Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, przeglądałem parę dni temu ten dział i przeoczyłem :wallbash:

Zamówiłem już wszystko w sklepie gardenowo.pl i wyszło dokładnie 82,69 (marolex 2l + lanca + zestaw 3 dysz płaskostrumieniowych)

Nie płakusiaj. Skręć wszystko jak się należy, a będziesz Pan zadowolony i działanie zrekompensuje Ci wydaną kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć szybko piana spływa z samochodu, ale mleko to nie jest. Jak myślicie, czyja wina? Nie zdążyłem całego samochodu spryskać a tu już prawie pusto gdzie zaczynałem. Marolex czy piana? 2 filce pod meble, z trzema roztwór ledwo co się wydostawał. Piana Tenzi Car Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje kupić od polecanego w tym temacie sprzedawcy z allegro Piotrek_331

opryskiwacz i te dysze tylko, ze nie jestem pewny czy to są te same co ze sklepu marolexa. W sklepie marolexa niebieska dysza herbicydowa nazywa sie MF3.80

a ta z allegro MF3.110 czy ta z allegro bedzie odpowiednia ?

 

http://sklep.marolex.pl/product_info.php?products_id=120#.UZC-WrUqy_o

 

http://allegro.pl/marolex-zestaw-3-dysz-plaskostrumieniowych-z09j3p-i3236472788.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, a czy te zestawy nie różnią się przypadkiem wydajnością l/min? W tym z kolorowymi dyszami, chyba wszystkie mają inną wydajność?

 

Wedługo informacji na opakowaniu każdy ma inną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem Marolexa 1500, przerobiłem wg. instrukcji. Hula aż miło...dwa filce wsadzone (dość grube nawet), stężenie 1:25 piany ValetPro Natural Foam. Piana trzyma się około 1,5-2 minutki. Założyłem niebieską dyszę, pokombinuje z innymi jeszcze. Zółta ma wąski otwór, moze nieźle pienić ale na szerokość pewnie klops ale sie wypróbuje :). Całość wyszła mnie 65zł z groszami 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek ty powinieneś dostać "Cezara KA" za tego Maroleksa :good: byłem u producenta i dowiedziałem się że tą lance 15 zamówił na produkcji kontrahent zagraniczny któremu wysłali partie i przez przypadek ktoś to z Polski zauważył i też zaczął zamawiać. Jak skwitowali W Łomiankach ta lanca 15 wyszła im jakoś przez przypadek :lol:

wniosek z tego że za granicą też ktoś musiał coś kombinować tylko ciekawe czy do tego samego :ad:

PS

byłem we wszystkich OBI w okolicy i wielu ogrodnikach , kupiłem na Alledrogo i nigdzie nie było :wallbash: w końcu pojechałem do Łomianek :-]

wymiotło te lance nieziemsko :o ale w Łomiankach kupiłem dwie w cenie jednej ( oczywiście na firmę) :P

przynajmniej z tego mam satysfakcję :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swampycare, Nancy to francuskie miasto wiec chyba za granica :P

A co do samego biura w Lomiankach, to doczekac sie odpowiedzi na maila do prawie cud.

Robimy im darmowa reklame,nasze mody na Marolexie na YT maja wiecej wyswietlen na calym swiecie, niz ich firmowe reklamy. Niestety kiedy zapytalem o rabat dla forum, albo gratisowa dysze do kazdego opryskiwacza na haslo tego forum, nawet nie dostalem odpowiedzi :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, sory za pominięcie Cię w pochwałach :wallbash: meakulpa :-]

co prawda Tworek to podał na tacy i łyknąłem to bezkrytycznie :evil:

sprawa wygląda tak: żeby się dowiedzieć podstawowych spraw o detailingu trzeba "czytać , czytać , czytać .... " tylko jakby ktoś ze starych forumowiczów wyczyścił pamięć albo posadził osobe postronna żeby cokolwiek znaleźć to trzeba przerzucać dziesiątki stron co zajmuje mnóstwo czasu ;) dlatego informacje przejrzyste i czytelne przebijają się momentalnie 8-) przynajmniej u mnie :)

Co do Marolexa to mają tam urwanie "jaj" w sensie dosłownym :ad: ja byłem tam 40 min i kobieta która mnie obsługiwała odebrała ok 20 telefonów ( serio słownie : dwadzieścia ) co do rabatu dla forum ja mogę kupować na firmę i odsprzedawać z marżą 1 zł :D ( jeżeli księgowa się zgodzi to mogę oddawać po kosztach ale z US nie chciał bym zadzierać ) właśnie sprawdziłem fakturę - koszt lancy netto 8,08 zł brutto 9,93 zł.

Mogę raz w tygodniu robić zakupy ale odbiór tylko osobisty na terenie stolycy ;)

ps

zawodowo zajmuje się czym innym a detailing to coś z czym się urodziłem tylko niedawno to odkryłem i nie chciał bym na tym zarabiać ale pomóc jak mi pomogło to forum :good:

 

[ Dodano: 17 Maj 2013, 10:49 ]

A przy okazji zapytam chociaż nie w temacie czy białym Marolexem można rozpylać preparat typu TAR REMOVER i na LOTNĄ RDZĘ :o mam kilka wozów do zrobienia ( w tym takie co to robiły za transport błota i nie tylko :lol:) i na razie kompletuje sprzęt tak aby zacząć od pierwszego uderzenia :ad: na KA dowiedziałem sie że moje samochody ( przynajmniej jak były w moich rękach) tak naprawdę nigdy nie były myte :wallbash: dlatego na początek chciałbym skutecznie i w miarę komfortowo ( samochody nie sa ciężarówkami ale do Pandy też im daleko) dokopać się do lakieru :-] bez tych wszystkich niewidzialnych świństw :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, sory za pominięcie Cię w pochwałach meakulpa

Nie dla pochwal to robimy, choc czasem milo przeczytac ze ktos docenia wysilek. :oops:

I tu nie chodzi o pomysl czy udoskonalanie modyfikacji, a odpowiedzi na pytania, ktore powtarzaja sie bez konca :dontknow:

dlatego informacje przejrzyste i czytelne przebijają się momentalnie przynajmniej u mnie

Wszystko co wydaje mi sie potrzebne, lub sprawia problemy, przenosze do pierwszego posta na pierwsza strone. ;)

Mogę raz w tygodniu robić zakupy ale odbiór tylko osobisty na terenie stolycy

To moze byc dobre, niestety tylko dla stolicy.

Pomyslalem ze mozna ich poprosic o zorganizowanie nam(forum)jakiegos oddzilnego konta ;)

A przy okazji zapytam chociaż nie w temacie czy białym Marolexem można rozpylać preparat typu TAR REMOVER i na LOTNĄ RDZĘ

Pewnie mozna tylko z ekonomia to nie bedzie mialo wiele wspolnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, :good: dzięki za odpowiedzenie na parę moich obiekcji :)

co do ekonomii to mam parę sprzętów i jak sama nazwa nicka wskazuje nie jest to wersal :-]

wczoraj walczyłem od 6 do 23 tak aby móc zająć się właściwym detajlingiem :lol:

w tym momencie czas jest istotny

Panowie śledzę wasze pomysły/doświadczenia na forum i tak naprawdę niewiele mam do pisania :D ( może za kilka miesięcy :o jak opanuje temat ) wierzcie mi że wasze posty zmieniają rzeczywistość w koło ( naszą Polską rzaczywistosć )

aby tak dalej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marolex w końcu doszedł, trochę to trwało bo w jednej hurtowni nie mieli całego kompletu i trzeba było trochę poczekać, ale jest :D

 

 

2013-05-20%2014.35.46%20%28Kopiowanie%29.jpg

 

Miałem mały problem z wypadającym z lancy filcem, który zapychał mi dysze... ale rozwiązałem to takim sitkiem

 

2013-05-20%2014.31.16%20%28Kopiowanie%29.jpg

 

2013-05-20%2014.31.34%20%28Kopiowanie%29.jpg

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś wkładał do marolexa (do lancy lub bez) plastikowe wkładki z Glorii? Te wkładki z filcami. Jestem w miarę zadowolony ze swojej przeróbki marolexa ale zawsze może być lepiej ;) Nie znalazłem albo przeoczyłem odpowiedź na to pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.