Skocz do zawartości

Wyrównanie koloru skóry po wszyciu boczku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oddałem poszycie fotela kierowcy do tapicera, i niestety jak już starłem wszystko t, czym wysmarował tą skórę po wszyciu - boczek ma inny odcień niż reszta fotela.

Wiem, że to nowa skóra, i ma prawo byc minimalnie inna, ale ta się dość mocno odcina.

Całość już wyczyściłem gliptone cleanerem,  na to odżywka tej samej firmy - dość ładnie wygląda, świeża, matowa skóra.

Czym można by było wyrównać tą rożnicę w kolorach? Jak najmniej inwazyjnie, bez lakierowania całego fotela.

Może jakieś mydło koloryzujące, nie używałem nigdy, a nie chcę niczego, co ma efekt do pierwszego wsiadania :)

Najchętniej z gliptone'a, skoro już tyle tego poszlo w fotel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Trzeba wyrównać boczki, najlepiej przy użyciu zestawu tonującego https://sklep.colourlock.pl/zestaw-sredni.html. Farbę możemy dobrać indywidualnie wg próbki, która ma podobny stopień zużycia jak siedzisko fotela, może to być np. podłokietnik, zagłówek kierowcy, może być też cały fotel :biggrin: . Farbowanie można bez problemu wykonać we własnym zakresie, polecam nasz kanał na YouTube gdzie ostatnio dodaliśmy materiał wideo właśnie o farbowaniu skóry przy użyciu zestawu tonującego Colourlock.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam colourlocka, właśnie odebrałem paczuszkę z farbami dla siebie i dla kolegi i jestem w szoku jak szybko dostałem - w poniedziałek w południe wysyłałem listem poleconym poszycie zagłówka, wielki plus za tak szybką akcję. :happy:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
15 minut temu, KHOT napisał:

Od siebie polecam colourlocka, właśnie odebrałem paczuszkę z farbami dla siebie i dla kolegi i jestem w szoku jak szybko dostałem - w poniedziałek w południe wysyłałem listem poleconym poszycie zagłówka, wielki plus za tak szybką akcję. :happy:

Dziękujemy i polecamy się na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Colourlock napisał:

Dziękujemy i polecamy się na przyszłość :)

To jeszcze szybkie pytanie idąc za ciosem: ile musi schnąć płynna skóra po wyrównaniu powierzchni przed szlifowaniem i farbowaniem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
29 minut temu, KHOT napisał:

To jeszcze szybkie pytanie idąc za ciosem: ile musi schnąć płynna skóra po wyrównaniu powierzchni przed szlifowaniem i farbowaniem? :P

Czas schnięcia płynnej skóry to od 2 do 4 godzin w zależności od grubości warstwy i temperatury. Można ten proces lekko przyspieszyć delikatnie dogrzewając regenerowaną powierzchnię niewielkim źródłem ciepła, np. lampką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.