Skocz do zawartości

Na początek do Forda


Matt_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie wypadało by się przywitać :) Tak więc siemanko! 

Czytam od jakiegoś czasu informacje dot. poprawy stanu lakieru i mam niestety coraz większy mętlik. Forum kosmetykaaut jedno, forumowicze forda drugie ;/ 

Chciałbym na wstępie zadbać o lakier - auto niedawno kupione, było po polerce u sprzedającego. W tym przypadku chciałbym wyciągnąć z lakieru błysk i kolor. Prosiłbym o porady w co zainwestować pieniądz żeby było wydajnie a efekt był dosyć trwały. Z kilku lat uzbierało się w garażu kilka rzeczy, które pewnie nie powalają ale np. dają radę. Są to między pasty tempo, k2 i farecla + wosk turtlewax (płyn) i jakiś wosk K2 + inne rzeczy do kokpitów, felg itp. z marketów.

Dodatkowo chciałbym zaopatrzyć się w jakiś preparat do skór czyszczenie + zabezpieczenie. Preparaty chciałbym o ile da radę zamówić u nich http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=15063888&order=d&id=18903

mają m.in. produkty firm tenzi detaling, k2, MEGUIARS, farecla, t-cut, carnauba, sonax, chemical guys

 

Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2, Farecla? Proszę Cię

Więc tak, po pierwsze poszukaj jakiś sklep z Twoich okolic na forum chociażby. Co do dbania o autko. Po pierwsze dobry szampon ( nie marketowy aczkolwiek może ktoś używa i poleci), po drugie mycie na dwa wiadra ( masa poradników na forum). Jeżeli nie chcesz robić korekty lakieru możesz nawoskowac auto, ale wcześniej musisz je odpowiednio przygotować, to znaczy dekontaminacja : deironizer ( adbl vampire, tuga), preparat na smołe ( prickbort, Unique Hades) no i glinka. Co do wosku, możesz kupić testery które kosztują grosze :)

Do wnętrza albo APC ( ADBL, Shiny Garage itd) + dressing (adbl interior wow, poorboys World) albo na przykład ADBL Interior QD :)

Oczywiście opisałem w skrócie, produkty też podałem pierwsze które przyszły mi na myśl. Wejdź sobie w relacje i popatrz czego ludzie używają i jak używają ;)

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie zestawu na sam początek.

Szampon - SHINY GARAGE STRAWBERRY CAR SHAMPOO 

APC - Excede All Purpose Cleaner

Glinka - SHOWCARSHINE CLAY BAR - GLINKA MEDIUM

Wosk - FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

i Shiny Garage Quick Detail

 

do tego ręcznik do osuszania, mikrofibry, pędzelki i rękawica do mycia i aplikatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.