Skocz do zawartości

Zaino Z8 Grand Finale Spray Seal


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nie mogłem się doczekać żadnej rzetelnej informacji na temat Z8,więc postanowiłem samemu kupic i przetestować ;) Generalnie szukałem jakiegoś "QD sealanta" , rozważałem Red Mista i właśnie Z8. Wybór był ciężki, ale w końcu wybrałem Z8 ze względu na bardzo pochlebne opinie na DW.com.

 

Jak się okazało, jak najbardziej zasłużone ;)

 

Pare słów o produkcie:

 

1.Opakowanie : nic specjalnego, ot butelka z atomizerem ( bardzo dobrym swoją drogą,o tym dalej). Pojemność 473 ml, czyli w sumie też standard.

 

2.Wygląd i zapach : Pomarańczowy płyn o bardzo płynnej konsystencji, myślałem że skoro to sealant to będzie bardziej gęsty. Zapach jest genialny, pachnie czymś na pograniczu brzoskwini i pomarańczy, jak dla mnie konurent pod tym względem do Concorso ;)

 

3. Aplikacja i polerowanie : BANALNE. W sumie nic innego pisać nie trzeba. Aplikator pozwala na bardzo precyzyjne dawkowanie produktu, co przekłada się na bardzo duża wydajność Z8. Na jeden panel wystarcza 1 psiknięcie, na dach i maske dałem po 2-3. Produktu zeszło tyle co nic, starczy napewno na bardzo długo.

 

Używamy jak każdy QD, psikamy na panel i szybko wycieramy MF do połysku, ja potem poprawiałem jeszcze drugą żeby pozbyć się ewentualnych smug.

 

4. Wygląd: Z8 aplikowałem na nałoży 4 dni temu Purple Haze, który już sam w sobie wyglądał świetnie. Z8 dodało zdecydowanie więcej blasku i refleksów, z auta zrobiło się lustro, przy zachowaniu jednego tego wet looku, charakterystycznego dla wosków naturalnych.

 

Do tej pory dość sceptycznie podchodziłem do kwesti różnic w wyglądzie wosków, twierdząć że mają mały wpływ na wynik końcowy. Po Z8 zdecydowanie widze różnice w wyglądzie, pare osób które poprosiłem o wskazanie różnicy między panelami gdzie Z8 jest nałożone, a gdzie nie bez wachania wskazały te po aplikacji,jako bardziej "błyszczące"

 

5. Cena i opłacalność: Nie ma róży bez kolców...Nie bójmy się tego powiedzieć, u nas Z8 jest cholernie drogie :( 120 zł za QD,nawet tak dobry to jednak dużo. Jeśli weźmiemy pod uwage że za tyle można mieć 3 opakowania SmartDetaila/ Pro Detailera który również zbiera świetne opinie, to naprawde opłacalność robi się watpliwa. Ja nie żałuje wydanych pieniędzy, wygląd jest tego warty moim zdaniem.

 

Moja ocena : 10/10 jeśli nie brać pod uwage ceny...

 

 

Na koniec pare kiepskich zdjęć robionych kompaktem,lustrzanka leżała rozebrana na kawałki i nie było kiedy jej złożyć, a już się ściemniało.

 

 

img0102lj.jpg

img0103us.jpg

img0108z.jpg

img0112pw.jpg

img0115ew.jpg

img0125qf.jpg

img0128j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, ja dawałem bezpośredni na blachę. nie zauważyłem, żeby był pomarańczowy :dontknow: jakiś jasny. rzeczywiście trzeba kilka "szmat" mf, ja użyłem na mondka dwie na mokro i dwie do suchego, i tak jak Ty, od razu. Myślę, że na kolorze innym niż czarny łatwiej zaobserwować odmienne efekty jakie daje np. red mist i z8. red mist też jest ciekawy, na moim idzie delikatnie w fiolet. Z8 wyciąga pigmenty ciemne, czarne co pogłębia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dobrze, że opisałeś. W związku z tym mam prośbę: możesz sprawdzać kropelkowanie dodo? Będzie test na "współpracę" z8 z woskiem. O sensie testu możesz poczytać tu:http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1564

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Właśnie w Wawie leje deszcz, kropelkowanie jest idealne. W zasadzie nie odbiega niczym od Colli, co mnie troche zdziwiło bo syntetyki z reguły nie kropelkują jakoś mega dobrze. Fotek nie chce mi się robić bo i zainteresowanie tematem jak widać jest znikome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Wawie leje deszcz, kropelkowanie jest idealne. W zasadzie nie odbiega niczym od Colli, co mnie troche zdziwiło bo syntetyki z reguły nie kropelkują jakoś mega dobrze. Fotek nie chce mi się robić bo i zainteresowanie tematem jak widać jest znikome.

 

Ja z chęcią zobacze.

 

PS. Czytałem Twój wątek na DW - czemu nie skorzystałeś z propozycji tamtejszego dystrybutora Zaino? Nie opłacalne się okazało?Wiem ,że dżentelmeni nie gadają o pieniądzach ale kiepski ze mnie dżentelmen :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

kabul, luzik :good: Oferta była taka że z najtańszą przesyłką Royal Mailem wychodziło w przeliczeniu ok 20 zł taniej niż u nas, ale przesyłka nie ubezpieczona i bez możliwości śledzenia. Więc wolałem nie ryzykowac... Z kolei kurier kosztował tyle że w przeliczeniu wychodziło co do 1 zł tyle samo co u nas. Więc wolałem podjechać i odebrać osobiście,niż czekać na paczke.

 

Mimo to byłem nieźle zaskoczony poziomem obsługi i zainteresowania przez Zaino Europe, naprawdę robiło wrażenie że starają się jak mogą pomóc. W wakacje zamawiam reszte systemu,czyli Z2,ZAIO,ZFX i Z6, i na 99% będe zamawiał już właśnie z UK,bo nawet z kurierem, wyjdzie dużo taniej. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co poradzić...Polska...

 

Sam miałem iść w pełny system Zaino ale się rozmyśliłem i raczej wypróbuję duraglossa. Tak czy siak przed zamówieniem możesz puścić na PW jakąś wycenę - może mi się jeszcze odmieni i się dołożę do przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mnie troche zdziwiło bo syntetyki z reguły nie kropelkują jakoś mega dobrze. Fotek nie chce mi się robić bo i zainteresowanie tematem jak widać jest znikome.

Piotrek,zainteresowanie jest znikome, ale jest. rzeczywiście pada dzisiaj, cos tam kropelkuje, ale ja nie przygotowałem lakieru, wosku na nim nie ma, bo zdechł. I jedna warstwa.

Co do kropelkowania to colli potrafi kropelkować mega dobrze, idealnie równo. Wklejałem zdjęcia tutaj, nie pamiętam, w którym wątku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.