Jump to content

Dziury 7/8mm wywiercone w aucie - jak zamaskować?


mjregul

Recommended Posts

Mili koledzy z forum, mam pytanie dość nietypowe ale w pewnych okolicach auto detailingu. Moje auto jest z 2008 roku i w tym samym roku kupujący je oryginalnie w Danii zrobił 2 etapowe zabezpieczenie przed korozją (średnio mu to wyszło) - najpierw obsmarkanie całego podwozia 2 warstwami barana a później profile zamknięte od środka płynem antykorozyjnym.

I tu zaczyna się problem, firma to robiąca przewiercała się przez karoserię by wprowadzić rurki i wtłoczyć syf do środka. Wygląda to jak na załączonym zdjęciu i siedzą w tych miejscach gumowe zatyczki. Zatyczki mają tyle lat co auto czyli 10 - guma twarda, nie trzyma się to dobrze, niektóre pogubiłem a w miejscach po rurkach w klapie bagażnika już nawet się rudolf pojawia leciutki bo tam gumek nie było jak już auto kupowałem 3 lata temu i szczerze w ogóle o tym zapomniałem :/ 

Tu pytanie do Was - gdzie kupić nowe korki gumowe, które będą siedziały ciasno i dobrze zabezpieczały przed wodą oraz/albo gdzie kupić coś cieniutkiego ale twardego co można przylepić na te dziury by zabezpieczyć przed dostawaniem się tam wody? Auto jest grafitowe więc jakieś okrągłe, czarne naklejki by nie robiły przynajmniej dla mnie wielkiego halo byleby to było coś co ciężko oderwać, jest płaskie i mocne i nie przepuszcza wody.

Jestem otwarty także na inne pomysły, na wiosnę auto czeka gruntowne odświeżenie stąd już teraz rozpocząłem myślenie nad takimi rzeczami. Oczywiście te dziurki dostaną na krawędziach spray cynkowy oraz lakier przed zatkaniem/zalepieniem. 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

IMG_20180201_200015.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.