Skocz do zawartości

dawid123l1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem śledzę forum codziennie i w najbliższym czasie zabieram się za pierwsze glinowanie i woskowanie auta. Pacjent to Mondeo Mk4 Panther Black. Lakier jest bardzo zaniedbany lecz na początek chciałbym spróbować z oczysczeniem lakieru i położeniem jakiegoś wosku na wiosnę zobaczymy co dalej. 

Kosmetyki które już posiadam: Puffy XL/ ADBL Shampoo/ Puffy XL / Puffy Towel / ADBL QD1

Wybrałem taki zestaw.

- Glinka Vallet Pro Yellow. 

- do poślizgu woda + kropelka szamponu od ADBL ( no właśnie jakie proporcje aby glinka się nie rozpadła ) 

- Prickbort  Mac Serien 124

- ADBL Beatle Juice

- ADBL Vampier Liquid 

- Jakaś IPA która najbardziej się opłaci? 

- I teraz na koniec myślałem o SOFT 99 12 Month

- wyszedł również AIO od ADBL może jego warto położyć jak tak to w jakiej kolejności.

Tak jak pisałem czytam forum codziennie i myślę że już mniej więcej wiem co i jak . Co myślicie o tym zestawie i co byście ew. w nim zmienili. Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiadając po kolei :smile:

- jeśli chodzi o proporcję poślizgu pod glinkę, powiedzmy na te 0,5l wody, dosłownie 1-2 krople szamponu: wystarczy w zupełności, a glinka się nie rozpadnie

- IPA obojętnie jaka, ja zazwyczaj kupuję litrowy koncentrat u jednego z partnerów forum

- mówisz, że planujesz woskować auto w najbliższym czasie, czyli poszukujesz wosku zimowego; zaproponowany przez ciebie Fusso świetnie sprawdza się w tej roli, ale... Collinite 476s jest równie dobrym woskiem, uważam, że nawet łatwiejszym w aplikacji i przede wszystkim trochę tańszym. Żeby nie było - sam używam Fusso :tongue:

- AIO od ADBL możesz odpuścić - położone pod wosk zmniejszy jego trwałość, co nie jest zbyt pożądane w warunkach zimowych, natomiast na wiosnę jest świetnym pomysłem i na pewno poprawi kondycję Twojego lakieru

Patrząc na Twój zestaw widać, że lektura forum nie poszła w las, bo jest naprawdę mądrze skomponowany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej to wezmę IPĘ od Tenzi 1L bo akurat jest w sklepie. Takie pytanko jeszcze jeśli zrobię glinkowanie jednego dnia a np. za tydzień będę chciał nałożyć wosk to wystarczy mycie na 2 wiadra ,odtłuszczenie i jazda?. Do Docierania wosku Puffy Towel będzie odpowiedni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dawid123l1 napisał:

Okej to wezmę IPĘ od Tenzi 1L bo akurat jest w sklepie. Takie pytanko jeszcze jeśli zrobię glinkowanie jednego dnia a np. za tydzień będę chciał nałożyć wosk to wystarczy mycie na 2 wiadra ,odtłuszczenie i jazda?. Do Docierania wosku Puffy Towel będzie odpowiedni ?

tak,wystarczy przez tydzien syfu nie nazbierasz,ja bym zawsze przed woskiem jakis cleaner zapodal jednak jesli nie robisz korekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, menior napisał:

tak,wystarczy przez tydzien syfu nie nazbierasz,ja bym zawsze przed woskiem jakis cleaner zapodal jednak jesli nie robisz korekty ;)

Polecisz coś ? Myślałem żeby dać Prima Amigo podobno daje niezły look ale na zimę to chyba nie warto? Jakiś polecany cleaner pod tego softa? Ogólnie lakier mam strasznie porysowany od myjki automatycznej i zmatowiały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz lakier w takim stanie a nie chcesz robic korekty to cleaner jest wrecz niezbedny,na temat polaczenia Amigo+Fusso sa rozne opinie,jednym sie trzyma a innym nie...osobiscie nie stosowalem wiec nie wiem,ostatnio stosuje Perfect polish i fusso mi na tym siedzi spokojnie,ale on jest teraz trudno dostepny,wez klasyka cos z DJ i przelec potem IPA dla pewnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.