Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Lobuz, samego nie. Co nie znaczy ze nie mozna z niego zrobic pianownicy.

Byly juz takie udane proby (opisane w tym temacie) choc wymaga to troche wiekszego nakladu pracy lub dokupienia np dyszy pianujacej Kwazara

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 602#349602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filce Glorii - kupić same filce czy tą nową wersję z wkładkami plastikowymi?

Jak masz lancę do Marolexa to brałbym filce z wkładkami plastikowymi. Po lekkim przeszlifowaniu wchodzą do lancy, a poza tym jest tam w sumie 6 filców i wychodzi taniej niż same filce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filce Glorii - kupić same filce czy tą nową wersję z wkładkami plastikowymi?

Jak masz lancę do Marolexa to brałbym filce z wkładkami plastikowymi. Po lekkim przeszlifowaniu wchodzą do lancy, a poza tym jest tam w sumie 6 filców i wychodzi taniej niż same filce :)

jest w sumie 9 filców, mówimy oczywiście o zestawie 3 sztuk wkładek 8-)

W niebieskiej - 2 sztuki ,w czerwonej - 3 sztuki ,w czarnej -4 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzynacz, kladziesz filce na palcu i rowno wkladasz je w lance.

Mozesz tez sprawdzic jak Ci pojdzie bez oringu w koncowce.

Oring Glorii jest szeroki i dlatego filce zawsze leza "gladko"

U mnie temat zalatwia filc dociety do wewnetrznej srednicy oringu ;)

 

lajcik1, chemia nie rusza siteczka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z wypychającymi filcami z lancy? Przez jakieś 5 sekund jest dobrze a później filc jest skoszony i wchodzi w dysze. Filce jak i dysza od glorii. Wszystko mam zrobione jak u Tworka w filmie. Proszę o pomoc :)

 

jak to skoczony? jak to wyglada, ? wrzuc fote , sam jestem ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z wypychającymi filcami z lancy? Przez jakieś 5 sekund jest dobrze a później filc jest skoszony i wchodzi w dysze. Filce jak i dysza od glorii. Wszystko mam zrobione jak u Tworka w filmie. Proszę o pomoc :)

 

jak to skoczony? jak to wyglada, ? wrzuc fote , sam jestem ciekawy :)

Skoszony, ciśnienie go wypycha. Wpasuj go w oring i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja w końcu zmontowałem swój zestaw... wszystko jak na filmiku u Tworka tyle, ze nie mając pinezki wypaliłem dziurkę igła do szycia no i mam problem....

 

Po napompowaniu na maxa w ogóle nie pojawia się piana... leci straszne mleko a z dyszy kicha i prycha do tego ciśnienie strasznie szybko ulatuje....

 

Boje się, ze chyba zrobiłem za dużą ta dziurkę :/

 

Co teraz zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_arek_, Czytales pierwsza strone??

Mysle ze jest tam wszystko od "a" do "z".

Dziurke mozna zasklepic na cieplo i zrobic nowa mniejsza a pozniej w razie potrzeby delikatnie powiekszyc.

Jaka masz chemie, filce, stezenie ?

Albo kup Epocę i pianuj, pianuj, pianuj :):)

To oznacza ze polegles na marolexowaniu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy, testy, testy.

 

To podstawa. U siebie się wreszcie wstrzeliłem z Marolexem, 4 filce wycięte z podkładek pod meble (tak stare, że klej został jak odklejałem je) Natomiast dziwnie najlepiej pracuje mi się z żółtą dyszą :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą z resztą można przystosować do kompresora czy do koła zapasowego (co też zrobiłem).

Glorii nie dzurawie(jeszcze nie :evil: ) bo jakos mi jej zal.

Ja mam dziurke taka jak w opisie na pierewszej stronie i mi to wystarcza. 8-)

Nie patrzcie na filmiki z najdluzszymi opryskami bo mozna je zrobic dopiero kiedy ubedzie cieczy.

Pierwsze pompowania przy pelnym zbiorniku(zwlaszcza przy mniejszych pojemnosciach opryskiwaczy) wystarczaja na znacznie krocej . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filce mam wsadzone w lance 2 ori z Glorii...

 

Jeśli chodzi o stężenie to hmmm było robione tak na szybko bo chciałem sobie zapianowac balkon do mycia pozimowego ;)

 

Wlałem ok 1250ml ciepłej wody ok 40ml tenzi Truck i 50ml surfexa...

 

NIe chodzi mi już nawet o gęstość piany tylko o to ze działało to bardzo słabo...tzn więcej chyba powietrza niż płynu/piany leciało... W dodatku ciśnienie uleciało bardzo szybko no i samo "wydalanie" odbywało się na zasadzie przerywanego plucia niżeli ciągłej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, Trzymałem normalnie pionowo... no może pod małym kątem ale nie poziomo... czytałem,ze poziomo kich i prycha wiec tak nie robiłem....

 

 

Tutaj jakis filmi nagrany dzis....

 

Wlałem żelu pod prysznic, wody tak ok 1L dopompowane do upuszczenia przez zaworek 3 filce z glorii....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_arek_, pierwsze ustawienia najlepiej zrobic na docelowej chemii (pewny sprawdzony roztwor) pozniej mozesz regulowac stezenie dodajac (ujmujac ) filcu.

Chłopy a co daje ta lanca modułowa ?

Powstaje koncowka podobna jak np w Glorii ;)czyli duzo miejsca na filc, ktory ladnie sie uklada w koncowce, nie gniecie sie i nie powoduje roznych dziwnych problemow takich jak przecieki czy niedomykanie zaworka spustowego.

Dodatkowo latwiej operowac pianownica np pod maska, przy nadkolach, i innych trudniej dostepnych miejscach :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem już pod prysznicem walić piany a poza tym nie miałem akurat pod ręką...

 

Ale wracając do szybkiego wypompowania się czy to normalne działanie na tym filmiku ??

Poza tym widać ze piana jest raczej wypluwana przerywając....

No chyba, ze tak ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.