Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem. Marolexa przerobiłem na podstawie porad z forum, z dwoma lub trzema filcami z glorii leci taka bardzo mokra piana, która szybko spływa. Może to być wina preparatu, który leję ? mianowicie tenzi truck, czasem z domieszką apc nielsena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 50ml, ewentualnie plus apc na 1,5l. Dziurka jedna wytopiona igłą. I pryska tak nie jednolitym ciśnieniem, tylko tak z przerwami siurka, jak by się zbierało trochę i pluje mocniej.

Drożności chyba nie stracił, kupiłem nowy i użyłem raptem 4-5 razy :)

 

A czy Wasze rurki tez mają w środku przekrój takiego jak by plusa? +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wasze rurki tez mają w środku przekrój takiego jak by plusa? +

Tak.

Jeśli leje się woda, to najprawdopodobniej znaczy, że wypaliłeś za małą dziurkę. Ale uważaj, bo wystarczy ją odrobinę za bardzo powiększyć i będzie pluć punktowo śmietaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, to ja może rozmajstruję końcówkę i pokażę jak to u mnie wygląda bo mam wrażenie, że coś poknociłem :) I przypomniało mi się, że nie mogłem też dokręcić końcówki porządnie bo się chyba o ficle opierała i bokiem trochę piany leciało :( chyba napsułem. Wieczorkiem postaram się o zdjęcia i może film jak to działa to będzie łatwiej wyjaśnić, bo teraz to tez możecie wróżyć z fusów :)

 

[ Dodano: 24 Wrzesień 2013, 17:56 ]

Tak to wygląda i też tak jest poskładane według kolejności ze zdjęcia. Wypchało te filce w dzióbek, to chyba źle?

 

8650539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedi u mnie dokładnie tak samo, filce są mocno zdeformowane. Ale u mnie nic nie cieknie. Wczoraj wymontowałem jedna sztukę i musze zobaczyć jaki będzie efekt tylko na dwóch wkładach. Może faktycznie warto zainwestować w lance i wtedy filce nie będą tak się deformowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, w takim razie spróbuję zakupić lancę w obi... Z tego co widziałem, to po prostu budowa wewnętrzna wymusza takie wciskanie filców, bo nie mają tam gdzie się podziać... Po zakupach w obi będę dalej relacjonować. Aha, piana uciekała bokiem, bo przez filce nie mogłem dokręcić końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedi, bezpośrednio na niebieską końcówkę połóż wyciętą siateczkę taką jak można spotkać przy kranach. Wtedy nie będą filce wciskały się w końcówkę. Możesz jeszcze spróbować wepchnąć filce w oringi jeśli masz ich kilka, co powinno też poprawić efekt.

 

[edit]

 

Przypomniało mi się, że mi też ciekło bokiem. Jeśli nie masz więcej oringów, to daj siateczkę na końcówkę, potem filce i na koniec oring. Wtedy nie ma bata żeby pociekło :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję zakupić lancę w obi...

Raczej Ci się to nie uda, bo w żadnym z Obi, w którym byłem (4 markety) lanc nie mieli. Spróbuj w jakimś ogrodniczym, jednym z dystrybutorów Marolexa:

WROCŁAW/SKLEP NASIENNO-CHEMICZNY "OGRÓD"

WROCŁAW/SPÓŁDZIELNIA PRACY ZAOP.ROLN.,UL.KARMELKOWA

WROCŁAW/ASTRA-PUCH

WROCŁAW/INTER-NAS

WROCŁAW/HORTICO

WROCŁAW/WIGMORS

WROCŁAW/PHU KOZŁOWSKI

WROCŁAW/KWIATON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavko, cyknę coś wieczorem.

LoozaQ, wydaje mi się, że widziałem lance w obi na długiej jak kupowałem marolexa, niestety dopiero jakoś w weekend będę miał czas żeby to sprawdzić.

 

[ Dodano: 25 Wrzesień 2013, 17:13 ]

film nawet nagrałem :) ten język w środku to ledwo się rusza :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=BqBpf01g ... e=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystaje.

Jest ok.

 

dokladnie to chcialem sprawdzic ;)

u mnie wystawal ze 3mm, uciachalem go na rowno z tym czerwonym i niby bylo ok, piane robilo, ale koncowki nie moglem dobrze dokrecic bo jak ja dokrecalem to iglica wciskala spust i spierniczalo powietrze, pompowanie na maxa (zawor nie puszal bo uciekalo "wylotem") pozwalalo spryskac 2-3 panele auta :(

Teraz to biale uciachalem jeszcze bardziej, cisnienie trzyma ale jeszcze nie sprawdzalem jak pianuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde i za szybko sie cieszyłem.. :(

Umyłem pare razy auto i za kazdym razem coraz gorsza piana była :(

Jak sie zaczeło psuć to zrobiłem jeszcze jedną dziurkę w rurce,chwile było dobrze i znowu gorzej. Do dołożyłem 4 filca,znowu kicha. Następnym razem dałem 60ml piany na merolka 1500- najpierw była taka piana że tylko smarkała to wyjąłem jeden filc,to zaczeło znowu mleko lecieć :dontknow:

 

A teraz co bymnie robił i jak nie zmieniał to ciągle jest własnie takie mleko co od razu spływa.. :(:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.