Skocz do zawartości

Oklejenie rantów drzwi folią w kolorze nadwozia?


acidmk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mnie bardzo denerwuje kiedy na rantach drzwi pojawiają się odpryski farby spowodowane obijaniem drzwi (podczas wysiadania) o drugi samochód lub ściany w garażach. Jest teraz cała masa folii do obklejania nadwozi, a może wykorzystać taką w kolorze i obkleić rant drzwi?

Ja kupiłem już auto z tak poobijanymi drzwiami i paskudnie to wygląda :(

 

Próbował ktoś tego? Czy folia będzie się trzymała?

A może jest jakiś sposób (oprócz malowania) na uzupełnienie takich odprysków na rancie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać i tak i tak będzie moment gdzie zaczyna się folia (taki próg), ale jak uważasz, bo folia na pewno będzie trzymać jak cholera, gdy położysz ją na powierzchnię odtłuszczoną benzyna ekstrakcyjną. Najlepiej porobić małe zapraweczki farbą która dostałes do auta, albo idź do mieszalni, żeby ci dobrali kolor i wtedy miejsca po odpryskach końcówką zapalki z farbą dotkniesz do miejsca odprysku i pokryjesz. Widać zawsze będzie widać, ale lepiej trochę jaśniejsza, ciemniejsza kropka lakieru niż białe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej napisali już właściwie wszystko.

 

Niestety, ale albo zaprawki, albo lakierowanie. Inaczej zawsze będzie widać różnicę.

 

jest też opcja pójścia za dzisiejszą dość popularną modą oklejenia rantu(i nie tylko) listwą

 

A właśnie miałem dopisać, aby nie szedł tylko tą drogą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acidmk, wg mnie pomysł :thumbdown:

nigdy nie dobierzesz koloru takiego jaki masz na lakierze, zawsze bd widać.

Wiem że idealnie raczej nie dobiorę :( szkoda ale może w takim razie rant drzwi w zdecydowanie odcinającym się kolorze zrobić? Np. do srebrnego lakieru jak u mnie ciemny szary? Muszę poszukać i pomyśleć o tym.

 

[ Dodano: 3 Lipiec 2014, 12:20 ]

Koledzy wyżej napisali już właściwie wszystko.

 

Niestety, ale albo zaprawki, albo lakierowanie. Inaczej zawsze będzie widać różnicę.

 

jest też opcja pójścia za dzisiejszą dość popularną modą oklejenia rantu(i nie tylko) listwą

 

A właśnie miałem dopisać, aby nie szedł tylko tą drogą :D

Zaprawki to jest opcja, ale tego jest chyba za dużo. Listwa to pierwszorzędny pomysł, może różowa jest np? Czy tylko taka srebrna? :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jest w sumie jeszcze jedna opcja... Jedź na szrot i poszukaj, a może znajdziesz drzwi w lepszym stanie i tylko przykręcisz nowe po robocie :lol:

Tak, jest to jakaś opcja ;-)

 

[ Dodano: 3 Lipiec 2014, 12:54 ]

obijaniem drzwi (podczas wysiadania) o drugi samochód

 

obijasz drzwiami inne samochody?

A Ty nie? Myślałem że wszyscy to robią :-P Kurcze, głupio mi teraz :D:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też miałem taki problem i użyłem listew podobnych do tych http://www.olejesamochodowe.com.pl/p/97 ... 982----1m/. Jak dla mnie efekt bardzo dobry, trzymają się już jakieś 2-3 lata, dobrze chronią i przy czarnym aucie nie rzucają się bardzo w oczy (oczywiście listwy też mam czarne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tak mało w temacie, ale jednak ciut blisko. Choćbym nie wiadomo jak daleko zaparkował auto pod centrum handlowym, na pustym placu często znajdzie się jakaś menda, co postawi tak blisko swojego szrota, że ledwo mogę drzwi otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mało w temacie, ale jednak ciut blisko. Choćbym nie wiadomo jak daleko zaparkował auto pod centrum handlowym, na pustym placu często znajdzie się jakaś menda, co postawi tak blisko swojego szrota, że ledwo mogę drzwi otworzyć.

To niestety prawda, ja codziennie stawiam na parkingu podziemnym i jak nie z jednej to z drugiej na żyletki stawiają.

Pod blokiem to samo, szlag człowieka może trafić, raz nie byłem w stanie wsiąść. Zwolniłem bieg i wypchnąłem auto :-!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.