Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

quadrifoglio , jak się dobrze postarasz i podważysz środek w niebieskiej koncówce to wypadnie , będziesz miał normalna herbicydową dysze :) przyjrzyj się dobrze , ten środek jest tylko dolanym plastikiem . Przy odrobinie farta nic nie zepsujesz i go wydłubiesz tworząc normalną końcówe:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając sobie na allegro Marolexa znalazłem coś nowego, tj. Opryskiwacz Marolex INDUSTRY 2000 - jest trochę drogi bo z przesyłką ponad 60zł, a wyglądem do złudzenia przypomina normalny opryskiwacz :o

 

co sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piozar, jak dla mnie to dali inny kolor plastiku na baniak i dopisali w opisie że do myjni samochodowych (taki chwyt marketingowy) :P żeby było wzięcie za wyższą cenę.

Z opisu nie wynika nic innego niż w zwykłym Masterze 2000

 

Jak masz w okolicy OBI to zadzwoń tam czy mają na składzie

Ja kupiłem właśnie w OBI Mastera2000 i zestaw dysz za 60zł łącznie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy końcówka z tego zestawu będzie pasowała do Marolexa 2000??

Link

Opis z aukcji:

Zestaw trzech dysz herbicydowych (Z09j/3) z09j3

Komplet 3 dysz herbicydowych pasujących do wszystkich lanc opryskiwaczy kompresyjnych i plecakowych firmy Marolex

· MF3.80 niebieska, kąt 80st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiona w OBI - mają tego w brud (sezon na opryski)

Ceny z Poznania: Marolex Master 2000 Plus - 42,99zł + zestaw 3 dysz 17,99 =>> 60,98 :kox::kox::kox:

 

Zastanawiałem się jeszcze nad aktywna pianą do testów KARCHER 1L za 39.99zł, ale odpuściłem bo pewnie zeżre wosk, nie takie pH itd. Co o tym myślicie ?

 

Dzisiaj igiełka, filce i do robooooty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, przerobiłem i jutro zobaczę efekty na żywo. Jako filc użyłem zwykły który się podkłada pod stołki itp. Mam nadzieję że zda egzamin. Ile trzeba mieć napełnionego zbiorniczka szamponu z wodą? Trzeba po napełnieniu wstrząsnąć żeby już pianę zrobić czy Marolex sam ją zrobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opryskiwacz Marolex MASTER plus 2000ml

Zestaw dysz Marolex Z09J3

Wkładki filcowe do GLORIA FM10

 

Potem tylko wypalona dziurka w rurce od Marolexa, wymiana dysz i wsadzenie wkładek filcowych...coś przegapiłem, czy można zamawiać? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobilem dzis marolexa w 5min. Nie wiem czemu niektorym moze dotykac filc tego czerwonego spustu, :o filce dociolem na rozmiar srodka niebieskiej koncowki i zakrecilem tak jak by ich nie bylo lekko i nic nie cieknie, piana jak najbardziej zadawalajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw skompletowany, ale chyba robię coś nie tak. Piana jest jakaś taka...szybko znikająca.

 

Oto co zrobiłem:

 

1. Rozczłonkowałem Marolexa.

2. Wypaliłem rozgrzaną igłą otworek po wyjęciu rurki około 1,5cm od jej górnej krawędzi, czyli około 1 cm od plastiku po umocowaniu rurki.

3. Wykręciłem żółtą, seryjną końcówkę (obie części)

4. Wsadziłem niebieską końcówkę

5. Wsadziłem uszczelkę

6. Wsadziłem dwa filce oryginalne od Glorii

7. Skręciłem końcówkę

8. Nalałem litr gorącej wody z kranu (lekko parzyła w rączki)

9. Nalałem 30ml ValetPro Neutral Snow Foam

10. Skręciłem Marolexa

11. Potrząsnąłem nim

12. Napompowałem po ustawieniu na twardej, płaskiej powierzchni

 

Zmoczyłem auto wodą i nakładałem pianę od dołu. Nie zdążyłem opryskać całego auta a tam gdzie zaczynałem piany już praktycznie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica ma spienic roztwor i naniesc go na auto

Jesli piana ma byc sztywniejsza dodajesz kolejny filc lub znieniasz stezenie roztworu.

W przypadku kiedy te zabiegi nie pomoga musisz powaznie pogadac ze swoin dostawca chemii :P

 

Osobiscie nie polecam moczenia auta przed pianowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.