Skocz do zawartości

Bąbelki powietrza pod naklejką chromową


dmc

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

Szukam pomocy  w temacie "chromowanego" elementu. Moje auto pochodzi z USA, jeździło po bardzo ciepłym stanie co skutkuje brakiem rdzy i tego typu atrakcji, ale niektóre rzeczy były dość przegrzane (chociażby oryginalna szyba przednia była do wymiany - była rozklejona i przez to niewyraźna). To o czym chciałem napisać to "chromy" - piszę w cudzysłowie, bo tak na prawdę chodzi o plastikowe elementy powleczone jakąś warstwą folii chromowanej. Rzecz tyczy grilla, lusterek bocznych i chyba jednej z listw. Najgorsze z tego jest jedno z lusterek - tam dostało się pod folię sporo powietrza, a element jest bardzo widoczny.

Niestety żeby to wymienić trzeba by było sporo elementów importować z USA, nie ma też zamienników jakichś, w USA można napotkać oczywiście używki w dobrym stanie. Najpierw jednak zastanawiam się nad naprawą tej usterki. Pod spodem wiem że jest plastik, sama folia jest dość twarda i nie wiem czy suszarką się uda coś zdziałać czy tylko bardziej popsuć. czy naprawa powinna polegać na podgrzaniu i sprasowaniu tego elementu czy potrzeba dopuścić do środka jakiegoś kleju czy czegoś podobnego. A może ktoś w Krakowie się tym zajmuje i może pomóc?

Aha, w grę raczej nie wchodzi zdarcie całości i założenie od nowa, po prostu trzeba by było zrobić to w wielu miejscach i pewnie materiał różniłby się wizualnie. Poza lusterkiem problem nie jest bardzo widoczny, ale jak się przyjrzeć chociażby psuje całe wrażenie z prezencji grilla. Poniżej nieuszkodzone lusterko, moje ma spore bąble od dołu do mniej więcej połowy.

841-thickbox_default.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem jeszcze, że na słońcu te bąble raczej znikają, tzn. pewnie prze ciepło plastiki się powiększają szybciej niż ta powłoka i efektywnie nie jest to zbyt widoczne. ZA to na zimnie efekt jest taki:

GHtR5cB.jpg?1

Jak widzicie to wygląda już niezbyt dobrze, choć u mnie poza tym nieszczęsnym lusterkiem nie jest aż tak pofalowane.

Podobno też jest to plastik pomalowany jakąś specjalną fabrą do chromów i pochromowany. Z zewnątrz rzeczywiście jak się tego dotyka to efekt jest jak jakaś folia, tyle że taka dość twarda. Lusterka nie są tak drogie, ale grill i dodatki to już czterocyfrowa kwota i to w $. Zobaczę na jakimś brzegu jak to reaguje na suszarkę, może jak by przed jakimś upałem wstrzyknąć pod jakiegoś kleju to by rozwiązało sprawę. Zacznę i tak od lusterka pewnie, które z tego wszystkiego jest najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.