Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jak to powinno działać ;)

 

zastanawiam się tylko nad dwoma rzeczami...

 

pierwsza: kolejność złożenia końcówki. Czarna uszczelka ma być między filcami i niebieską końcówką, czy między filcami a czerwoną końcówką (tą nakładaną na rurkę)

 

druga: temperatura wody ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna uszczelka ma być między filcami i niebieską końcówką, czy między filcami a czerwoną końcówką (tą nakładaną na rurkę)

Obecnie mam jeden filc dociety tak ze miesci sie w oringu a Ty masz dwie opcje do sprawdzenia lub kopanie w temacie ;)

druga: temperatura wody ma znaczenie?

Ma i to spore.Ciepla woda poprawia strukture piany i jej dzialanie.

Radze jednak robic ustawienia na zimnej wodzie bo ta zawsze i wszedzie bedzie dostepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ragandbones, końcówka, filce, oring ja tak mam i działa. Biorę się za testowanie filców z Glorii w moim Marolex'ie :ad:

Ok, czyli to mogło być źle...przesunę oring i sprawdzę co i jak.

 

No i kwestia dziurki w rurce, ja u siebie zrobiłem tylko po jednej stronie ścianki. Robić na wylot?

 

[ Dodano: 17 Maj 2012, 19:18 ]

Ma i to spore.Ciepla woda poprawia strukture piany i jej dzialanie.

Radze jednak robic ustawienia na zimnej wodzie bo ta zawsze i wszedzie bedzie dostepna

Czyli jak na zimnej będzie dobrze, to przy ciepłej zawsze będzie lepiej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak na zimnej będzie dobrze, to przy ciepłej zawsze będzie lepiej?

Sam to ocenisz w praktyce

Trudno tu jednoznacznie odpowiedziec zdyt gesta piana nie przejdzie przez filce, slaba piana splywa i zle donywa, a tu pojawia sie temat rodzaju brudu i czestotliwosci macia,

dodatkowo stanu lakieru i wosku itd itp .

Robić na wylot?

Zostaw jedna inaczej starczy Ci powietrza na gora jeden panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie spostrzeżenie...świeżo po napompowaniu Marolexa piana leciała ładnie, w jednej linii...ale po chwili równa linia zanikała coraz bardziej przypominając dyszę rotacyjną w Karcherach. To normalny objaw czy też piana powinna do samego końca wylatywać tak samo jak na początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przełożeniu oringu bliżej czerwonej końcówki tak by do niej przylegał jest zdecydowana poprawa. Dalej jednak piana jest według mnie za rzadka i zbyt szybko spływa. Lałem 30ml/1l wody. I teraz pytanie. Dołożyć trzeci krążek filcowy czy dolać więcej chemii :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ragandbones, taki efekt jak opisujesz, jest wtedy, kiedy filce są nieprawidłowo wsadzone w końcówkę, zagną się, zawiną itd. postaraj się zrobić jedno ustawienie i tak zostaw, nie dokręcaj końcówki na max. Dokręć lekko, a kiedy zacznie puszczać ciśnienie dokręć ją lekko, na początku taki błąd popełniałem, i leciała kupa, a nie piana. :kox::song:

 

A co do ori filców z Glorii, to jednam mają one coś w sobie, roztwór to 50ml piany na 1200ml zimnej wody, na 3 filcach robię piana taką jaką lubię, czyli nie za mokra, nie za sucha, na 4 filcach ubijam pianę na sztywno :D Jednym minusem tych filców, jest to że są one mniejsze niż końcówka Marolex'a, Trzeba je dobrze ustawić, żeby strumień finalnie był taki jak należy.

 

EDIT: Dorzuć jeden krążek, jeżeli to nie pomoże, wyjmij go i dolej 10 ml piany, ewentualnie sprawdź sobie jaka będzie piana na dodatkowym filcu i pianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, pracuje nad tym ;) ale dobrze pokryty piana duzy panel( jednorazowo) to mysle i tak dobry wynik zwłaszcza na tle konkurencji. Piana to mieszanina powietrza i cieczy więc cudu tu nie zrobię :( Powietrze "ucieka" wraz z ciecza a nie tylko ja pcha jak w opryskiwaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, tak jak na filmie :

 

 

Można spokojnie z Marolex'a 1500 zrobić 2-3 panele, a u Ciebie małej wydajności może być w zbyt dużym otworze na lewe powietrze (rurka doprowadzająca ciecz), lub zbyt zbity filc przez który ze spadkiem ciśnienia przestaje "lecieć" piana, zmiennych jest wiele ...

 

Co do filców z Glorii to napiszę to jeszcze raz, są warte swojej ceny ok. 20 zł z przesyłką. Robiąc roztwór taki jak z innymi filcami, mam wrażenie że piana na filcach z Glorii wydobywa się z końcówki lżej, z mniejszym oporem, przez co opryskiwać dłużej pianuje, niż na filach z wkładki do butów. Piana nieco lepsza, warto sobie je zakupić. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filców z Glorii to napiszę to jeszcze raz, są warte swojej ceny ok. 20 zł z przesyłką.

 

ok, to ile tych filców potrzeba, znaczy ile ich zapakować na raz do Mxa i będę zamawiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, pakowane są po 4 I fakt są bardzo dobre .Tyle ze trzeba pamiętać ze filce pianują to co dostaną z opryskiwacza czyli mieszaninę powietrza i roztwór piany i sama końcówka nie ma żadnego wpływu na proporcje które tworzone są w samym opryskiwaczu.Mozna je regulować jedynie poprzez zmiany w rurce (jej średnica, wielkość i ilośc dziurek itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, tak jak piszą poprzednicy, opakowanie to 4 szt filców. Obecnie jadę na roztworze 1200ml wody,50 ml VP NSF, dziurka sztuk 1 w jednej ze ścianek, 3 szt filców (dobrze je trzeba zapakować do końcówki) i niebiecka końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.