Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, wracam do modyfikacji, którą zrobił lajcik1 (strona 87 bodajże), zamiany opryskiwacza FLO na pianownicę. rozumiem, że bez lancy też się to da zrobić i też na dyszy pasującej do marolexa? tzn. wszystko wg opisu lajcika i oczywiście guru autora tematu :-]

 

nie mogę coś znaleźć flo w krakowie (w praktikerze np. niby jest a nie ma, w leroy nie ma), ale jest K2. w niezłej całkiem motochemii opisany został jako "jak flo". czy ktoś się orientuje czy to to samo urządzenie tylko z różnymi nadrukami? to by mi niezmiernie ułatwiło pracę :)

 

tu fotki poglądowo dla ułatwienia:

 

k2-opryskiwacz-cisnieniowy-2litry.jpg

 

ed7646d8f77d07ae.jpg

 

i flo:

 

2008_08_06_12_18_89507-509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, a z czego masz filce?

mi do końcówki wchodziły 3 z wkładki od butów z oringiem i było ok.

teraz mam 3 troszkę cieńsze filce (pomarańczowe) dwa oringi i jest jeszcze lepiej :)

dziurkę w wężyku mam bardzo małą.

po maksymalnym napompowaniu kombiaka przejdę jeden raz dookoła bardzo dokładnie pianując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tees, filce od mebli grube na jakieś 2mm. Wsadziłem bez oringów, ale teraz wsadzę je w oring i zobaczę. Na wkładce od butów mleko, ale to było na początku testów, więc może jeszcze z nimi pokombinuję.

 

[ Dodano: 2 Marzec 2013, 21:41 ]

faraon3021, :kox: Te plucie to jeszcze przeżyję, ale połowa piany prawie ucieka mi bokiem. Piana jakby ledwo miała siłę wylecieć z końcówki. Może tylko tak mi się zdaje. Strumień nie jest zbyt szeroki i żeby dobrze pokryć muszę dość blisko trzymać pianownicę od samochodu. Na trzech filcach pieni się ładnie, tylko pluje z deczka i leci mi gwintem i to największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, tylko lanca Cie ratuje. :P

Beznickux, zaworek tak nisko procz tego co juz bylo opisane bedzie bez potrzeby spienial roztwor co przy dolewkach moze byc sporym problemem.

I na deser.Zgodnie z tym co obiecalem, kupilem dzisiaj najtanszy jaki znalazlem (w Lidlu) opryskiwacz i przerobilem (prawie ;) )go na pianownice.

dscf6124x.jpg

Trwalo to chwile bo zmienilem jedynie koncowki z ori na ta

Opis zmian na pierwszej stronie tematu.Gwinty nie pasuja idealnie i nakrecenie koncowki wymaga odrobiny sily.Nie ma to jednak znaczenia bo ta czesc zostaje juz na stale na opryskiwaczu.

Nie dziurawilem rurki i nie robilem testow bo mam czyste kafelki :P i u mnie to pierwszy opryskiwacz ktory zostanie opryskiwaczem.Jego jakosc i wydajnosc pompki niestety sporo odstaje od reszty.Cena jest bardzo niska wiec pewnie kilka ich powstanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem na mamy kafelkach w łazience Marolex 1500 + 50ml Magi / 1100 ml wody + 2 filce od glorii. Piana dobra, mam wrażenie że nieco za sucha, trzeba jednak mniej piany :good:

 

Btw. Obsrałem się nie na żarty jak zaczął pigment schodzić z fug :shock:

Całe szczęście okazało się że to po prostu brud się rozpuścił i spływał:D

 

faraon3021,

Czy po skończonej pracy trzeba rozkręcać dyszę, wyjmować filce etc? Czy wystarczy wlać wodę do zbiornika i "przepianować" wszystko wodą w celu wyczyszczenia i można tak zostawić?? To ma taki plus że taką wodą można płukać zakamarki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021,

Czy po skończonej pracy trzeba rozkręcać dyszę, wyjmować filce etc? Czy wystarczy wlać wodę do zbiornika i "przepianować" wszystko wodą w celu wyczyszczenia i można tak zostawić?? To ma taki plus że taką wodą można płukać zakamarki.

Napelniam i plucze opryskiwacz w domu wiec jego dokladne mycie nie stanowi problemu.

Filce Glorii mylem dokladnie po kazdym uzyciu.Od czasu kiedy stosuje filc pod meble nie ma to juz takiego znaczenia.Jesli cos nie dziala filc idzie do smietnika i wycinam nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, logika wyklucza jakiekolwiek rozsądne rozwiązanie. jakiej średnicy kółka wycinacie, ile filców, ile oringów i czy dajecie jakieś siateczki? :o tak czy inaczej zamówię pewnie filce od glorii, ale chcę dać sobie jeszcze szansę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na moich filcach też mam wrażenie, że piana ledwo przelatuje przez filce. Po chwili pianowania i wyjęciu filców mam wrażenie jakby się zapychały, bo ciężko przez nie dmuchnąć. Jutro lecę na miasto w poszukiwaniu lancy. Gdy już ją dorwę, to lepiej wsadzić przed lancą jeden filc do wstępnego pienienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wystaje.

Byłem przed sekundą w garażu... :o

 

Mam dwa marolexy, w nowym (kupiony ok 2 miesiące temu) faktycznie nie wystaje a w starym jest na równo z czerwonym i widać że go obcinałem... WTF??? :dontknow:

 

Wiesz co, spróbuj z tymi filcami... Mnie podpasowały od pierwszego strzału, także innych nie próbowałem. Kup sobie w Castoramie filce marki Casto i spróbuj.

W sumie musisz coś robić źle, bądź zrobiłeś jakiś drobny, głupi z pozoru błąd na etapie przeróbki :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.