Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

To byla tylko kwestia czasu ze ktos wpadnie na pomysl zeby na tym zarabiac.

Ciekawe czy zmienili gwint w koncowce czy dalej owijaja teflonem :o

Swoja droga wq....a mnie ze chinczyk czy koreanczyk potrafi zarobic na wszystkin a u nas dostaja gotowca i nikomu sie nic nie oplaca :wallbash::zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zmienili gwint w koncowce czy dalej owijaja teflonem :o

 

Czyli o co dokładnie chodzi?

Pytam z ciekawości.

 

Natomiast co do "końcówki spieniającej" no to cóż.... Tak pomyślałem sobie, śmiechowo byłoby gdyby zamiast "zwykłego" Marolexa Master na filmiku był industry który(e)

"Idealnie sprawdzają się w myjniach samochodowych." :D

No nic, nam pozostaje cieszyć się lancą modułową, do czasu aż nie sprowadzą tego (być może) do nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nawet patrząc na to, że w dalszym ciągu jest to lekka rzeźba (mam na myśli tą taśmę teflonową) to zamiast Polak zarabiać w taki sam sposób, korzysta z tego ktoś inny... A "wystarczy" dodać do sklepu Marolex'a wycięte filce pod rozmiar lancy, jakąś końcówkę z otworem w która podłącza się rurkę, tak jak na filmiku i kolejny produkt gotowy. A mogę założyć się, że gdyby taką "pianownicę" zobaczyły osoby nie tylko interesujące się detailingiem a po prostu dbające o swój samochód w taki a nie inny sposób, również byłyby chętne. Bo pomimo tego, ze nie każdy musi wydawać kilku dziesięciu złotych na pianę aktywną z pewnością znajdą się i tacy którzy korzystają z pian aktywnych z super marketu, alledrogo itd.

 

A tu przy okazji znalazłem filmik apropo podłączania pod kompresor :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu przy okazji znalazłem filmik apropo podłączania pod kompresor

 

Tak to ten gosc od koncowki.

Widac ze steruje cisnieniem pistoletem ktory trzyma w reku. :P

Przy plastikowej butli z cisnieniami z kompresora bym nie przesadzal( tak dla bezpieczenstwa)

Amalogicznie jak Marolexa 2l przerobil tego 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to zrób próbę i napisz coś , czy trzeba robić przerwy i jak długo. Wtedy będziemy mieli pełniejszy "obraz" o zalecanych kompresorach. W sumie to chyba można robić próbę i ze zwykłą wodą bo to tylko chodzi o to czy starcza pompować z jakimś przyzwoitym ciśnieniem

Wczoraj była chwila, więc podziałałem.

 

Kompresorek mam jednotłokowy 35l\min (taki z allegro z latarką ;) )

I jest super. Bez przerywania pianowania trzyma 3atm bez problemu. Obleciałem całe auto (z kołami, ale bez wnęk nadkoli) w chwilę - szara koncówka, marolex 2000, 1500ml mieszanki było na styk na E46 coupe. Przy niebieskiej końcówce (albo w pogodę bez wiatru :D ) wystarczyłoby i na wnęki.

 

Muszę tylko zmienić zawór na jakiś "ładniej się komponujący" ;) np. ten wygięty, bo póki co wkręciłem jakąś używkę, którą wulkanizator dał gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to OK. Takich kompresorków z wydajnością 35-40l/min jest już bardzo dużo, pod zapalniczkę i nie są drogie. W takim razie muszę się zastanowić nad kupnem takowego bo mój stary już coraz słabiej pompuje i czas go zmienić. Tym bardziej , że mam SUVa więc opony trochę duże do napompowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. tylko jak pianować z kompresorem żeby go nie zalać?

Podłączając pod zapalniczkę w aucie przy płukaniu przydałoby się jakoś ten kompresor odłączyć i zabrać zeby nie zalać wodą.

a żeby zabrać trzeba otworzyć drzwi lub bagażnik i piana może spłynąć do wewnątrz auta.

Chyba, że przesadzam ;D

ale tak się własnie teraz nad tym zastanawiałem.

Co innego gdyby podłaczyć pod gniazdko 230v coś takiego http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- ... 49145.html

wtedy byłoby chyba swobodniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. tylko jak pianować z kompresorem żeby go nie zalać?

Podłączając pod zapalniczkę w aucie przy płukaniu przydałoby się jakoś ten kompresor odłączyć i zabrać zeby nie zalać wodą.

Można dokupić, ewentualnie dorobić przedłużacz z gniazdkiem na końcu. Przedłużacz można zrobić naprawdę długi, wtedy można kompresor podłączyć bezpośrednio do pianownicy i w jednej ręce trzymać pianownicę a w drugiej kompresor (mają specjalne uchwyty)

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNKTU REGULAMINU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że przesadzam ;D

Przesadzasz :D;)

 

jak pianować z kompresorem żeby go nie zalać?

To proste - pianować auto, nie kompresor :D

 

A tak poważniej to, u siebie, podłączając adapterem w dowolne gniazdko 230v.

Muszę taki sobie kupić.

Teraz pianowałem z gniazdka w samochodzie. Piana to nie lejąca się ciurkiem woda. Można szybko otworzyć drzwi i odłączyć. Nic mi nie naleciało do środka. Więc w warunkach polowych (bezdotyk) można i tak.

 

Beznickux, dlatego stawiam na zapasowke jako duzy zbiornik powietrza ktory uzupleniam kiedy chce np na stacji paliw, bezdotyku, albo malym kompresorkiem na 12V. 8-)

Ale Ty, zdaje się, masz zapas na zewnątrz auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty, zdaje się, masz zapas na zewnątrz auta

Mhmmm :-]

A kiedy to sie zmieni(ciagle szukam Trafica) sprawie sobie przedluzke w bagazniku .

Piana to nie lejąca się ciurkiem woda.

Sluszna uwaga.A miejsce gdzie przechodzi waz lub kabel kompresora mozna zrobic jako ostatnie samym odlaczonym juz opryskiwaczem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj nieźle to wymiata :P Ktoś wie jak to dokładnie jest technicznie rozwiązane? Zawór i sprężarka cały czas podłączona czy jak? Jakie ciśnienie wytrzyma taki opryskiwacz? Bo mam dużą sprężarke i chętnie wypróbowałbym cos takiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj nieźle to wymiata :P Ktoś wie jak to dokładnie jest technicznie rozwiązane? Zawór i sprężarka cały czas podłączona czy jak? Jakie ciśnienie wytrzyma taki opryskiwacz? Bo mam dużą sprężarke i chętnie wypróbowałbym cos takiego :P

 

Ja też mam dużą sprężarkę i na manometrze ustawiam sobie 3,5-4 bary, podpinam MAROLEXA i działam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie jak zrobić pianownicę z opryskiwacza Flo.

Całkowity koszt to:

Opryskiwacz - 15 zł

Lanca teleskopowa - 10 zł

Zestaw końcówek z końcówką herbicydową - 3,5

Całkowity koszt: 28,50 zł

 

Wieczorem zdjęcia i testy. Jeszcze nie wiem jak działa :D

 

EDIT:

Udało się, działa i jest OK.

Faraon czy mogę wstawić instrukcję, jak przerobić opryskiwacz do tego tematu?

Dla zachęty dodam jedno zdjęcie piany:

 

foto22n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.