Skocz do zawartości

BMW E46 325 Ci


Rekomendowane odpowiedzi

Strzema mam pytanie odnośnie substancji czyszczącej, którą użyłeś w szczelinie bagażnika/klapy tylnej. (5 zdjęcie od góry) Mam kombi i w tych miejscach również trudno domyć, przeszkadza w tym siłownik klapy, zawiasy itd. Czy są do tego również dedykowane pędzle, aby nie porysować lakieru? Taką pianę płukałeś ręcznie czy myjką ciśnieniową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie substancji czyszczącej, którą użyłeś w szczelinie bagażnika/klapy tylnej. (5 zdjęcie od góry) Mam kombi i w tych miejscach również trudno domyć, przeszkadza w tym siłownik klapy, zawiasy itd. Czy są do tego również dedykowane pędzle, aby nie porysować lakieru? Taką pianę płukałeś ręcznie czy myjką ciśnieniową?

 

Zent do wyczyszczenia zabrudzeń, o których mówisz użyłem APC - Clean All zmieszanego w stosunku 1:4. Pędzel z miękkim włosiem, żaden specjalny bo nie ma obawy o porysowanie czegokolwiek w miejscu gdzie nie ma wykończenia lakieru na połysk. Nastepnie wypłukałem brud i piane przy pomocy myjki ciśnieniowej ale przy przymkniętym bagażniku, żeby woda nie dostała się do kufra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam skąd się wzięła sierść na podsufitce.

 

Skoro tak mocno drążysz temat to Ci powiem co ja myślę. Myślę, że to była sierść z jakiejś dziwacznej kudłatej czapki, bo ten problem dotyczył głównie okolic siedzenia kierowcy albo kierowczyni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli BMK'ą jeździł Skodziaż :D

 

kultowym nakryciem glow wlascicieli Skod sa kapelusze a nie kudlate czapki, obstawiam ze byla to bermyca a wlascicielem auta jest brytyjski gwardzista ; )

 

ad rem

nastepnie spryskałem Interior Shampoo resztę powierzchni i przeprałem ponownie gąbką.
gąbka do prania - Interior Sponge, taka sama z jakiej ja korzystam do ręcznego prania tapicerki samochodowej.

 

niektore z filmow pogladowych Autoglym prezentuja podczas prania tapicerki (np. foteli, boczkow, sufitow) uzywanie Hi-Tech Interior Microfibre

wypralem na probe wykladzine bagaznika uzywajac do tego AG IS i aplikatora Monster Shine (gabka w bawelnie) i pomimo dobrego efektu koncowego nie zaobserwowalem aby w trakcie pocierania fotela wytworzyla sie niewielka piana jak na filmie

 

zadaja sobie pytanie czy zaaplikowalem za malo srodka na fotel czy lepiej uzyc twardej gabki?

 

@ strzema moglbys wrzucic fotke tej Interior Sponge? (widzialem zdjecie tej na uksupplydirect.com ale ona jakby klejona z 2 warstw)

 

rozumiem ze ma szorstka fakture i jest twarda? piorac gabka i AG IS masz taka namiastke piany czy raczej jest niezauwazalna?

 

i sam algorytm prania:

czy spryskanie srodkiem i natychmiastowa akcja gabka (jak na filmie)?

czy spryskanie i odczekanie 2-3 min po czym gabka?

czy spryskanie, 2-3 min przerwy, ponowne spryskanie i gabka?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ strzema moglbys wrzucic fotke tej Interior Sponge? (widzialem zdjecie tej na uksupplydirect.com ale ona jakby klejona z 2 warstw)

 

rozumiem ze ma szorstka fakture i jest twarda? piorac gabka i AG IS masz taka namiastke piany czy raczej jest niezauwazalna?

Wyjdę przed szereg :) fot. są http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 312#102312

Z resztą porad czekamy na Damiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektore z filmow pogladowych Autoglym prezentuja podczas prania tapicerki (np. foteli, boczkow, sufitow) uzywanie Hi-Tech Interior Microfibre

wypralem na probe wykladzine bagaznika uzywajac do tego AG IS i aplikatora Monster Shine (gabka w bawelnie) i pomimo dobrego efektu koncowego nie zaobserwowalem aby w trakcie pocierania fotela wytworzyla sie niewielka piana jak na filmie

 

neclocus, Ilość piany wytworzonej na klipie w dużej mierze bierze się z faktu użycia nie Hi-Tech Interior Microfibre, a specjalnego niebieskiego pada (hi-tech hand-pad), który w efekcie głupiej moim zdaniem decyzji został wycofany ze sprzedaży w paź 2010r. Własnie ten pad spisywał sie znakomicie i jego mikrowłókna wywoływały taki efekt pienienia się produktu jak na filmie, szczególnie na welurowej tapicerce.

 

Myślę, że możesz zaaplikować troszkę więcej produktu i wtedy dostrzeżesz więcej piany. Pamiętaj tylko, że większość produktów AG do prania jest zaprojektowana aby była Low Foam :roll:

 

Zdjęcie gąbki, którą ja często używam podrzucił już Marek. Dzięki.

Gąbka jest twarda, szorstka i poręczna. Spienia produkt przyzwoicie.

Sięgnij do jednego z moich pokaż swój blask, gdzie robiłem Nissana Patrola... tam zobaczysz z czym sobie produkty poradziły w połączeniu z tą gąbką http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4272

 

i sam algorytm prania:

czy spryskanie srodkiem i natychmiastowa akcja gabka (jak na filmie)?

czy spryskanie i odczekanie 2-3 min po czym gabka?

czy spryskanie, 2-3 min przerwy, ponowne spryskanie i gabka?

 

Ja z reguły wybieram bramkę numer 1 ;) czyli spryskanie srodkiem i natychmiastowa akcja gabka (jak na filmie), nastepnie suszenie i przejście do nastepnej sekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.