Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Będę jeszcze kombinował z filcami, bo wczoraj wróciłem do domu grubo po 22 kompletnie wykończony i za dużo czasu na zabawę z tym nie poświęciłem. To, że piana spływa dosyć szybko może byc spowodowane też tym, że kafelki były mokre bo film kręciłem po którymś tam spłukiwaniu ściany wodą ale na suchych powierzchniach było lepiej... ale wiadomo to tylko płyn do garków :D

Zaraz zamawiam VP Neutral Snow i będe już za jakiś czas testował na samochodzie. Grunt że patent działa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskar, ogólnie Ludwiś fajnie spieniony, ale płynie. Być może przez mokre kafelki, albo Ludwiś tak ma ;) Ja bym spróbował z jeszcze jednym filcem. Z resztą najlepiej testować na tym czym będzie się pianować :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem wczoraj plastikową siateczkę pomiędzy dysze a filce i już się dysza nie zapycha i w miarę równomiernie rozpyla.

Po dołożeniu 4-filca efekt taki sam, piana szybko spływa ale tym się póki co nie przejmuje bo płyn do garów to jakaś lipa (bo to jakiś no-name tak na prawdę) i zobaczymy jak pójdzie z właściwym środkiem... ale to za jakiś czas.

Dzisiaj spróbuje jeszcze jednego patentu zamiast filców, jak zadziała to wrzucę info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem ostatnio z moim marolexem mianowicie jest on zmodyfikowany tak jak to zostało już opisane czyli dziurka w rorce wypalona, wlozaona niebieska koncowka herbicydowa 3 filce glorii, oring i skreceone elegancko na maxa. Problem jest taki że marolex nie daje pianyy ladnym strumieniem tylko tak jakby plul bardziej anizeli puszczal ladna piane.

Piany dawalem zarowno 40ml na 1L jak i 50ml na 1,2L i w zasadzie takie same efekty plucia, mniej wiecej po polowie zuzycia piana zaczyna leciec w miare przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam "na stanie" opryskiwacz Florabest.

Tutaj opisana jest jego przeróbka:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 680#349983

 

Zastanawiam się, czy to ta końcówka:

http://sklep.beps.pl/kwazar-dysza-spien ... -p-32.html

Tutaj z wysyłką 18zł ... a może gdzieś stacjonarnie są?

 

Swoją drogą, gdzieś wcześniej (chyba strona 88) jest przerówba za pomocą lancy FLO.

Czy Florabest też "przyjmie" taką lancę?

Wtedy bym musiał zakupić taki zestaw?

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

 

Czy jeśli lanca jest dla FLORABEST ok, a sam opryskiwacz w końcy wyzionie ducha, to czy taka lanca podejdzie pod Marolexa? Zamiast kupować FLO/Florabest to bym marolexa wtedy zanabył do już posiadanej lancy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lanca + końcówka + przesyłka = ~30zł

Końcówka spieniająca kwazar = ~18zł

 

Chyba jednak kupię sobie Marolexa, do którego nic* nie trzeba dokupywać ;) Marolexa można mieć poniżej 50zł więc lanca do "kiepskiego" opryskiwacza chyba nie ma sensu ;)

Jedyny sens do Taniochy widzę jakby znaleźć końcówkę kwazara w sklepie "naziemnym" i nie płacić za wysyłkę ;)

 

 

 

* Nie liczę kosztów niebieskiej dyszy i filców bo to oczywiste w każdym przypadku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Komentarz dodany przez: rychu: 9 Marzec 2013, 19:49 ]

Przeczytaj kilka ostatnich stron tematu - wkładki z glorii nawet są ze zdjęciami!

Gdzie kupujemy części do marolexa też już było wałkowane kilka razy.

 

nie wiem jak to przeoczyłem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że miało dziś być dokładniejsze mycie Audi, a pogoda jest jaka jest, postanowiłem podziałać coś z nowymi gratami do Marolex'a.

 

Zakupiłem Marolex'a 2000 na większą pianownice, (1500 zostanie do Bilberry do felg na sezon letni), doszły też dwie lance modułowe i dysze od Glorii :evil::evil: Dlaczego dysze od Glorii ? Niebieskie są niedobre ? Nie nie, nic z tych rzeczy, ale po kilku testach i porównaniu dysz wyszło na to że Marolex o wiele lepiej radzi sobie na dyszy od Glorii 2.4 l/min 110 * (szara), dla przypomnienia Marolex 1.15 l/min 110* (niebieska), zdjęć brak, ale za to powstał taki o to szybki filmik instruktażowy :D

 

 

Film z pianowania już niebawem, tylko jak się poprawi pogoda, lub przynajmniej jak będzie temp. na plusie :evil::-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tworek, Dobry filmik :good:

Zawiera tylko jeden z błędów często wytykanych w tym temacie - dziurka nie została wypalona ;)

Chociaż z własnego doświadczenia wiem, że taka opcja też działa, bo sam rurkę przekułem a nie wypaliłem, żeby sprawdzić, czy to koniecznie trzeba wypalać... I działa wbrew wszystkim teoriom :)

 

Przypuszczam, że wpływ ma grubość szpilki, igły - ja przekułem grubą igłą, Ty pinezką do tablicy korkowej, które też są dość grube. Wypalić pewnie trzeba koniecznie przy cienkiej szpilce, igle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzba, kupione w jednego z partnerów na PW zostawię info.

 

rychu, w żadnym wypadku nie jest to błąd, a celowe działanie. Do czasu wypalałem dziurki, ale po kilku przerobionych opryskiwaczach, wpadłem na pomysł, że trzeba znaleźć coś, co jest ogólnie dostępne i nikt nie pomyli tego z czymś innym (szpilka, igła, lub szpilka z łepkiem, było to mało precyzyjne określenie, co z resztą było widać po problemach jakie ludzie tu napotkali nie raz). Dlatego wybór padł na pineski do tablic korkowych. Dodatkowo jak masz troszkę wyczucia, możesz zrobić sobie większą lub mniejszą dziurkę w rurce. Takie działanie nie było przypadkowo przedstawione, testowałem działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie działanie nie było przypadkowo przedstawione, testowałem działa

Dziala,dziala i nagle przestaje bo rurka ustawila sie inaczej i otworek sie zacisnal (zasklepil).

Dobrze jesli wiadomo gdzie szukac problemu.Jesli nie powstaje kolejnych nascie postow w temacie. ;)

wierzba, kupione w jednego z partnerów na PW zostawię info.

A info dla reszty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah ta Polska mentalność, HA HA ! jeżeli coś robię i przedstawiam na forum, to chyba nie znaczy, że nawijam makaron na uszy. Testowałem działa i nic się z tym nie dzieje. Z resztą wyżej w poście przedstawiłem dokładniej o co chodziło, a poprę to co napisałem niedługo filmem właśnie z tej modyfikacji :good:

 

Faraon sam zamieściłem na 1 stronie w swoim poście. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.