Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

Dziś nabyłem dwulitrowego Marolexa master plus i mam mały problem. Dziurka wypalona, różne filce powycinałem i lekka lipa. Na testy wlałem około 25-30ml płynu do naczyń z pół litra wody. Przy filcach zrobionych z tej szorstkiej części gąbki do naczyń leci piana pod postacią wody. Potem wyciąłem prostokącik z gąbki do naczyń i było w miarę OK, ale piana szybko spływała. Wyciąłem jeszcze dłuższy prostokąt i piana spływała ciut szybciej niż przy krótszej gąbce. Wszytko z resztą udokumentowane poniżej. Filce może ciut zmaltretowane, ale fotografowałem wszystko po akcji. Wrzucam dwie foty dziurki w wężyku, bo mam kiepski aparat i średnio coś widać. Filmu z filcami z szorstkiej części gąbki nie nagrywałem, bo to sama woda praktycznie.

 

34t7qzt.jpg

263x8bk.jpg

16hq8wg.jpg

 

 

Pierwszy film na krótszym filcu z gąbki:

 

I na dłuższym filcu:

 

Poradzicie coś? Być może coś źle zrobiłem, ale posiłkowałem się na instrukcji z pierwszych stron tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zwykła szpilka krawiecka z główką :-] najwyżej odwrócę wężyk i zrobię mniejszą.

 

[ Dodano: 12 Luty 2013, 18:45 ]

tees, jakie filce? Te ciemno zielone? Ja je wsadziłem i sama woda praktycznie leciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym na starcie zwiększyć ilość płynu do naczyń lub pobawić się w dobór filców z pomocą piany aktywnej, czyli tym z czym chcesz pracować (i wtedy lać 30-40ml piany aktywnej).

Druga sprawa to wydaje mi się, że lepiej byłoby gdybyś kupił jakiś grubszy filc (podkładki pod meble/ wkładka do butów/ gloriowe filce, jest tego sporo) bo sądząc po zdjęciach to nawet filce "gloriowe" są grubsze od tych, które masz wycięte z szorstkiej strony gąbki do naczyń, natomiast według mnie druga strona gąbki (ta żółta) ma za duże "oczka" i to również może wpływać na jakość piany lub jej brak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz odwracać, spróbuj ja zmniejszyć (zatopic) normalnie rozgrzanym płaskim śrubokrętem, ja tak zrobiłem :) bo tez za pierwszym razem lekko przesadzilem. Jak to nie pomoże to załatw sobie chociaż te 100ml jakiejś typowej piany aktywnej albo nawet SG bo jest chyba najtansza, na płynie do naczyń raczej zawsze będziesz rozczarowany. A i filce masz chyba albo tak sfatygowane albo po mojemu za mało "puszyste", takie jakby za cienkie, z gabkami daj sobie spokój ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, musisz próbować ale myślę, że z 3 filce powinny wystarczyć. W przypadku płynu do naczyń możesz wyciąć jeszcze jeden w zapasie :)

 

Edit: przy okazji jakbyś wycinał klej z tych filców, możesz posłużyć się np. nożykiem do tapet, ładnie wtedy można go odciąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, spróbuję poodklejać coś spod mebli :lol: Noża do tapet nie mam, ale bez niego jakoś sobie poradzę ;) Zaraz coś potestuję. Szkoda mi trochę aktywnej piany na testy i próbuję z z płynem. Bawiłem się Epocą z płynem do naczyń i piana przednia leciała, więc to chyba nie wina płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, odkleiłem właśnie coś spod mebla i trochę oczyszczam i biorę się za wycinanie. Mam dwie uszczelki, to wsadzę dwa mniejsze filce do środka i jeden większy bez uszczelki bezpośrednio na niebieską końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, Ugnieciony na pewno nie. Podkleiłem kiedyś resztki pod podstawkę pod monitor, który leży sobie już bardzo długo pod biurkiem. Filce są co najwyżej zakurzone, ale już przedmuchałem i wsadziłem do środka uszczelek. Nie wiem czy nie za gruba warstwa w środku jest, bo do końca końcówki nie mogę dokręcić. Na razie łazienka zajęta, więc nie mam jak sprawdzić szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurkę na razie zostaw, jak dla mnie to zacznij od wymiany filcu. U mnie przy podkładkach pod meble leciało mleko, kupiłem wkładki do butów i jak ręką odjął :-] Koszt - 4 zł. Więc najpierw kup ten filc, u mnie najlepsza piana jest póki co przy 3 filcach. I pamiętaj, że woda musi byc ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się udało. Na pół litra dałem około 30 ml aktywnej piany. Nie za dużo? Na litr wychodzi więc 60 ml, a z tego co widzę, dajecie nie więcej niż 40ml/l. Piana jest ładna i gęsta, ale nie trzyma się bardzo długo. Około minuty i dużo jej nie zostaje. Upchnąłem ciaśniej filce i jakby ciut lepiej się trzymała. Muszę tylko jeden filc zmodyfikować, bo jest w środku za ciasno i odrobinkę się poci na gwincie. Ogólnie jestem zadowolony, tylko nie wiem jak z tym stężeniem. Ale to już przy pierwszym pianowaniu samochodu dojdę do ładu ile wlać. Jak tylko filmik się zauploaduje wstawię go tutaj. Temperatura wody ma duże znaczenie? W kranie mam taką w sam raz do kąpania się. Nie za gorąca, ale też nie za zimna. Przy dwóch filcach piana jest podobna. Przy trzecim jakby ciut dłużej się trzymała. Ale jak wstawię film, to podpowiecie co można poprawić :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, neidawno też swojego przerabiałem Marolexa, to jest kwestia wstrzelenia się w proporcje roztworu i będzie ok, musisz popróbować, raczej żaden tuner opryskiwaczy od razu idealnej piany nie zrobł. Mam u siebie 3 filce, tutaj nei kombinowałem, za to zwiększałem bądź zmniejszałem (w zależności od efektów) ilość piany na 1 litrze ciepłej wody i zaczęło wychodzić.

 

Musze nabyć porządną piane Magifoam etc, póki co bawię się z apc, czym najlepiej w warunkach domowych robić piane by mieć punkt odniesienia jakiś? Płyn do mycia naczyń, ktoś wcześneij wpsominał o żelu pod prysznic :D Btw dziurkę też konkretną zrobiłem jak kolega wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq92, pilnuj zeby filc nie wchodzil w niebieska koncowke.

Najlatwiej bedzie kiedy kupisz mala lance i to zalatwi wiekszosc Twoich problemow :P

Lancę raczej dopiero za jakiś czas kupię. Pobawię się tym co mam teraz. Właśnie w jednym filcu robi mi się "brzuch" który troszkę jakby wchodził w końcówkę. Jak temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, jak wspominałem w całej końcówce jest bardzo ciasno i nawet gdy dokręcę na siłę jest jeszcze odrobinka gwintu do dokręcenia, a jeśli tak mocno nie ścisnę, to będzie się pocić. Myślę żeby wsadzić filce bez uszczelek. Będzie ciut luźniej i dokręcę dobrze. Jutro może kupię wkładkę do butów :D Chyba powinna być gęstsza niż filc od mebli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.