Skocz do zawartości

Witam. Volvo s60 pomocy.


Grande

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie powiem, że przeczytałem poradnik dla początkujących tutaj z forum ale nie ogarniam tego z padami i glinką tyle rodzai.

Posiadam volvo s60 z 2002 kolor czarny(kodu lakieru nie pamiętam).Chciałbym zacząć swoją przygodę z detalingiem i przywrócić blask mojemu maleństwu. Lecz lakier jest w strasznym stanie pełno białych rysek nie wiem od czego oraz czegoś co wygląda jak skórka pomarańczy na lakierze. Szukam pomocy, jakiego pada, pasty, glinki wybrać. Wiem, że mam lakier średniej twardości (według jakieś listy z angli) oraz jestem pewny, że lakier jest w 100% oryginalny nie był nigdzie lakierowany, ani nic w ten deseń. Posiadam dwie polerki nie jakiś tam kosmiczny sprzęt, ale myślę, że na początek wystarczy jedna to coś w stylu szlifierki a druga eh nie znam pojęć (obrotowa, księżycowa nie mam pojęcia) może ktoś miał do czynienia z volvo i coś doradzi?? Wiem, że nie znam pojęć specyficznych oraz metod, ale szybko się uczę i dlatego piszę tu o pomoc do was :) Pozdrawiam niżej załączam moją piękną po myciu i ręcznej polerce, własnej z efektem jedno dniowym na drugi dzień już obleciał warstwa kurzu i brudu.

 

 

22424472_1612835565444314_6755373451062222514_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wszelkimi działaniami należy porządnie umyć auto według opisu, następnie deironizatory oraz produkty typu "tar&glue remover". Jaka glinka? Kluczowe znaczenie ma tutaj nie jaka, a jak będzie używana. Pamiętaj o tym, aby glinka nie jechała po suchym. Jak to w życiu- na sucho nie da rady :D Masz do tego specjalne lubrykanty bądź po prostu woda z szamponem. Dobry patent to nabieranie wody gąbka i ściskanie jej na lakierze. Padów masz ogrom,  większość robi co ma robić. Pomyśl na przykład o polskim producencie NAT, który oferuje pady na rzep jak i na dysku. Link do filmików z testami poszczególnych past polerskich znajdziesz tu na forum. Wiele odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz tu na forum, wystarczy poszperać. A potem najważniejsze, czyli praktyka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.