Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

szybciej go na 2 wiadra umyję i myją spłuczę.

 

przed myciem ręcznym trzeba zrobic prewash Oo

 

TO jednak nie taka piana jak powinna no może też dlatego że to jakaś zwykła nie markowa.

 

sam sobie odpowiedziałeś, kup magifoam a zobaczysz jak powinna się pienić piana

 

Powiedzcie czy jak auto brudne, wezmę potraktuję go taką pianą z PA i spłucze myjką to auto będzie czyste?

 

nigdy nie będzie czyste jak po umyciu ręcznym.

 

I następne pytanie, jak nie znajdzie się chętny na marolexa czy może być np do APC czy Dimera?

 

apc tak, nie używałem dimera więc nie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez opryskiwacz to raczej nie :). Natomiast powodów może być kilka, za dużo środka, za dużo filców, za mocno dokręcona końcówka. I z tego co ja zauważyłem przy pierwszych dwóch przypadkach nie dość, że zmniejsza się strumień preparatu wyrzucanego przez duszę, to dodatkowo strumień jest tak jakby niejednolity. Jednakże łatwiej byłoby coś doradzić gdybyś napisał ile filców włożyłeś, którego producenta jest to środek i ile go wlałeś do marolexa.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami sobie nabije top perfect mix z texwash, pianką sie fajnie pierze tapicerkę i podsufitkę

 

faraon3021 :good: dobra robota z pomysłem na przeróbke

 

sprawdzajcie w sklepie działanie opryskiwacza, ja musiałem zawór bezp poprawić bo bym ten teges i popuszczał na niskim ciśnieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Marolexa 1500, chciałem zakupić tego 2000 ale ten 1500 leżał sobie na sklepie z rok i cena była rewelacyjna no i się na niego skusiłem, a teraz trochę żałuje...

A więc mam dwa filce i otworek w rurce tak z 0,8mm, dysza od Kwazara Sf05 110 stopni, piana jest OK ładnie się trzyma tylko jak powiedzmy wleje z 1,2 litra wody, to aby ładnie leciała to muszę calu czas pompować, nawet jednego elementu nie zrobi..

Ile lejecie wody na raz do swojego marolexa 1500 ?, bo na filmach trudno dostrzec poziom, a widzę że jeden element na raz robicie.

Druga sprawa na auto "kompakt" zeszło mi jakaś litra środka, nawet dół jadąc dwa razy, choć dysza jest Sf05, nie wiem czy otworek w rurce nie jest za duży i dlatego ciśnienie za szybko spada, lecz jeśli był mniejszy to znowu piana nie leciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej okej, więc chciałbym podsumować kwestię zamontowania zaworka motocyklowego w bańce od marolexa. I tu pytanie - montaż na samej górze (dość kiepsko, bo obłości przeszkadzają) czy na boku? Zmontowane, załóżmy że trzyma Ciśnienie. Ale do jakich wartości pompować? w sumie jest zawór bezpieczeństwa - zadziała jak trzeba?

Opcja z zaworkiem motocyklowym jest o tyle wygodna, że na mojej myjni jest kompresor ;) stąd możnaby zastosować easy prespray :P

Oczywiście najbardziej liczę na wypowiedź faraon3021 ale inne opinie też będą mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na czuja, bo tego nie robiłem. Jako, że normalna pompka dmucha powietrzem w roztwór to raczej nie ma znaczenia, na jakiej wysokości zamontujesz zawór. A ciśnieniem się nie martw, zawór bezpieczeństwa Ci powie kiedy dość. A będzie to dokładnie tyle, ile jest dla zwykłej pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manio49, Daj zaworek tak zeby byl wyzej niz gorna linia roztworu.

Unikniesz niepotrzebnego spieniania roztworu.

Zaworek bedzie dzialal przy pompce i przy kompresorze jedynie obawiam sie ze naruszona konstrukcja zbiornika w polaczeniu z silnym kompresorem moze byc mniej bezpieczna.

Dlatego wlacnie chce uzyc kola zapasowego jako zasilanie do opryskiwacza

Duzy zbiornik i cisnienie ktore sam ustalam :P

Zbyt duze cisnienie na zasilaniu spowoduje ze bedzie wywalalo piane przez ciagle otwarty zaworek bezpieczenstwa.

Chyba ze ma to dzialac na zasadzie Napompowac- odlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.