Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że chodzi o przerobionego Marolexa.... Zda to egzamin jeśli masz lancę 15cm bo inaczej nie masz gdzie umieścić tych wkładek. Dodatkowo trzeba wkładki lub lancę trochę zeszlifować żeby spasowało. Ja korzystam z wkładek w Marolexie już jakiś czas i działa, przynajmniej u mnie, zayebiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

dziś chciałem umyć autko ale po nalaniu wody, piany i pompowaniu, bez naciskania zaworu cały czas leciała mi piana z dyszy wąskim strumieniem. Wyjąłem filce, dołożyłem jeszcze jeden i to samo. Mam Marolexa przerobionego zgodnie z opisem tutaj i 4 razy działał bez problemów ale teraz kiszka. Nie wiem czy coś się zepsuło typu zawór itp? Jak przeglądałem fotki zauważyłem, że po odkręceniu czarnej końcówki na dyszy wylotowej wystaje taki czerwony pierścień. U mnie tego nie ma. Kurcze najgorsze, że nie pamiętam jak to wyglądało od nowości. Czyżby wypadła mi podczas rozbierania jakaś końcówka? Na schemacie widzę, że to chyba tulejka zaworu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wypadła mi podczas rozbierania jakaś końcówka? Na schemacie widzę, że to chyba tulejka zaworu??

Tak ta czerwona czesc to element uszczelniuajacy.

Musiales go zgubic :/

Na szczęście ten element jest dostępny przynajmniej we dwóch zestawach naprawczych Marolexa:

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... fAUzW0-Sm8

http://sklep.marolex.pl/product_info.ph ... fAVDW0-Sm8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bedac wczoraj w Mrówce zauwazylem pomaranczowego "Kwazar Orion 9l".

Rozkrecilem koncówkę i powiem wam, ze jest mniej wiecej tyle miejsca na filc co w lancy do naszych Marolexów ;D

wydaje mi sie tez ze da sie tam wcisnąć dysze niebieska ;)

cena opryskiwacza 149zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac wczoraj w Mrówce zauwazylem pomaranczowego "Kwazar Orion 9l".

Rozkrecilem koncówkę i powiem wam, ze jest mniej wiecej tyle miejsca na filc co w lancy do naszych Marolexów ;D

wydaje mi sie tez ze da sie tam wcisnąć dysze niebieska ;)

cena opryskiwacza 149zl

IMO za duży i za drogi dla potrzeb przeróbki na ręczną pianownicę.

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest Gloria Spray&Paint 5L - bardzo bliska kuzynka FM50 ;) - odpada problem dolewania, dokupowania lanc, szukania miejsca na filce i całej masy kombinowania. Używam od blisko roku i nic innego już nie chcę (a miałem Glorię FM10, Marolexa, Kwazara Wenus Pro, Kwazara Hermes).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ht=#314675

filmiku i zdjęć nie robiłem nigdy, ale może kiedyś ;)

Duża pojemność gwarantuje większą skuteczność na jednym napompowaniu, wygodnie się to obsługuje, bo zarzucam zbiornik na pasku na ramię i chodzę sobie dookoła auta wachlując jedynie lancą ze spustem, bez problemu można obsłużyć z góry dach i maskę, wnęki, progi od spodu, ręka nie boli, same plusy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BiLu, efekt super .Nie wiem tak do końca dlaczego, ale ja swojego dużego Marolexa nie ruszam chyba od końca testów. Mimo ze spisał sie swietnie.2l jakoś mi wystarcza, a łatwiej to pózniej umyć, schować w samochodzie itd. Co innego jak sa np 2 auta. Mniej machania, żadnych dolewek :good:

Jakie ta Gloria ma uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki vitonowe. Dla mnie 1,5/2L to pojemność za mała - zbyt często trzeba dopompowywać, dla większego auta konieczna dolewka, no i machanie samą lancą jest znacznie wygodniejsze.

Testowałem również różne wydajności dysz - niebieska, szara i biała. Zdecydowanie najlepiej wypada szara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.