Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

luq92, co do piany, wydaje mi się być ok. Jedynie przyczepiłbym się jeszcze do tego otworu w rurce, bo popatrz...

Na tym filmiku strumień wydaje się ok, "jakość" piany również, tylko piana nanoszona jest punktowo (podobnie u Ciebie z tego co widzę przez co musisz poprawiać)

 

 

A dobrze byłoby gdyby leciała tak

 

 

Fajny, równy strumień.

 

Podpowiem Ci, że najlepiej jest wypalić jak najmniejszy otwór, jeżeli będziesz miał mleko to go powiększ, jeżeli nie to wszystko powinno być ok.

 

kita33 przy obu sposobach możesz zwiększyć gęstość piany, tylko w przypadku filców jest to ograniczone tym, że im mniej środka wlejesz a dodasz więcej filców tym ciężej ciecz się wydostaje, natomiast im mniej filców a więcej środka tym ciecz wydobywa się bez oporu ale skracamy życie wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, sam już nie wiem. Piana sama w sobie jest fajna, tylko bardziej lecą puszyste bąble i ciut za szybko spływa. Tak jak pisałem wcześniej - dziurkę zasklepiłem i wsadziłem w to miejsce szpilkę bez podgrzewania jej. I teraz nie wiem czy zasklepić ją na amen i zrobić obok nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, hmm... a może nie do końca udało Ci się ja zakleić?

Co do piany to też nie może być za sztywna bo nie będzie działała tak jak powinna i nie domyjesz dobrze samochodu. Według mnie sama piana jest ok, jedynie ilość wydostającej się cieczy jest trochę za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, po zasklepieniu zatkałem koniec rurki palcem a w drugi koniec dmuchnąłem i powietrze nie leciało. Być może tylko na wierzchu ją zasklepiłem i igłą zrobiłem taki otwór jaki był. Psiknąłem jeszcze raz do wanny wcześniej po nakręceniu ostatniego filmu i piana jakby lepsza była. Nie była taka puszysta tylko ładnie pokryła powierzchnię. Myślę, że będzie już OK. Trzeba poczekać i sprawdzić jak będzie się zachowywać na samochodzie. Jeszcze tylko kupię wkładkę do butów i wsadzę ją w miejsce obecnych filców i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, no to w takim razie powodzenia ;)

Pamiętaj tylko, że jeżeli zostawiasz pianę aktywną w Marolexie to pozbądź się ciśnienia i tłoczysko podnieś do góry, żeby piana nie zmyła smaru z oringu lub przelej pianę do jakieś butelki :)

 

Aha i warto jak najczęściej płukać filce. Jeżeli teraz nie masz co zrobić z pianą to oczywiście nic się nie stanie ale warto po umyciu auta nalać po skończonej pracy wody do pianownicy, napompować ją i przepłukać filce wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sauber, brudne filce, albo zle sie ukladaja i zapychaja koncowke.
Filce płukasz po każdym użyciu??

 

I wszystko już jasne :P nie płukałem filców, zostawiałem je tak po każdym użyciu, wyglądają gorzej jak źle xD Dzięki wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, :good:

A może ta piana jest taka, dlatego że użyłem filca, który był przyklejony i stał sobie w kącie ponad rok? Niby dużym ciężarem nie był przyciśnięty (może z kilogram). Tak czy sia spróbuję z wkładką do butów, bo powinna być gęstsza. Wydaje mi się, że ten filc jest za rzadki jeszcze nieco i piana dobrze tam w środku się nie rozdrabnia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, może być w tym problem a może być jeszcze w tym, ze za mocno dokręcasz końcówkę. Ogólnie powinna być dokręcona jak najdelikatniej ale tak, żeby nie przeciekała przy gwincie :)

Kup te wkładki do butów, sprawdź jak będzie. Jeżeli to nie pomoże to będziemy myśleć co dalej :)

Chociaż jak dla mnie wygląda to na za duży otwór, bo przy za mocno zbitych filcach Marolex tak dziwnie "pluje" a tu masz niby równo nakładaną pianę ale tak punktowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, ewentualnie możesz podprowadzić igłę do szycia lub coś cieńszego od szpilki. Ja swojej mamie podprowadziłem igłę bo w porównaniu do szpilki (takiej używanej do tablicy korkowej) otwór był praktycznie o połowę mniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem malutką dziurkę szpilką, jeszcze raz urobiłem piany i może nie mleko, ale spływa szybko. Chyba to nie kwestia dziurki, bo przed zasklepieniem dzisiaj spróbowałem jeszcze raz pianować i tak średnio to szło. Może te filce o kant tyłka potłuc. Czy daję mniejsze filce w oring czy wrzucam większe bez uszczelki jest tak samo. Dałem 40ml piany na litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, ale jeżeli chodzi o strumień, to dalej leci punktowo czy już bardziej jednolicie po zrobieniu nowego otworu? Bo jeżeli chodzi o otwór to pisząc o zmniejszeniu go miałem na myśli to, żebyś miał bardziej jednolity strumień, ponieważ na ostatnim filmiku piana leciała punktowo według mojego oka :P. Jeżeli chodzi o pianę, to tu już zależy jak na to patrzeć, według mnie wyglądała ok. Jeżeli według Ciebie jest za mało zbita, to kup nowe filce jak już wcześniej było mówione i zobacz jak będzie. Jeżeli i to nie pomoże to szukałbym winy u piany aktywnej, bo widzisz... Teoria głosi, że około 40ml piany to idealna lub bliska ideału proporcja (tak można wywnioskować z tego co podają użytkownicy) ale jest jeden haczyk, bo widzisz... Piana, pianie nie równa i dla przykładu, Ty podajesz 40ml i masz średnio zbitą pianę, ja przy 30ml Magi Foam i 3 filcach miałem prawie bitą śmietanę, natomiast przy SG Fruit Snow Foam taki efekt uzyskuje dopiero przy 50ml piany.

 

I pamiętaj jedno, że o ile na płytkach piana szybko spływa o tyle na aucie z reguły siedzi o wiele dłużej ;). W końcu auta nie są idealnie proste pionowo, mają różne przetłoczenia i to po części spowalnia trochę opadanie piany, brud (piasek, błoto) również. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, Sprawdzałem na wkładkach do butów i leciało mleko. Wsadziłem filce pod meble i w miarę fajna śmietanka, ale musiałem dać aż 4 filce. W środek dałem dwa większe, a z przodu i z tyłu włożyłem do środka uszczelki po małym filcu. Piana leci szerokim strumieniem, ale chyba przez ilość filców ciężko ma wyjść na zewnątrz i trochę pluje. Kupię świeżutkie i nie zbite filce i będę spróbował. Co do piany, to mam tą: http://showcarshine.pl/aktywne-piany/14 ... am-1l.html

Nie jest to raczej wysoka półka, ale na pierwszy raz staczy. Przy pierwszym myciu samochodu wleję 50ml i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, Sprawdzałem na wkładkach do butów i leciało mleko. Wsadziłem filce pod meble i w miarę fajna śmietanka, ale musiałem dać aż 4 filce. W środek dałem dwa większe, a z przodu i z tyłu włożyłem do środka uszczelki po małym filcu. Piana leci szerokim strumieniem, ale chyba przez ilość filców ciężko ma wyjść na zewnątrz i trochę pluje. Kupię świeżutkie i nie zbite filce i będę spróbował. Co do piany, to mam tą: http://showcarshine.pl/aktywne-piany/14 ... am-1l.html

Nie jest to raczej wysoka półka, ale na pierwszy raz staczy. Przy pierwszym myciu samochodu wleję 50ml i zobaczymy.

I tak najlepiej zrób. Wpierw nowe filce, później kombinuj z stęzeniem. ;)

Tez mam pianę Shiny Garage, tylko Fruit Snow Foam i jezeli właściwości "spieniające" ma podobne do mojej to myślę, ze 50ml powinno być w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.