Skocz do zawartości

Dziury 7/8mm wywiercone w aucie - jak zamaskować?


mjregul

Rekomendowane odpowiedzi

Mili koledzy z forum, mam pytanie dość nietypowe ale w pewnych okolicach auto detailingu. Moje auto jest z 2008 roku i w tym samym roku kupujący je oryginalnie w Danii zrobił 2 etapowe zabezpieczenie przed korozją (średnio mu to wyszło) - najpierw obsmarkanie całego podwozia 2 warstwami barana a później profile zamknięte od środka płynem antykorozyjnym.

I tu zaczyna się problem, firma to robiąca przewiercała się przez karoserię by wprowadzić rurki i wtłoczyć syf do środka. Wygląda to jak na załączonym zdjęciu i siedzą w tych miejscach gumowe zatyczki. Zatyczki mają tyle lat co auto czyli 10 - guma twarda, nie trzyma się to dobrze, niektóre pogubiłem a w miejscach po rurkach w klapie bagażnika już nawet się rudolf pojawia leciutki bo tam gumek nie było jak już auto kupowałem 3 lata temu i szczerze w ogóle o tym zapomniałem :/ 

Tu pytanie do Was - gdzie kupić nowe korki gumowe, które będą siedziały ciasno i dobrze zabezpieczały przed wodą oraz/albo gdzie kupić coś cieniutkiego ale twardego co można przylepić na te dziury by zabezpieczyć przed dostawaniem się tam wody? Auto jest grafitowe więc jakieś okrągłe, czarne naklejki by nie robiły przynajmniej dla mnie wielkiego halo byleby to było coś co ciężko oderwać, jest płaskie i mocne i nie przepuszcza wody.

Jestem otwarty także na inne pomysły, na wiosnę auto czeka gruntowne odświeżenie stąd już teraz rozpocząłem myślenie nad takimi rzeczami. Oczywiście te dziurki dostaną na krawędziach spray cynkowy oraz lakier przed zatkaniem/zalepieniem. 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

IMG_20180201_200015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.