Skocz do zawartości

Czym myć i zabezpieczać nadkola?


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do mycia APC poorboy's będzie odpowiedni??

Tak, jak najbardziej. APC jakiegokolwiek producenta będzie odpowiednie.

 

Jeżeli masz plastikowe nadkola zabezpiecz je 303 Aerospace Protectant Tech Guard albo Perlem Carpro. Zabezpieczanie materiałowych nadkoli nie ma sensu.Żaden preparat nie zabezpieczy ich na tyle, żeby nie wchłaniały brudu. Kwedsia bardzo dokładnego doczyszczenia, wypłukania całego syfu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do mycia i konserwowania nadkoli?

Czy do mycia APC poorboy's będzie odpowiedni??

 

Do nadkoli to zwykly APC z Tesco wystarczy. Szkoda tu kasy na markowy APC.

Co do konserwowania to używałem PB Bold'n'Bright. Wybrałem po prostu najtrwalszy dressing z mojej szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 AP jest bardzo uniwersalnym środkiem. Oprócz el. plastikowych komory silnika i nadkoli świetnie się sprawdzi również jako dressing do pozostałych elementów z tworzywa / winylu zarówno na zewnątrz i wewnątrz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mocno zapuszczonych nadkoli dla mnie bezkonkurencyjnie działa APC Autosmart G101 . Używam go w stężeniu 1:4 i jest sporo mocniejszy od Meg'sowego

 

Dressing na nadkola 303 Aerospace, używam od dawna z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakaś alternatywa dla 303 Aerospace jest ? bo w zasadzie gdzie bym nie czytał to tylko 303.

Zakładam ze jakiś siuwax do zderzaków się nie sprawdzi bo jest za tłusty ? (może lepić brud?)

 

Dlaczego pytam ? nie mam 303 a moja pólka z kosmetykami zaczyna robić się juz za ciezka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ze jakiś siuwax do zderzaków się nie sprawdzi bo jest za tłusty ?

Kwestia wchłonięcia preparatu do zderzaków przez plastik, ew. przetarcia go fibrą, . 303 nie poczerni plastików tak jak preparaty do zderzaków, uszczelek. Na początku używałem do plastików we wnękach MEgsowego Trim Detailera, póżniej ChG ExtremeShine, BlackWow, teraz 303 w zależności co chcę zabezpieczyć stosuję jego rożne odmiany ale najlepszy tzn. najdłużej utrzymujący się jest 303 TechGuard. A najbardziej lubię combo PERL+na to po dłuższej chwili 303 Aerospace. Lepiej zabezpieczyć czymkolwiek niż niczym :)

 

Po lewej stronie PERL rozcieńczony 1:2 albo 3( nie pamiętam) z wodą, pośrodku(najjaśniejszy pasek) 303 Aerospace niebiski, po prawej niewchłonięty PERL-nierozcieńczony:

img8820t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.