Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wlansie podejrzewałem ale aż mi sie wierzyc nie chciało że przez taką piedółke tak diametralnie zmienia się konsystencja piany..

najchętniej to bym przygarnął lance,duzo wygodniej by sie pianowało,no ale narazie spróbuje z takim siteczkiem :good:

 

Jak zawsze dzięki za pomoc Marcin :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę kupić Marolexa 1500 albo 2000 i widzę w ofercie 2 wersje opryskiwaczy, wersja Plus i wersja Industry, biała, trochę droższa- warto dopłacić? Ponoć jest bardziej wytrzymała jeśli chodzi o chemię, a sprzedawca powiedział że uszczelnienia są lepsze, pytanie tylko czy do celów samochodowych robi to jakąś różnicę? Będę używał piany od Shiny garage takiej neutralnej do mycia bieżącego, ale przed pełnym procesem będę walił czymś mocniejszym dla dobicia resztek wosku.

 

Chyba by coś spaprać w niej musiałbym lać środek do felg, coś czuję że ściemniają mi 8-)

 

 

edit

aha znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/dysza-filc-teejet-mar ... 19263.html

Zobacze co to warte, podejrzewam, że gotowe rozwiązanie bez ciągłych prób i błedów z ilością i jakością filców sitek i pierdół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do wszystkich którzy chcą przerobić marolexa. Po roku prób, kombinowania, docinania, szukania stwierdzam, że nie warto bawić się w domowe półśrodki bo to strata czasu i czasem pieniędzy.

 

Potrzeba tylko tyle:

Marolex + lanca 15cm + dysza i filce od Glorii + wypalenie dziurki zgodnie z opisem i po 5 minutach pracy cieszymy się rewelacyjną pianą na aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przeróbka ponad rok temu zajęła kilka minut i wsio działało. Kupiłem lance i jest średnio. Po oderwaniu palca od spustu tak dziwnie ucina strumień i pluje. Kupiłm filce z wkladkami od glorii i też bez rewelacji. Najlepszy efekt mam bez lancy z filcami od mebli :kox: nie ukrywam, że z lancą pracuje się wygodniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirko, a co kombinowales?

Pochwal sie.

 

Nic specjalnego, próbowałem z różnymi filcami (na początku całkiem fajnie szło z jednym rodzajem filcu, takim znalezionym w dziadkowym warsztacie, którego miałem kawałek ca. 10x10 cm, problem był taki, że po użyciu 2-3 razy rozlatywał się) potrójnym oringiem, dyszami... naprawdę nie ma się czym chwalić... bo jednak postawiłem na firmowe rozwiązania i teraz dopiero jestem zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze..kupiłem dziś tą końcówke do kranu z siteczkiem. Rozbebeszyłem i wsadziłem siteczko przed filce i dalej kupa :(

na 4 filcach smarka a na 3 takie troszke bardziej gęste mleko :(

 

A chemia mocna.

50ml aktywnej,20 APC nilsena i 20 MPC Autobrite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRIVER widzę, że masz to jakoś ogarnięte na kompresor, tak? Bo jakiś "dzyndzel" jest z boku?

Ktoś mi podeśle numery stron właśnie z modem pod kompresor? Bo mam dwa wentyle, jeden taki który jest ukryty, ale będzie problem go chyba zmontować, drugi taki wygięty do ciężarówek, który dało by się zmontować ale strasznie będzie wystawał ? Ktoś podpowie jaki wentyl założyć żeby to grało?

I jeszcze jedna sprawa. Ostatnio mój marolex ciężko chodzi, tzn tłok. Ogólnie rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem troszkę zwykłm smarem. Na chwilę było dobrze, ale po nie długim czasie znowu to samo. Okazało się, że do tłoka od dołu dostaję się woda. Miał ktoś coś takiego? Tak jak by ten plastikowy czarny korek na dole tłoka był nieszczelny. I zastanawiam się czy jak się nie uda tego odratować czy jedyną opcją nie będzie przeróbka pod kompresor...

Wiem, że temat z wentylami już był, ale na której stronie? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi, którzy mają "zasilanie" marolexa z kompresorka 12V. Jeśli kompresorek przywyższy wydatek marolexa czy jest przerwa w oprysku, to zaworek bezp. wypuszcza Wam naddatek ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat podaję ciśnienie z koła więc najpierw pompuję zapas do 4 atm, więc nie przewyższa. Ale przy próbach z kompresorem najczęściej wychodzi, że te kompresorki małe nie mają takiego mega wydatku i jest dobrze jak nie trzeba robić przerw na dopompowanie. Ale z drugiej strony nic się nie stanie jak zaworek upuszcza w przypadku nadmiaru ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.