Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

faraon3021, przypomnę się :)

 

faraon3021, na jakiej wysokości w rurce doprowadzającej dałeś tą zwężkę z igły?

Niestety mój opryskiwacz 5L po wypaleniu dziurki, działa tak: 1 sek. piana idealna, 1 sek. samo powietrze, 1 sek. piana idealna, 1 sek. samo powietrze itd.

Jak u Ciebie zachowywał się opryskiwacz po zrobieniu otworu tylko w rurce, bez zwężki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - czy dokupienie filców z glorii do marolexa poskutkuje "idealną" konsystencją piany? kombinuję z gąbkami ale do ideału jeszcze trochę brakuje i nie wiem czy chce mi się bawić w docinanie nowych gąbek i szukanie idealnego kompromisu pomiędzy ich ilością i ułożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie filc z glorii. Ja mam oprócz "standardowych" modyfikacji, założone 4 metalowe siateczki, które zdobyłem dewastując końcówkę od kranu kuchennego:) reasumując: niebieska końcówka, 4 siatki, 1 filc z glorii, uszczelka. Wypas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinde, ta siatka nie jest zbyt rzadka? Z tego co wiem, to dużo takiej siateczce brakuje do gęstości filca. Raczej nie dostanę takich siateczek oddzielnie? Bo mnie tym zaciekawiłeś :o

PS. Swoją drogą fajny patent by był żeby chociaż jedną siateczkę zapodać bezpośrednio na niebieską końcówkę żeby filc w nią nie wchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinde, ta siatka nie jest zbyt rzadka? Z tego co wiem, to dużo takiej siateczce brakuje do gęstości filca. Raczej nie dostanę takich siateczek oddzielnie? Bo mnie tym zaciekawiłeś :o

PS. Swoją drogą fajny patent by był żeby chociaż jedną siateczkę zapodać bezpośrednio na niebieską końcówkę żeby filc w nią nie wchodził.

 

Sama siatka oczywiście jest zbyt rzadka, ale głównie służy po to, żeby filc się nie wgniatał. Dzięki siatkom jest idealnie "rozklapciany" i nie zbija się w korek. Nie dostaniesz takich siatek oddzielnie, ale końcówkę do kranu kuchennego kupiłem za jakieś 5-6 zł w markecie budowlanym (z jednej końcówki zrobiłem 4 siatki do marolexa). Przycina się nożyczkami bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, dzięki wielkie :good: A jest możliwość żebyś mi napisał czy to jest np w 2/3 wysokości rurki, bo wiesz, mamy różne pojemności opryskiwacza, a co za tym idzie różne długości rurek :D

Dzięki i przepraszam za zawracanie du.y ale kombinuje i nie mogę uzyskać równego mieszania piany z powietrzem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajcik1, nie ma problemu. Cieszę sie ze kogoś jeszcze to bawi i mam z kim podzielić sie doświadczeniami ;) . Mogę oczywiście sprawdzić wieczorem to o co prosisz, tyle ze moim zdaniem nie ma to znaczenia. Ważna jest wysokość słupka wody poniżej dziurki. Reszta rurki wraz z węzem i lanca może mieć dowolna długość .Jesli chcesz sprawdzić jaki to u Ciebie wyglada to zamiast czarnego węża daj jakiś przezroczysty i zobacz jak rozkładają sie pecherzyki powietrza. Gdzieś na pierwszej stronie podawalem jakie powinny być proporcje powietrza do cieczy w mieszaninie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do przesmarowania Marolexa nada się smar silikonowy w sprayu? Udało mi się coś takiego tylko załatwić na razie, ale i tam muszę kupić na przyszłość. Coś takiego to jest: http://www.annapol.com/scsusl3-sunnycar ... 10780.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Kupiłem świeżutkie filce i znów mleko. Wsadziłem zaraz na końcówkę filc w oringu, potem sam filc i na koniec znów filc w oringu. Jeśli dziurka w wężyku byłaby za duża, to chyba bardziej by pluło "grubą" pianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze nie chodzi tylko o gwint :/

samtive, wszystko ok, tylko w opryskiwaczu z Leroya musi zostać ta zielona końcówka, gdyż ona uszczelnia zawór spustowy i teoretycznie na nią trzeba nakręcić lancę.

Parę stron wcześniej jest podany przepis na lancę w tym opryskiwaczu - konkretnie strona 88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, SHINY GARAGE PERFECT ACTIVE FOAM około 40ml na litr. Być może te filce jakieś felerne, bo po wyjęciu z końcówki są zbite że ledwo idzie przez nie dmuchnąć. Wsadziłem dwa i ciut lepiej. Zaraz zobaczę na jednym.

 

[ Dodano: 1 Marzec 2013, 19:51 ]

Wsadziłem cztery filce i w miarę ta piana wyszła, ale poci się na gwincie, a mocniej zbytnio nie mogę dokręcić. Więc jak zrobić żeby na mniejszej ilości filców była piana taka jak na 4? Zmniejszyć czy zwiększyć dziurkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.