Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie samego pianowania: pompuje marolexa, pianuje i przez te 30 sek. jest ok, a pod koniec zaczyna pluc gestszą pianą, czy to normalne objawy? czy może czegoś daje za dużo (za mało)?

 

I mam jeszcze pytanie odnośnie szerokości filców: jakie powinny by ich rozmiary? wielkości oringa? trochę szersze?, czy może węższe? Pytam, bo pluje mi pianą jakby spod dyszy.

 

z góry dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mam dwa filce

jeden który wchodzi w oring i drugi wielkości tegoż oringa

wg mnie zapobiega to odkształcaniu większego filca i nie wpychaniu go do środka końcówki

ale czy tak jest to nie wiem-mój domysł-bo jest lepiej niż z dwoma dużymi krążkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij na tego:

http://www.pl.marolex.pl/produkt/kompre ... us-12.html

Ma założony zawór kulowy 3/8 i podejrzewam, że wszystkie takie mają tylko akurat Mastery nie w tą stronę co trzeba i dlatego pasuje tylko jedna lanca. Ale mufa 3/8 z oringiem w środku możliwe, że rozwiąże sprawę podłączenia długiej lancy do Mastera :) Niestety nie mam kiedy jechać sprawdzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanca od marolexa do opryskiwacza marketowego 2L opryskiwacz-reczny,big.jpg ,tu Marcin zgadł i zwiększenie skoku ciśnieniowego z tłoczka ;)

 

tylko ten gwint mnie trochę dobił,ale tata hydraulik zaradzi prawdopodobnie i pewnie sie podzielę tym ;) koszt pianownicy zmniejszymy praktycznie w 100% :)

 

koszt opryskiwacza -10 zł

lancy-12 zl

dysza pianująca około 5 zł,może nawet i mniej 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samtive, wszystko ok, tylko w opryskiwaczu z Leroya musi zostać ta zielona końcówka, gdyż ona uszczelnia zawór spustowy i teoretycznie na nią trzeba nakręcić lancę.

Parę stron wcześniej jest podany przepis na lancę w tym opryskiwaczu - konkretnie strona 88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.