Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Lanca już jest :)

 

A co do piany to padło na:

 

Shiny Garage Fruit Snow Foam

 

Ale tak jak mówię, dopóki nie przyjedzie piana to nici z marolexowania ;)

 

Szampon do włosów zaczął się pienić przy 7 filcach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, mam pytanie.

Zakupiłem do testów ten opryskiwacz:

http://www.leroymerlin.pl/uprawa-roslin ... ,l401.html

I tutaj mam pytanie, czy trzeba w rurce doprowadzającej pianę robić tą zwężkę z igły? Nie można zrobić w górnej części rurki dziurki, jak w normalnie w marolexie?

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od standardowych modyfikacji. Zwezka była potrzebna w dużym a co za tym idzie wysokim opryskiwaczu na 12l. Tam pojawił sie problem z mieszaniem powietrza z ciecza kiedy odbywało sie to na szczycie wysokiego słupka cieczy.Obnizenie otworka i wpuszczenie zwezki załatwilo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, stało się to w trakcie mycia, cały czas był w pionie. Wątpię też w to, że dostała się tam chemia, bo grzybek jest cały i zdrowy. Jak na moje po prostu za słabe smarowanie miał. Bo w zasadzie od nowości nie był smarowany. Chociaż wypsikał tylko 3l.

Ale najważniejsze, że serwis jest profesjonalny i zanabyłem już smar sylikonowy, więc takie sytuacje się już nie powtórzą. Mam nadzieję. Jak tylko zrobi się cieplej i uda mi się od kogoś wyżydzić myjkę to strzelę kilka fotek jak działa to ustrojstwo, autko niech jeszcze bardziej obrasta brudem. Mnie piana z niego zadowala, choć wiem, że dałoby się lepiej.

Będę jeszcze próbował zwiększyć ciśnienie w układzie, bo teraz za szybko spada. Obstawiam, że filc jest zbyt zbity(nie zatyka dziurki, 3 filce z wkładki do butów na 2 oringach) , a dziurka za duża (szpilka z Victorinoxa, trochę większa od klasycznych szpilek). Podwyższone ciśnienie nie powinno jakoś bardzo kolidować, a przy odpowiednim zgraniu reszty może wydłużyć czas pracy. Tak myślę. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 filców i żel pod prysznic:

 

Chyba muszę nagrać cyfrówką, bo jakoś z telefonu to...

 

 

 

 

Posta przeedytuje i dam lepszy film jak dojedzie piana ;)

 

Ps. Ale w zasadzie to nie jest źle, no nie?

Jeżeli udało by mi się uzyskać taki sam efekt na prawdziwej pianie, to był bym zadowolony :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami przez długi czas leży piana w środku i nic się nie dzieje

Z piana tez nie? Byly problemy z rozrobiona piana po pewnym czasie prestaje sie pienic.

Jeżeli udało by mi się uzyskać taki sam efekt na prawdziwej pianie, to był bym zadowolony

Bedzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piana tez nie? Byly problemy ze rozrobiona piana po pewnym czasie prestaje sie pienic.

 

no właśnie piana jest... kwestia działania to inna sprawa, bo zawsze dolewam wody, preparatu i gra ...

 

Filców też nie ruszałem "od nowości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filców też nie ruszałem "od nowości"

Musisz miec dobra wode :)

Ja mam ciepla wode z elektrycznego bojlera i tam zostaje sporo kamienia(jesi jest takowy), ale nawet w tym temacie byly sygnaly, ze rozrobiona chemia po pewnym czasie zmienia swoje wlasciwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już w tym wątku się to przewinęło. Nie wiem czy czasem te azjatyckie końcówki nie są na bazie takich sitek.

 

EDIT:

O tu... Może to nie te sitka co pokazałeś, ale siatki ze zwykłego perlatora widać dają radę....

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 271#324271

A działanie tego ustrojstwa tutaj:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 344#284344

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.