Skocz do zawartości

Chemspec enzall wasze sposoby i dawkowanie


stajek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich korzystam z enzall od dłuższego czasu i mam problem jeżeli chodzi o dawkowanie, temperature i czas po jakim zaczynamy płukanie. 

sprzęt:

Karcher puzzi 10/1

prespray chemspec enzall

ektrakcja formuła 90 albo karcher rm760 (przy drugim dodatkowo płuczę wodą)

Do dziś robiłem to tak:

-rozpuszczałem od 20-40g na litr wody (10 gram zdecydowanie nie dawało rady na silniejsze zabrudzenia) w opryskiwaczu z wodą ok 80-90 stopni

-opryskiwałem przykłaowo fotel i wcierałem szczotką 

-po 5-10 minutach ekstrakcja

i koniec efekt w 80% świetny ale czy można to poprawić? 

czy coś robie nie tak ?

jakie są wasze sposoby?

P.S. Czy wie ktoś jak odplamiać Chemspec Dye Gone opryskujemy plame czekamy i po 20 minutach odciągamy? Mi ten sposób wogóle nie działa 0 efektu.

 

Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię 10g na litr i daje rade.

Nie zawsze więcej znaczy lepiej, producent nie podaje proporcji z kapelusza.

Spróbuj najpierw wciągnąć jak najwięcej syfu z presprayem, a dopiero później estrakcja. Ja tak robię i nie mam żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
14 godzin temu, stajek napisał:

i koniec efekt w 80% świetny ale czy można to poprawić? 

enz-all to pre-spray enzymatyczny, który średnio nadaję się do czyszczenia tapicerek samochodowych, ponieważ jest przystosowany do czyszczenia plam z jedzenia, wymiocin. Natomiast w tapicerkach zazwyczaj zbiera się całki inny rodzaj zabrudzeń. Problem jest w dopasowaniu pre-spraya do rodzaju tkaniny i typowych zabrudzeń, które na niej osiadają. Polecam wypróbowanie MAXIFI Master Pre-Spray, który został specjalnie przystosowany do czyszczenia tapicerek samochodowych - jego rozcieńczenie to 15 ml/1L wody. Poradzi sobie znacznie lepiej niż enz-all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba by zapytac co znajduje sie w tych 20% do poprawy? Ja uzywam enzall i formula 90 dawkowanie i temp taka jak piszesz. Spryskuje powiedzmy pol oparcia i wcieram pozniej druga polowe i to samo z siedziskiem potem ekstrakcja az wyplucze wszystko i jest super 👌 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maxifi napisał:

@rafalk Są dostępne 500 g opakowania.

nie przewidujecie testowo mniejszych opakowań?

Mam już kilka różnych środków i nie ma sensu kupować kolejnych zwłaszcza, że to wszystko na własny użytek.

Może jest szansa rozsypania tego presprayu po 100 czy 200g dla forumowiczów?

Pewnie kilka osób byłoby chętnych żeby sprawdzić a potem może i wymienić środki do prania na wasze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
10 godzin temu, passtartowy napisał:

nie przewidujecie testowo mniejszych opakowań?

Niestety nie, najmniejsze opakowania to 500 g, i tak są mniejsze niż to co oferują inne firmy. Próbki wysyłamy tylko do testów forumowych, na pewno jeszcze nie raz będziemy szukać chętnych w naszym dziale forumowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.