Piciosz Opublikowano 1 Lutego 2012 Zgłoś Opublikowano 1 Lutego 2012 Witam! W internecie nie ma o tym za wiele informacji, a temat jest moim zdaniem dość ciekawy. Coraz częściej można spotkać okna 'samoczyszczące', które są pokryte powłoką 'tytanowo-dioxidową', ma Ona ograniczac brudzenie, poprawiać widoczność w czasie deszczu. Na tym informacje się kończą. Z nazwy można by domniemywać, że chodzi o dwutlenek tytanu, jednak nie wiadomo tego na 100%. Pytanie czy taka powłoka jest trwala, co to za połoka, czy da się ją wytworzyć w warunkach garażowych itp. itd. Są na forum jacyś chemicy, więc może przybliżą temat.
Gtechniq Mike Opublikowano 1 Lutego 2012 Zgłoś Opublikowano 1 Lutego 2012 Coraz częściej można spotkać okna 'samoczyszczące', które są pokryte powłoką 'tytanowo-dioxidową', ma Ona ograniczac brudzenie, poprawiać widoczność w czasie deszczu. To jest zadanie każdej NW, przynajmniej tak deklarują chemicy
Piciosz Opublikowano 2 Lutego 2012 Autor Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2012 Zgadza się, dlatego o tym wspominam. Tylko pytanie czy jest to coś lepszego. Zastanawia mnie czy ten tajny TGG z ostatnich testów SCS ma coś z tym wspólnego.
spons Opublikowano 2 Lutego 2012 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2012 Powloka tytanowa stosowana jest do szkla architektonicznego, jest mniej trwala i jest powloka hydrofilowa, a nie hydrofobowa.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się