Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Ah ta Polska mentalność, HA HA ! jeżeli coś robię i przedstawiam na forum, to chyba nie znaczy, że nawijam makaron na uszy.

Nie mentalnosc tylko grubo ponad rok w bardzo waskim temacie, przerobionych sporo roznych opryskiwaczy i problemow.

Podam Ci prosty przyklad przedstawiony kilka stron wczesniej.

Dokladniej, chodzi o roznice w pewnych czesciach w tym samym modelu opryskiwacza.

Moze to wskazywac ze Marolex ma roznych dostawcow podzespolow i w roznych partiach moga wystepowac subtelne roznice, ktore nie maja zadnego znaczenia dla opryskiwacza, za to moga powodowac niespodzianki przy naszych modyfikacjach.

Zmierzam do tego ze rurki moga byc wykonane z roznych tworzyw i przy jednej wystarczy przeklucie scianki a przy innych otworek musi byc utrwalonych przez jego wypalenie.

Ot i cala historyja. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dysze od Glorii ? Niebieskie są niedobre ? Nie nie, nic z tych rzeczy, ale po kilku testach i porównaniu dysz wyszło na to że Marolex o wiele lepiej radzi sobie na dyszy od Glorii 2.4 l/min 110 * (szara), dla przypomnienia Marolex 1.15 l/min 110* (niebieska), zdjęć brak, ale za to powstał taki o to szybki filmik instruktażowy :D

Ja ostatnio też praktycznie tylko na szarej, ale Kwazar ;) też ma większą wydajność niż niebieska Marolexa, pisałem kiedyś w tym wątku, jest tabela z wydajnościami dysz Kwazara.

 

Po co zdejmujesz sitko z rurki? Jakoś do tej pory nie widziałem tego w modyfikacjach albo przeoczyłem...

EDIT:

OK, doczytałem w innym wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica to pojemność robocza, ciśnienie to samo, podzespoły te same. Ja kupiłem oba 1500 do kół na Bilberry, 2000 do pianowania auta.

 

Dzięki :) Właśnie temat ciśnienia był mi nieznany... Biorę w takim razie 2000 bo widziałem w sklepie w Warszawie za 34,5 zł :) Białego tam nie ma więc nauczę się przerabiać marolexa na jego tańszym bracie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBI chociażby.

 

Byłem ok. 11.00 dzisiaj w OBI na Krakowskiej i M2000 kosztował zdaje się 42.

1500 nie pamiętam, ale chyba właśnie 34.

 

PS. Kaszanka że w OBI nie mają 15cm lancy przedłużającej do Marolexa. Da się to dorwać gdzieś w Warszawie jeszcze? Nie w smak mi płacić za wysyłkę takiego drobiazgu, z drugiej strony paliwo aby objechać pół miasta w poszukiwaniach wyjdzie 3 razy tyle co wysyłka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 1500 był za 3x zł.

A co do lancy to łap za telefon i podzwoń po sklepach ogrodniczych, tak po prostu ;)

EDIT: lista dystrybutorów:

 

WARSZAWA/GROSZEK

WARSZAWA/VIOLA SKLEP NASIENNY

WARSZAWA/PGR BRÓDNO

WARSZAWA/BOJA TOOLS

WARSZAWA/CARTEC POLSKA

WARSZAWA/BENIKA

WARSZAWA/SEMIGAT K.T.G

WARSZAWA/TARBUD

WARSZAWA/OMNIBUS

WARSZAWA/TOMPLAST

WARSZAWA/ESCO

WARSZAWA/DAKAR

WARSZAWA/TEDAN

WARSZAWA/ZAKŁAD REMONTÓW I KONSERWACJI DRÓG

WARSZAWA/SADZONKA SKLEP OGRODNICZY

WARSZAWA/KALETPOL

WARSZAWA/MZ SERWIS

WARSZAWA/HURTOWNIA AKWARTSTYCZNA PANAQUE

WARSZAWA-MIĘDZYLESIE/SINTAC POLSKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBI chociażby.

 

Byłem ok. 11.00 dzisiaj w OBI na Krakowskiej i M2000 kosztował zdaje się 42.

1500 nie pamiętam, ale chyba właśnie 34.

 

PS. Kaszanka że w OBI nie mają 15cm lancy przedłużającej do Marolexa. Da się to dorwać gdzieś w Warszawie jeszcze? Nie w smak mi płacić za wysyłkę takiego drobiazgu, z drugiej strony paliwo aby objechać pół miasta w poszukiwaniach wyjdzie 3 razy tyle co wysyłka :P

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=3667488

 

Sklep z warszawy, jak zamawiałem via allegro to mieli marolexa białego 2l, lance i dysze.

Całość kosztowała mnie chyba 91zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/my_page.php?uid=3667488

 

Sklep z warszawy, jak zamawiałem via allegro to mieli marolexa białego 2l, lance i dysze.

Całość kosztowała mnie chyba 91zł

 

OK, dzięki za namiar, mają niezłe ceny - M2000 kosztuje faktycznie 34,50 PLN. W sobotę sobie do nich podjadę, mi brakuje tylko tej lancy. Jest tam miejsce na filce i nie będę musiał ściskać w końcówce, poza tym pianowanie zakamarków nadkoli...klasa 8-)

 

PS. Swoją drogą taka ciekawostka: np. M1000 kosztuje 31,50 - a jak się zepsuje główka to sama kosztuje 22,50 :-] Chyba już lepiej kupić nowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBI chociażby.

 

Byłem ok. 11.00 dzisiaj w OBI na Krakowskiej i M2000 kosztował zdaje się 42.

1500 nie pamiętam, ale chyba właśnie 34.

 

PS. Kaszanka że w OBI nie mają 15cm lancy przedłużającej do Marolexa. Da się to dorwać gdzieś w Warszawie jeszcze? Nie w smak mi płacić za wysyłkę takiego drobiazgu, z drugiej strony paliwo aby objechać pół miasta w poszukiwaniach wyjdzie 3 razy tyle co wysyłka :P

o

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=3667488

 

Sklep z warszawy, jak zamawiałem via allegro to mieli marolexa białego 2l, lance i dysze.

Całość kosztowała mnie chyba 91zł ;)

 

 

Kupowalem u nich 1500 za 32zl,maja dosc spory sklep wiec duze prawdopodobienstwo ze posiadaja tez gadzety do Marolexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.