Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do kokpitu uzywam tego Sonaxa o ktorego autor pytal, Xtreme Cockpit Cleaner. I jestem bardzo zadowolony, plastiki nabraly ladnego koloru, sa matowe, wydaja sie takie miekkie wizualnie. No i kurz nie trzyma sie ich tak jak wczesniej. Poza tym po tym Sonaxie nie mam problemu z przyklejeniem na deske Nano Sticka. A przy innych preparatach po prostu nie chcial sie trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ostatnio robiłem małe zamówienie i z ciekawości postanowiłem dorzuć do niego 2 gąbeczki tzw. "Magiczne gąbki" sam byłem ciekaw,a że cena niewielka więc wziąłem :)

dzisiaj kilka minut temu przetestowałem na plastikach u siebie i na tapicerce bo niby do wszystkiego jest ;) trochę sceptycznie podchodziłem do tego,ale byłem zaskoczony efektami i to bardzo pozytywnie :)

 

tutaj miałem taki czarny ślad, nie wiem nawet od czego , nie brała tego benzyna,ani żaden cleaner ,a ta gąbeczka poradziła sobie bez najmniejszego problemu ...

używałem ja w połączeniu z wodą destylowaną ,wystarczyło namoczyć lekko i już :)

przed:

dscf7697rozdzielczopulp.jpg

 

po:

dscf7699rozdzielczopulp.jpg

 

a tutaj deska rozdzielcza po użyciu gąbki

dscf7687rozdzielczopulp.jpg

widać taki biały nalot, to właśnie po działaniu gąbki :)

a tutaj po włącznie z wytarciem:

dscf7692rozdzielczopulp.jpg

oczywiście żeby zetrzeć ten biały nalot, użyłem nasączonych ściereczek :)

 

po użyciu gąbki :

 

dscf7694rozdzielczopulp.jpg

 

po wytarciu dodatkowo nasączoną ściereczką :

 

dscf7695rozdzielczopulp.jpg

 

próg przed użyciem gąbki:

dscf7684rozdzielczopulp.jpg

po użyciu:

dscf7686rozdzielczopulp.jpg

a tutaj po wytarciu nasączoną ściereczką dodatkowo :

dscf7690rozdzielczopulp.jpg

 

oczywiście to tylko po użyciu gąbki i ściereczki tak wygląda ;) to nie wszystko co jeszcze zostanie zrobione,ale ogólnie to jestem bardzo mile zaskoczony :) i polecam :)

a i tak przy okazji ;) po wyczyszczeniu tą gąbeczką zrobił się ładny matowy kokpit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fonnes, jak na tą ich nazwę "magiczna gąbka" to tym bardziej jakoś mnie odpychało :D no,ale cena niewygórowana więc mówię sobie zobaczę :) i jestem na prawdę mile zaskoczony :) następny raz kupię ich więcej ;) gdyż wyczyściłem wszystkie plastiki dzisiaj i gąbki nie ma,ale to głównie dlatego,że napisane było że można stosować także do tapicerki więc zobaczyłem i faktycznie coś niecoś tam czyści,aczkolwiek najlepsze ich zastosowanie to jednak plastiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem i faktycznie DZIAŁA!!! :)

Miałem trochę przybrudzeń na jasno-szarych plastikach w ML-u i wszystkie zeszły bezproblemowo. Zrobiłem próbę na skórze podłokietnika i też czyści.

Może nie jest to "sprzęt" do profi detailingu, ale dla amatora do czyszczenia miejscowych zabrudzeń jest jak najbardziej OK.

wyczyściłem wszystkie plastiki dzisiaj i gąbki nie ma

Ja, ze względu na cenę, kupiłem 6 szt. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena fajna, nazwa srednio zachecajaca, ale chyba sam tez wyprobuje ten wynalazek ;)

wypróbowane, strona wcześniej fotki słabo pokazują,ale efekt jest i to bardzo fajny !! :) także polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowiliscie jak mocnym detergentem musi byc namoczona ta gabka, zeby to dzialalo?

nawet nad tym nie myślałem ;) aczkolwiek samo namoczenie jej w wodzie ( zrobiłem to w destylowanej ) i przetarcie czyszczonej powierzchni daje radę :)

poza tym ta gąbka ma trochę inna fakturę niż zwykła gąbka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama gabka z woda, chocby nie wiem jakiej byla faktury i jakiego materialu (kosmiczny zel ;)) to nie da rady.

 

może dać radę - te gąbki to prawdopodobnie jest wariant tego:

link

 

czyli de facto to:

link

 

podobno bardzo skuteczne również w domu - ściany, blaty, tapety itp.

sam myślę się zaopatrzyć w kilka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,biorąc pod uwage fakt że te gąbki są robione z tego samego materiału to cena troche zaporowa.

dokładnie tym bardziej,że mi taka gąbeczka starczyła na jedno uzycie/jedna gąbka ... nie wiem jak z tą jest ,ale gdyby tak było to słabo trochę i cena zbyt wysoka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.