Jump to content

Bąbelki powietrza pod naklejką chromową


dmc

Recommended Posts

Hello,

Szukam pomocy  w temacie "chromowanego" elementu. Moje auto pochodzi z USA, jeździło po bardzo ciepłym stanie co skutkuje brakiem rdzy i tego typu atrakcji, ale niektóre rzeczy były dość przegrzane (chociażby oryginalna szyba przednia była do wymiany - była rozklejona i przez to niewyraźna). To o czym chciałem napisać to "chromy" - piszę w cudzysłowie, bo tak na prawdę chodzi o plastikowe elementy powleczone jakąś warstwą folii chromowanej. Rzecz tyczy grilla, lusterek bocznych i chyba jednej z listw. Najgorsze z tego jest jedno z lusterek - tam dostało się pod folię sporo powietrza, a element jest bardzo widoczny.

Niestety żeby to wymienić trzeba by było sporo elementów importować z USA, nie ma też zamienników jakichś, w USA można napotkać oczywiście używki w dobrym stanie. Najpierw jednak zastanawiam się nad naprawą tej usterki. Pod spodem wiem że jest plastik, sama folia jest dość twarda i nie wiem czy suszarką się uda coś zdziałać czy tylko bardziej popsuć. czy naprawa powinna polegać na podgrzaniu i sprasowaniu tego elementu czy potrzeba dopuścić do środka jakiegoś kleju czy czegoś podobnego. A może ktoś w Krakowie się tym zajmuje i może pomóc?

Aha, w grę raczej nie wchodzi zdarcie całości i założenie od nowa, po prostu trzeba by było zrobić to w wielu miejscach i pewnie materiał różniłby się wizualnie. Poza lusterkiem problem nie jest bardzo widoczny, ale jak się przyjrzeć chociażby psuje całe wrażenie z prezencji grilla. Poniżej nieuszkodzone lusterko, moje ma spore bąble od dołu do mniej więcej połowy.

841-thickbox_default.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zauważyłem jeszcze, że na słońcu te bąble raczej znikają, tzn. pewnie prze ciepło plastiki się powiększają szybciej niż ta powłoka i efektywnie nie jest to zbyt widoczne. ZA to na zimnie efekt jest taki:

GHtR5cB.jpg?1

Jak widzicie to wygląda już niezbyt dobrze, choć u mnie poza tym nieszczęsnym lusterkiem nie jest aż tak pofalowane.

Podobno też jest to plastik pomalowany jakąś specjalną fabrą do chromów i pochromowany. Z zewnątrz rzeczywiście jak się tego dotyka to efekt jest jak jakaś folia, tyle że taka dość twarda. Lusterka nie są tak drogie, ale grill i dodatki to już czterocyfrowa kwota i to w $. Zobaczę na jakimś brzegu jak to reaguje na suszarkę, może jak by przed jakimś upałem wstrzyknąć pod jakiegoś kleju to by rozwiązało sprawę. Zacznę i tak od lusterka pewnie, które z tego wszystkiego jest najtańsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.