Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli różne "chemikalia" rożnie wpływają na wydalanie piany ??

Jedne sie pienia inne nie bardzo a juz na bank potrzebuja roznej ilosci filcu.

Zeby temat ustawien uproscic najlatwiej zaczac od sprawdzonego roztworu.

Jesli masz podany roztwor i ilosc ori filcu to dopasowanie ilosci powietrza nie stanowi zadnego problemu.

Jedyne czego trzeba dopilnowac, to prawidlowe ulozenie filcu, tak zeby nie zatykal koncowki a ciecz w zbiorniku nie zalewala dziurki w rurce.

Nagram Ci jak to wyglada u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Magi ale tak jak mowie w garazu... Tworek podał przepis 50 na 1200 plus dwa ori filce z Glorii... Tak tez zrobię jak będę miał już piankę w domu...

 

Generalnie teraz chodzi mi o sam fakt pracy pianownicy, ze szybko schodzi ciśnienie no i ze nie pracuje równomiernie tylko tak pluje/przerywa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zrobiłem jak ty... nalałem literka zbiornik 2l i w sumie jako tako sam efekt możną powiedzieć podobny... może u mnie troszkę bardziej prycha...

No ale z tego co patrzyłem czas u ciebie to ok 1min u mnie zmierzyłem stoperem i jest raptem 20sek !! Z czego ostatnie kilka sekund to już resztkami sil....

 

Efekty widać z reszta na filmiku powyżej, napompowane jest to na max....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szybko schodzi ciśnienie to za duża dziurka, jak piszą poprzednicy. Ale też może być kwestia "wyregulowania" zaworu bezpieczeństwa. Ja w swojej Epoce mam zaworek do pompowania (koło, kompresor). Przy okazji jego montażu "wykryłem", że zawór bezpieczeństwa puszcza coś przy 2,3 bara, a powinno chyba 3. (łatwo zmierzyć bo ciśnieniomierzem do kół). Więc po rozebraniu, doregulowałem sprężynkę tak, żeby było 4 bary. Więc może to być też przyczyną, jedna pianownica puszcza przy 2,5 a druga np. przy 4, więc czas działania będzie prawie 2 razy dłuższy. Trudno to zmierzyć jak nie ma się zaworu do kół zamontowanego, ale warto jakoś sprawdzić ten "parametr".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie mam jeszcze pianownicy (szczerze mówiąc, to zastanawiam się czy kupić Epoce, czy iść w Marolexa), ale powiedzcie czy taki filc byłby dobry? Z takiego kawałka można ich powycinać nie mało :)

 

BTW Czy wszystkie opryskiwacze Master to wersja Plus? Bo na Allegro nie wszystkie mają PLUS w nazwie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze manewry z Marolex'em :D

 

5a89d0b6430b42f0.jpg

Ktoś kiedyś wspominał, że Bilberry nie nadaje się do pianowania. Otóż to nie, nadaję się jak najbardziej. Roztwór 1:4 na 4 wkładkach z Glorii i uzyskujemy pianę podobną do Magfifoam, lecz szybciej nam ucieka. Spokojnie da się umyć w tym czasie felgi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jakieś 15-20s. 2 filce pod meble w dyszy

 

Przy jakiej pojemności roboczej ? Na początku zawsze pryska krócej, im mniej roztworu tym dłużej będzie pryskał, ewentualnie wykonaj nowy, mniejszy otwór na "lewe" powietrze, tak jak na załączonym filmie. :good:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.