Jump to content

Czym umyć plamę na jasnym słupku


Pepiko

Recommended Posts

Mam plamę po smarze prawdopodobnie na jasnym słupku (nie jest gładko plastikowy tylko trochę włochaty). Nie wiem czym to umyć a boję się że zrobię jeszcze gorszą plamę. Z tego co czytałem na forum to chyba powinienem użyć APC? Jeśli tak to w jakim stężeniu bo z tego co czytałem to do tapicerki używa się stężenia 1:20 ale jeśli użyje adbl apc to czy stężenie będzie to samo? W jaki sposób mam nanieść roztwór i co dalej?

Chciałbym również umyć podłokietnik. Przy okazji też zapytam, jak chce umyć silnik to czy adbl apc wystarczy czy muszę kupić adbl green'gine? Wymieniam tylko adbl bo jest w sklepie w którym przeważnie się zaopatrzam. c74885225841b204b9f07cce968db660.jpgc1fb05feec6dfd3d06a2a1946a4ae2b2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ze słupkiem sobie porodzisz bez problemu, psikniesz rozrobiony apc na fibrę lub pieluchę tetrową i delikatnie przetrzesz, takie coś schodzi bez problemu, tylko poleć po całości słupka żebyś przypadkiem nie zrobił jakiegoś zacieku itp. Co do podłokietnika to brudu bym nie wcierał, tylko wyciągał ekstrakcyjnie, ewentualnie (bo to jest najprawdopodobniej avensis T25) jak nie masz odkurzacza to delikatnie podważasz z tyłu tą półokrągłą plastikową osłonę, zdejmujesz tak żeby nie połamać zaczepów, pod nią są cztery śruby na krzyżaka i odkręcasz podłokietnik, APC rozrobione szczoteczka jedziesz i pod zlew wypłukać. Nic mu nie będzie, miałem Ave przez prawie pięć lat, sprawdzone na mojej i innych również.

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.