Skocz do zawartości

Zestaw do UFO


po3gan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jako, że nadszedł czas by wziąć się za troche więcej niż podjechanie pod bezdotyk i wrzucenie 6zł na ochlastanie autka postanowiłem troszke bardziej zadbać o nie. Zestaw poniżej miałby funkcjonować przy Civicu UFO w wersji Blueish silver metalic (taki ubłękitniony srebrny, albo usrebrniony błękit). Dodam, że auto było 4 miesiące temu po polerce (lakierowane były elementy po kolizji parkingowej), ale międzyczasie zniwelowane rysy i rzucony wosk, niestety nie wiem jaki bo takich info nie uzyskałem. 

Po poczytaniu troche tutaj cennych uwag i opinii, testów zanotowałem sobie taką kombinacje kosmetyków do zakupu. 

 

Piana aktywna:

ADBL Yeti 

Felgi: 

ADBL Wheel Warrior

Usuwanie smoły: 

Tar remover MAC 124 Pickbort

Deironizacja:

Shiny Garage Iron OFF v3

Glinka: 

ValetPro Yellow

Cleaner:

Good Stuff Rhino Horn Cleaner

Wosk: 

Soft99 Fusso Coat

 

Aplikatory: 

- do cleanera : Flexipads tricolor

- do wosku: royal pads UFO (zielony)

Osuszanie: 

- WaxPro Fluffy Dryer Plus 90x60cm

- kompresor 

Pozostałe: 

* Rękawica do mycia

* Pędzle okrągłe '8, '6 z castoramy

 

Nie wymieniłem szamponu na liście zakupów ponieważ posiadam chyba ze trzy między innymi : 

- Meguiar's Ultimate Wash & Wax

- TK CAR COSMETICS SHAMPOO 500 ML

- jakiś mało znany szampon z Kauflandu też z woskiem nie pamiętam nazwy, polski dystrybutor

 

Dodatkowo w garażu mam kilka innych preparatów co mi zostały i są w pokaźnych ilościach między innymi: 

- TK CAR COSMETICS TIRE DRESSING 500 ML

- TK CAR COSMETICS QUICK DETAILER 500 ML

- TK CAR COSMETICS APC  500 ML 

 

Dodatkowo dwa wiaderka, lanca do piany aktywnej pod Karchera no i pistolet na wysokie ciśnienie Karcher. 

 

Czy takie zestawienie jest w miarę sensowne do zabawy w upiększenie hondy? Dodam, że jestem totalny amator w kwestii detailingu więc to będzie bardziej nauka niż profi robota, lecz chcę nauczyć się dobrze i skutecznie dbać o jakość lakieru i wygląd wizualny samochodu. 

 

Czekam na odpowiedzi poniżej 

 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć sobie jakiś szampon bez wosku bo jak będziesz przygotowywał powierzchnię pod woskowanie i będziesz chciał mieć jałową powierzchnię to bez sensu sobie to utrudniać myjąć szamponem z woskiem :) 

No i polecam jakieś dressingi do plastików - do wewnątrz np. PB NL czy ADBL Interior WOW, na zewnątrz np. Koch Nano Plast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.