. Wtedy lepiej sam Duragloss #901. Duragloss Ultimate Orange nie jest zwykłym APC, jest na cytrusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.