Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzwoniłem do OBI i pani z działu ogrodniczego poinformowała mnie, że w żadnym z OBI na terenie Warszawy nie ma, nie było i prawdopodobnie nie będzie lanc 15cm, które nas interesują, podałem dokładnie, że chodzi o lance R01mr15, (cytuje) "nigdy nie mieliśmy takiego produktu na stanie w OBI w Warszawie", na dodatek pytając czy jest możliwość np zamówienia tego do któregoś z OBI w Warszawie, usłyszałem że "lepiej będzie zamówić prosto od producenta", no cóż, do Dziekanowa Leśnego niby rzut beretem, ale jednak ode mnie około 20km.

 

jeleniouchy, dealerzy Marolexa w Warszawie:

WARSZAWA/GROSZEK

WARSZAWA/VIOLA SKLEP NASIENNY

WARSZAWA/PGR BRÓDNO

WARSZAWA/BOJA TOOLS

WARSZAWA/CARTEC POLSKA

WARSZAWA/BENIKA

WARSZAWA/SEMIGAT K.T.G

WARSZAWA/TARBUD

WARSZAWA/OMNIBUS

WARSZAWA/TOMPLAST

WARSZAWA/ESCO

WARSZAWA/DAKAR

WARSZAWA/TEDAN

WARSZAWA/ZAKŁAD REMONTÓW I KONSERWACJI DRÓG

WARSZAWA/SADZONKA SKLEP OGRODNICZY

WARSZAWA/KALETPOL

WARSZAWA/MZ SERWIS

WARSZAWA/HURTOWNIA AKWARTSTYCZNA PANAQUE

WARSZAWA-MIĘDZYLESIE/SINTAC POLSKA

 

Tak więc masz gdzie szukać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę opisać po kolei co i jak zrobić. Potrzebne nam będą: Opryskiwacz ciśnieniowy Kwazar (mój model to VENUS 1,5 SUPER PRO +, jest to wersja techniczna do stosowania ze środkami kwasowymi i zasadowymi, jest jeszcze wersja ogrodowa - dostępna np. w Castoramie - ktoś z użytkowników chyba pisał, że różni się średnicą gwintu nakrętki, do której wchodzi dysza - u mnie jest 16 mm, w ogrodowym ponoć 15 mm), dysza/dysze herbicydowe Marolex - ja zakupiłem zestaw 7 - częściowy (dostępny w OBI), wkładki filcowe (w OBI znalazłem wkładki Hettich - średnica 17 mm, grubość 5 mm - w zestawie 8 sztuk), igła do wykonania otworu w rurce, kawałek papieru ściernego (ja miałem akurat o gradacji 240), nóż/nożyk tapicerski.

Teraz po kolei:

1. Opryskiwacz rozkręcamy, wyjmujemy rurkę zasysającą i około 1 cm o górnej krawędzi wykonujemy w niej otwór igłą (ja wykonałem jeden otwór) - średnica otworu około 0,5 - 0,6 mm, rurkę montujemy z powrotem.

2. Odkręcamy nakrętkę i wyciągamy z niej uszczelkę koloru brązowego z gniazdem stożkowym, okrągły, biały dystans i dyszę z nakręcaną nasadką do regulacji strumienia.

3. Otwór w nakrętce, przez który przechodzi dysza powiększamy delikatnie papierem ściernym, tak aby przeszła przez niego dysza herbicydowa.

4. Krążek filcowy fazujemy/zmniejszamy średnicę np. nożykiem tapicerskim, aby zmieścił się do nakrętki.

5. Kompletujemy nakrętkę: do nakrętki wkładamy po kolei dyszę herbicydową, krążek filcowy, biały dystans, uszczelkę gumową z zestawu Marolexa, uszczelkę brązową z gniazdem stożkowym.

6. Nakrętkę przykręcamy do opryskiwacza, dokręcamy zbiorniczek i mamy gotową pianownicę Kwazar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jaki adapter 230V na 12V kupić, żeby pociągnął kompresor?

Nie pomyślałem i kupiłem najtańszy z allegro i "nie ma siły" pyknąć... latarkę mogę sobie zapalić ;)

Ta taniocha ma na wyjściu 12V 500mA.

Jakiego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiecie jaki adapter 230V na 12V kupić, żeby pociągnął kompresor?

Nie pomyślałem i kupiłem najtańszy z allegro i "nie ma siły" pyknąć... latarkę mogę sobie zapalić ;)

Ta taniocha ma na wyjściu 12V 500mA.

Jakiego szukać?

 

http://www.aldom.pl/katalog_produktow/c ... ma0150a12/

 

 

ta da rade tylko cena :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP, Znalazłem coś takiego:

 

Prostownik - Zasilacz ZP-3 12V/10A

 

ale mam wrażenie, że jeśli chcesz zasilać kompresor z siec 230V, to chyba taniej wyjdzie jak kupisz jakiś marketowy kompresorek pod 230V, a i tak pewnie będzie lepiej dawał sobie radę do nabijania Marolexa niż którykolwiek z tych pod 12V i po rzeźbie z zasilaczem, zwłaszcza że porządny zasilacz pod 12V to koło 150-180W a to się robi koło 15A, jeśli dobrze liczę to powyższy zasilacz też może nie podołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj w Allegro › Telefony i Akcesoria › Radiokomunikacja › Sprzęt CB › Akcesoria i części › Zasilacze

W tej chwili już za 99pln masz na jednej z aukcji zasilacz do 19A (nowy z gwarancją) a jak chcesz "markowy wypas" to za 350-400pln też fajne sztuki znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja różnież zakupiłem i od razu przerobiłem swojego Marolexa :D

Na prawdę działa jak należy, filce spod mebli dobrze się nadają aaale powiedzcie mi...czsaem podają tutaj ludzie na forum, że założyc 2-4filce.. pytanie.Dlaczego?

 

 

Cytat:

 

Ph Neutral

 

Na 4 filce 20-25ml/ 1L

Na 2 filce 35-45ml/1L

 

Orange PreWash

 

4 filce 50ml/1L

2 filce 100ml/1L

 

G101

 

4 filce 100ml/1L

2 filce 200ml/1L

 

Super Deagreaser

 

4 filce 90ml/1L

2 filce 180ml/1L

 

Valet Pro Interior APC

 

4 filce 35ml (max 45ml)/ 1L

2 filce 60ml (max 75ml)/ 1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na to taką "teorię".

Zwiększanie ilości filców daje gęstszą (bardziej suchą) pianę, natomiast zwiększanie ilości środka w roztworze - zagęszcza pianę ale i staje się bardziej "agresywna".

Teraz wybór należy do Ciebie. Masz np. dużo czasu (i nie świeci słońce niemiłosiernie) to sobie możesz zaoszczędzić piany wydłużając czas jej leżenia na aucie - wsadzasz 4 filce "słabą " pianę ale czekasz długo żeby zrobiła swoje.. I odwrotnie, zależy Ci na czasie, kładziesz pianę z małą ilością filców ale "mocną", też robi swoje w krótszym czasie.

To wszystko metodą prób i błędów. Zakładam, że tak się dzieje przy tym samym środku pianotwórczym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sauber, Pamietaj ze mowa tu o roznych filcach i roznych pianownicach(ilosc powietrza)

Tak jak Ci radzi

marcinK
przetestuj ile filcu potrzebujesz do chemi w stezeniu jakie podaje producent i forum oczywiscie ;)

A tak gwoli wyjasnienia

Ilosc filcu to jedyna (procz wielkosci otworka w rurce) regulacja stopnia spenienia chemii. Zasada dzialania jest banalnie prosta czyli silniejszy roztwor wymaga mniej filcu, i na odwrot. Slabe stezenia lub chemia o nizszej zdolnosci pienienia potrzebuja wiecej filcu, ktory powoduje koncowe spienienie mieszaniny chemii i powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :)

 

Zastanawiam się czy taka chemia jak Tenzi Truck, Dimer nie uszkodzi Marolexa.

Tenzi Truck w proporcji 1:1 z gorącą wodą (60 stopni) nie robi wrażenia na żółtym marolexie. Minęło już około 1,5 roku i nic się nie dzieje. Nie wiem jak z dimerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.