Jump to content

Impregnacja tapicerki materiałowej.


Recommended Posts

Cześć 

Macie jakieś sprawdzone środki do impregnacji tapicerki materiałowej? Auto megane iii, z tyłu jeżdżą dzieci czyli fajnie gdyby zabezpieczalo nie tylko przed brudem, ale i przed plynami. 

 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hey. Widzę, że temat bardzo stary, jednak powiem co wiem jakby ktoś szukał.

Karcher ma w swojej bardzo drogi preparat do impregnacji materiałów. Kosztuje około 70zł na 10m2.

Prawda jest taka, że tapicerka w samochodzie po wyjeździe z fabryki tak samo jak podłoga są zaimpregnowane jednak na poziomie produkcji samochodu. Polega to na tym, że KAŻDE pojedyncze włókno jest "otoczone" i nasiąknięte preparatem, który zapobiega osadzaniu się brudu i wycieraniu/wcieraniu brudu. Producent daje gwarancję na powłokę "do pierwszego prania".

Byłem na szkoleniu w firmie, która produkuje wyłącznie profesjonalną chemię. Tam dowiedziałem się, że nie produkują takiego preparatu ponieważ on nie działa i nie ma prawa działać, szkoda im wizerunku firmy. To tylko chwyt marketingowy dla firm, które chcą wyrwać kasę od klienta. Powiedział to menadżer firmy na kilka województw. Mianowicie spryskanie takim środkiem daje nam tylko powłokę na końcach włókien, szybko się ściera i w sumie nic nie ma uzasadnienia, żeby go stosować skoro nic nie daje.

Tylko impregnacja włókiem z zewnątrz i w środku  jest skuteczna więc musielibyśmy zamoczyć taki materiał w całości lub przemoczyć mocno tapicerkę, podłogę w samochodzie co było by niebotycznie drogie, całkowicie nieopłacalne a druga najważniejsza sprawa, że tych materiałów nie można przemaczać opryskiem. Sprawa zamknięta :) Oczywiście Karcher wmawiał mi, że to działa i też mogę dać gwarancję klientowi "do pierwszego prania". Osobiście nie używam, nie proponuję.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

podbijam temat . chciałbym zaimpregnować tapicerkę materiałowa w moim oraz w zony aucie tylko pytanie czym finalnie ' wypsikać ' ? 

tenzi  ? soft 99 ? nielsen ? fx ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja byłem zadowolony z Tenzi. Po kilku miesiącach wylała mi się cola na tapicerkę i skropelkowała, zanim wsiąkła to wytarłem. Plamy też łatwiej schodzą ściereczka i wodą.

Zużyłem całą butelkę 600 ml za 77 zł na jedno małe auto, dałem dwie warstwy. 

Używałem też Wurth do kanapy w domu i mam wyrażanie, że nie działa. Plamy wsiąkają w włókna i trudno je domyć. 

 

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

po aplikacji Textil Prot woda spływa z zabezpieczonej tapicerki jak po przysłowiowej "kaczce". Ale skoro zabezpieczona tapicerka "nie przyjmuje" wody, to jakim środkiem potem prac tapicerkę, zeby wyprala?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.