Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

danielek.,

Dokręć mocniej dyszę, albo dorzuć uszczelkę. Bo cieknie niemiłosiernie, nie powinno tak być.

Cała chemia ci ucieka do wanny :good:

 

Przy następnej próbie coś z tym zrobię,dzisiaj był pierwszy przedmuch :)

 

A ile dałeś filców (jakie) i ile oringów (uszczelek)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawca zamieszania namierzony :)

Filce były za duże i wchodziły na gwint przez co ciekło, przyciąłem je do wielkości dyszy i nie cieknie :)

Dałem 3 filce podobne do tych ze zmywaka kuchennego i 1 standardowa uszczelka która była razem z opryskiwaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filce były za duże i wchodziły na gwint przez co ciekło, przyciąłem je do wielkości dyszy i nie cieknie

 

Zauważyłem że najlepiej jeśli są okrągłe o średnicy idealnie pasującej do wnętrza oringa. Wtedy nic nie cieknie i ładnie pianuje. Ale przekonałem się o tym dopiero na filcach glorii. Zastanawiam się czym wycinać tak idealne kółeczka, nożykiem wychodzi...no nie koło na pewno :idea:

 

To już chyba wiem co źle robię. Filce za duże mam, bo wypełniają mi całe wnętrze

 

Jak wejdą w gwint, robią nieszczelność - i wtedy cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe dysze z zestawu marolexa (np. żółta) też dają radę i piana wychodzi taka sama jak przy niebieskiej, ale niebieska ma po prostu najszerszy kąt i łatwiej tym opianować auto.

 

PS. No chyba że mamy zamiar pianować szczeliny, zakamarki to faktycznie lepiej brać inne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe dysze z zestawu marolexa (np. żółta) też dają radę i piana wychodzi taka sama jak przy niebieskiej, ale niebieska ma po prostu najszerszy kąt i łatwiej tym opianować auto.

 

PS. No chyba że mamy zamiar pianować szczeliny, zakamarki to faktycznie lepiej brać inne :o

 

Wszystkie dysze z zestawu 3 dysz herbicydowych Marolexa mają kąt rozpylenia wynoszący 110 stopni.

Różnica jest w otworze przez, który wydostaje się roztwór piany. Im większy otwór, tym krócej trwa pianowanie. Za mały otwór to piana będzie za gęsta. Niebieski jest pośredni i dlatego najlepszy ;)

img6964t.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tees, jesli wszystkie maja ten sam, to ktora moze miec mniejszy kat.

Roznia sie wydatkiem.

danielek., po wcisnieciu filcu w koncowke, jest spora szansa ze filc ja bedzie zatykal, jesli cisnienie wcisnie go glebiej.

I jeszcze jedno. Dlaczego koniecznie chcecie "wywazac otwarte drzwi" ? :o

Powoli dochodzicie do wnioskow, ktore w temacie pojawily sie juz kilka jesli nie kilkanascie razy. :dontknow:

Kazda dysza da piane, jednak niebieska jest optymalna.

Filc w oringu nie robi przeciekow i nie zapycha dyszy.(na klopoty lanca)

Kurcze nie chce psuc zabawy, ale co jeszcze mozna w tym usprawnic skoro np: wiekszy kat automatycznie oznacza wolniejsze przejazdy, dla podobnego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mój Marolex poleci za okno :zly: Pozbyłem się wycieku, ale leci totalne mleko. Piana w ogole się nie pieni. Na trzech gąbkach i filcach, dwóch wkłądkach i na 4 filcach jest to samo. Zrobiłem drugą małą dziurkę i nic to nie dało. No zaraz mnie co trafi :wallbash:

 

[ Dodano: 5 Marzec 2013, 08:08 ]

Zrobiłem kanapkę z dwóch wkładek, filca i gąbki i to samo :wallbash:

 

[ Dodano: 5 Marzec 2013, 08:34 ]

Zrobiłem kolejne podejście. Odwróciłem wężyk i zrobiłem dziurkę tą szpileczką:

 

Wsadziłem takie filce w tej kolejności:

 

I taki efekt (około 25ml piany na pół litr wody):

http://www.youtube.com/watch?v=cTo8RYTrbt0

 

[ Komentarz dodany przez: rychu: 8 Marzec 2013, 21:11 ]

Zdjęcia mają mieć rozsądny rozmiar - do 800x600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dochodzicie do wnioskow, ktore w temacie pojawily sie juz kilka jesli nie kilkanascie razy.

Kilka wniosków na sto kilkanaście stron. Nie do odnalezienia :P

 

danielek., po wcisnieciu filcu w koncowke, jest spora szansa ze filc ja bedzie zatykal, jesli cisnienie wcisnie go glebiej.

 

Zatyka, nawet jeśli nie od razu to później. Faraon, masz jakiś prosty patent na wycinanie idealnie okrągłego filcu o średnicy wnętrza oringa??

 

Faktycznie wszystkie dysze są na 110 stopni, ale u mnie żółta sikała jakoś wąsko. To odpuściłem temat. na niebieskiej jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatyka, nawet jeśli nie od razu to później. Faraon, masz jakiś prosty patent na wycinanie idealnie okrągłego filcu o średnicy wnętrza oringa??

 

Nie jestem Faraon, ale mogę podpowiedzieć :-]

 

1. Żeby filc nie zatykał końcówki wystarczy sitko od perlatora.

 

2. Do wycięcia idealnego okręgu przyda się takie urządzenie:

1347286814.11.jpg

 

Szukaj pod nazwą "wycinak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, gdybym tak wszytko gotowe kupował, to bym z torbami poszedł :lol:

ja chyba jestem jakiś upośledzony. Coś mnie natchnęło żeby jeszcze raz odmierzyć stężenie od nowa i jak ręką odjął. Coś mi się zdaje, że na początku zamiast 25 ml dałem 15 :wallbash:

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Mam nową dziurkę i szeroki rozrzut piany :-]

Pierwsze podejście bez ruszania filców:

Po dokręceniu o 90 stopni:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.