Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem szukać, ale chyba zadaję źle pytanie szukajce. Więc jeśli możecie, to pomóżcie, może nie było jeszcze na forum? A jak było, to poproszę o odesłanie do tematu :)

Jak mi z pianownicy leci piana tak, że nie ma równego wachlarza, tylko na krańcach jest gęstszy strumień, to czy na to jest jakaś rada? Bo widzę, że u Tworka na filmiku taki ładny, jednolity strumień, w sensie nie ma takich grubszych strumieni na "brzegach".

Może jeszcze nie ogarnąłem roztworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę sie pochwalić że pokombinowałem trochę ze swoim Kwazarem i wyszło całkiem dobrze. Wychodzi pianka do golenia ale trochę za szybko ucieka ciśnienie z butli no i dysza tworzy pianę bardziej punktowo a nie jak u Was wachlarz. Wsadziłem u siebie zamiast filcu kawałek gąbki i bardzo cienką końcówkę, prawdopodobnie z atomizera. Jest ok ale do efektu glorii jeszcze trochę daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt, Jesli wszystko masz zroboine tak jak w opisie na pierwszej stronie to postaraj sie filce ulozyc tak zeby nie wchodzily do niebieskiej koncowki.

Wychodzi pianka do golenia ale trochę

Za silny roztwor lub za duzo filcu(gabki)

trochę za szybko ucieka ciśnienie z butli

Sprawdz szczelnosc opryskiwacza

Za duzya dziurka w rurce

dysza tworzy pianę bardziej punktowo a nie jak u Was wachlarz

bo

Wsadziłem u siebie ............... bardzo cienką końcówkę, prawdopodobnie z atomizera.
;)
Jest ok ale do efektu glorii jeszcze trochę daleko.

No to teraz wszystko jasne :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Marolex 1500 PLUS + wkładki filcowe z Glorii :ad:

 

 

Najlepsza jest 3 scena, gdzie na trzecim wydechu, długo można było już pianować. Jeżeli z Glorii uzyskacie podobną ilość zakr :D ytych paneli, lub podobny czas pianowania, wtedy chylę przed wami czoła, i przytaknę Wam że Gloria jest warta swojej ceny. Tak więc rękawica rzucona. :song::good::D

 

Poza tematem nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią dojść do porozumienia ze swoimi Marolex'ami, mój ze mną dogaduje się świetnie jak widać :lol::lol::ad:

 

PS. czasami żałuję, że nie kupiłem sobie 2000 PLUS, bo na 3 razy obleciał bym całe auto pianą. Ale co się odwlecze to nie uciecze :D Zawsze można kupić drugi, a ten zostawić na Bilberry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tematem nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią dojść do porozumienia ze swoimi Marolex'ami, mój ze mną dogaduje się świetnie jak widać :lol::lol::ad:

Jestem dość cierpliwy, ale czasem nawet mi brakuje już siły żeby tłumaczyć modyfikacje kolejny raz, gdzie chyba wszystko jest czytelnie objasnione na pierwszej stronie tematu. I to dwa razy :song: Podobnie jak filce Glorii o których była mowa jeszcze w starym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupię Marolexa, chciałem jeszcze pokombinować ze zwykłym opryskiwaczem. Czy do końcówki widocznej na zdjęciach:

dsc00014tw.jpg

 

dsc00018os.jpg

będzie pasował:

http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienn ... lancy.html

+

http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienn ... owych.html

 

czy wystarczy tylko:

http://www.pl.marolex.pl/czesci-zamienn ... -dysz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem rurkę o 180 stopni i wytopiłem nową dziurkę, tym razem mniejszą. Zdecydowana poprawa jeśli idzie o ilość piany z pompowania. Wystarczyły 3 pompowania na całe auto, jest dobrze...ale przy proporcji 35ml piany/1000ml wody leciało mleko przy 2 filcach glorii. Praktycznie od razu spływało to po samochodzie. Wcześniej przy dużej dziurce piana leciała super, ale cały czas trzeba było pompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.