Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

faraon3021, bije pokłony w Twoim kierunku za zrobienie tak fajnego poradnika jak zrobić sobie budżetową wersje Glorii :-] Wczoraj udalo mi sie uzyskać całkiem wporządku pianę: 1 litr zimnej wody+ 3 filce z wkładek do butów + 35ml VP Snow Foam`a. Niestety nie mam filmików, bo myliśmy 3 samochody jednocześnie i brakowało rąk :/ Ale pod koniec majówki postaram się już coś nakręcić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, bije pokłony w Twoim kierunku za zrobienie tak fajnego poradnika jak zrobić sobie budżetową wersje Glorii :-] Wczoraj udalo mi sie uzyskać całkiem wporządku pianę: 1 litr zimnej wody+ 3 filce z wkładek do butów + 35ml VP Snow Foam`a. Niestety nie mam filmików, bo myliśmy 3 samochody jednocześnie i brakowało rąk :/ Ale pod koniec majówki postaram się już coś nakręcić ;)

 

co to za wkładki ze masz aż 3 filce :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w tym temacie biłem pokłony Faraonowi. Ale chciałem napisać raz jeszcze, że jestem zadowolony z pianownicy Marolex :) Wczoraj i dzisiaj pianowałem płyn do naczyń W5, Nigrina i jeszcze jakiś szampon :) i mi się to bardzo podoba :) zwłaszcza przy odsczurzaniu...

Pozdrawiam Twórcę pomysłu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi się tak zrobiło: nabiłem powietrze, wciskam spust (odczułem, że ma mały skok) a tu nic, to odkręciłem trochę dysze, bo myślałem, że za mocno ją przykręciłem i wepchnąłem w zaworek trochę filcu. A tu dalej nic nie leci... Rozebrałem marolexa (przy okazji naoliwiłem), spust działa, ma spory skok. Złożyłem, skoku może dwa mm i nie puszcza roztworu. Wyjąłem filce - to samo, zmieniłem dyszę - to samo (mały skok i nie puszcza zaworek)... Nie miałem czasu rozkminiać dalej, bo samochód czekał a tak mi się zrobiło pierwszy raz. Ale jak ktoś zna gotowe rozwiązanie, to będę wdzięczny :)

Najśmieszniejsze, że dwa dni temu jak w transie pianowałem kilkakrotnie... Czy to możliwe, że po tym jak stal na słońcu coś się rozszerzyło/zwęziło od ciepła? bo trochę stał na słońcu. Jutro postaram się przetestować raz jeszcze, bo mam jakieś takie odczucie, że to jakaś pierdółka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt, sprawdż czy przy końcu gwintu przy dyszy nie podwinęła Ci się uszczelka

ew sprawdź czy wszystkie uszczelki są na miejscach (przy spuście powinny być 3)

czy bolec chodzi luźno czy sprężyna go odciąga?

 

p.s. szukam chętnego z Gdańska na wspólny zakup Magi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, miałem 2 pod meble, brązowe, jak w każdym markecie, grubość ok 3 mm. Były za bardzo zbite. Wsadziłem jeden z wkładki do butów, ogólnie mniej zbity, grubość 5 mm. Też był za gruby i efekt nie powalał. W tym momencie powiększyłem dziurki do ok. 1 mm średnicy (mam dwie, są naprzeciw siebie) i wyczyściłem dokładnie wnętrze rurki przy otworach z "wąsów" z plastiku, jakie zostały przy przetapianiu. Wsadziłem nowy filc pod meble, tym razem jeden i jest o wiele wiele lepiej. Filc ma tam ciut luźniej, nie zapycha wylotu dyszy a "swobodniejszy" przepływ powietrza daje bardziej pienisty efekt. Myślę, że dużo dało usunięcie tych "wąsów" i farfocli co zostały po 1 razie, bo zanim powiększyłem otwory próbowałem z 3 dziurką i nie było poprawy. Jednak ten etap wymaga staranności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcingg, dzięki za wskazówki! Zainspirowany Twoim postem poszedłem wczoraj naprawiać (do łazienki :D )

Rozebrałem marolexa i się przyjżałem. Tak jak pisałem, po dokręceniu dyszy spust prawie nie miał skoku (nie ważne jaka dysza i czy z filcem czy bez - bo myślałem, że filc mi blokuje ten cycek w środku). Więc wyjąłem dyszę razem z gumowym oringiem i dokręciłem tylko tą czarną nakrętkę dyszy, wtedy spust chodził. Czyli logicznie na to spojrzawszy dysza coś dopychała, zauważyłem, że ten czerwony dzyndzel (na pierwszej stronie tematu jest schemat, na którym część jest oznaczona jako numer 15 - tulejka zaworu), wystaje trochę i dopiero po użyciu sporej siły wchodzi głębiej. Więc podpiłowałem od tyłu tą tulejkę zaworu a potem również tą część, która chodzi w tulejce, czyli na schemacie z pierwszej strony 19 - suwak zaworu. Bo przecież teraz wystawał jak wcisnęło się tulejkę zaworu :)

No i naprawione! Spianowałem trochę mydła do rąk, tak na próbę i działało normalnie :D

Jedyne co mnie zastanawia, to czemu tak się stało? Może po użyciu kilkakrotnym gwint na tej nakrętce dyszy się wypracował i zaczęło się dalej dokręcać? No nie wiem. Grunt, ze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafi701, Podoba sie? Super. :)

W dowod wdziecznosci mozesz pomoc w temacie

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=9807 :-]

 

Chętnie bym pomógł ale nie mam myjki ciśnieniowej,korzystam z uprzejmości kolegi ;) I wydaje mi sie ze jego myjka to proponowana w temacie myjka Black & Decker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla przerabiaczy - w Marolexie przypadkiem nie modyfikować mechanicznie tego czerwonego cycka, który jest po wykręceniu dyszy widoczny. Przesuwa się w nim biały bolec spustowy. Mi za mocno dociskał właśnie ten bolec co skutkowało opuszczeniem i zmniejszeniem skoku spustu. Troszkę więc to czerwone przyciąłem. Co prawda przycisk spustowy ładnie się podniósł i działał, ale sprzęt stracił szczelność - wymagany jest dobry styk tego czerwonego z białym. Jakoś sobie poradziłem, ale można głupio sprzęt uszkodzić.

 

Swoją drogą nie podoba mi się ta zależność, albo spust działa fajnie i cieknie albo jest szczelny i słabiej działa. Pomyślę, sądzę że wystarczy dać lekki dystans pomiędzy kołnierz czerwonego a czarny plastik głównej części Marolexa, żeby to czerwone tak głęboko nie mogło wchodzić do środka. Z drugiej strony jest sprężyna, wiec biały bolec powinien pozostać dociśnięty. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz oring uszczelniajacy.

Mysle ze jego wewnetzrna srednica da Ci optymalny rozmiar dla filcu.

Problem w tym, że nie mam jeszcze nic. Namierzyłem w Obi Marolexa 2l i zestaw 3 dysz i od razu chciałem kupić gotowe (pod wymiar) filce meblowe. Chciałem zrobić zakupy za jednym zamachem, stąd moje pytanie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wreszcie dopasowałem "filtr" a dokładnie wyciąłem 2 kółka z filtra silnika od odkurzacza. Niestety ciężko powiedzieć do jakiego odkurzacza, ale jest biało-czarny. Z tego co patrzyłem na allegro podobny do "Filtra odkurzacza Electrolux ErgoSpace"

 

coś takiego:

 

electrolux_9001957399.jpg

 

Piana wychodzi ładna z VP SF w proporcjach 1l ciepłej wody z kranu / 30ml VP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.