Skocz do zawartości

Czym umyć plamę na jasnym słupku


Pepiko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plamę po smarze prawdopodobnie na jasnym słupku (nie jest gładko plastikowy tylko trochę włochaty). Nie wiem czym to umyć a boję się że zrobię jeszcze gorszą plamę. Z tego co czytałem na forum to chyba powinienem użyć APC? Jeśli tak to w jakim stężeniu bo z tego co czytałem to do tapicerki używa się stężenia 1:20 ale jeśli użyje adbl apc to czy stężenie będzie to samo? W jaki sposób mam nanieść roztwór i co dalej?

Chciałbym również umyć podłokietnik. Przy okazji też zapytam, jak chce umyć silnik to czy adbl apc wystarczy czy muszę kupić adbl green'gine? Wymieniam tylko adbl bo jest w sklepie w którym przeważnie się zaopatrzam. c74885225841b204b9f07cce968db660.jpgc1fb05feec6dfd3d06a2a1946a4ae2b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słupkiem sobie porodzisz bez problemu, psikniesz rozrobiony apc na fibrę lub pieluchę tetrową i delikatnie przetrzesz, takie coś schodzi bez problemu, tylko poleć po całości słupka żebyś przypadkiem nie zrobił jakiegoś zacieku itp. Co do podłokietnika to brudu bym nie wcierał, tylko wyciągał ekstrakcyjnie, ewentualnie (bo to jest najprawdopodobniej avensis T25) jak nie masz odkurzacza to delikatnie podważasz z tyłu tą półokrągłą plastikową osłonę, zdejmujesz tak żeby nie połamać zaczepów, pod nią są cztery śruby na krzyżaka i odkręcasz podłokietnik, APC rozrobione szczoteczka jedziesz i pod zlew wypłukać. Nic mu nie będzie, miałem Ave przez prawie pięć lat, sprawdzone na mojej i innych również.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.