Jump to content

Zabezpieczenie antykorozyjne - jakie preparaty wybrać w 2017?


tomi127

Recommended Posts

Cześć,

w zasadzie już ostatni dzwonek, żeby zadbać o swoje cztery kółka przed zimą. Na szczęście rudej jeszcze nie ma wiele, dopiero zaczynają się delikatne oznaki. Planuje dobrać się do podłogi wyciągając środek i zabezpieczyć podłogę od góry (pod nogami kierowcy jest już dosyć nieciekawie, wyłamał mi się bolec trzymający dywanik). Dodatkowo na progach zamontowana jest plastikowa listwa je ochraniająca i guma na jej obrzeżach już stwardniała, przez co przeciera lakier i w tych miejscach do akcji wkracza ruda.

Wiem, że są podobne tematy, ale mają już kilka ładnych lat więc mogło się coś w branży zmienić, pytanie więc do szanownych kolegów, jakie preparaty warto brać pod uwagę? Na pewno nie uda się doczyścić wszystkiego do gołej blachy, wiec szukam czegoś co zwiąże rdze i ewentualnie jakiegoś kolejnego specyfiku, którym można by zabezpieczyć finalnie ognisko korozji (są to takie miejsca, że lakierowanie pod kolor nie jest potrzebne).

Dodatkowo czy są jakieś środki zmiękczające gumę, żeby po założeniu plastikowej osłony progu znowu mi nie przecierało zabezpieczenia?

Co do kwot, to szukam przede wszystkim czegoś dobrego, ale też w granicach rozsądku. Chciałbym na ten cel przeznaczyć do 300zł. Wiadomo, jak mniej to lepiej :)

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.