Skocz do zawartości

Cleantle - Tech Cleaner2


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

@menior chodzi o to że takie kwasy maja dwa zadania: usuwają rdze nalot z klockiw i usuwają osady wapienne. To nie jest tak że odtyka powłokę. Żeby powłokę odetkać trzeba ją umyć i musi być też detergent. Jeśli nie ma potrzeby to nie należy używać kwasów. Wapienne osady są widoczne, tak samo rdza. To tak jak z deironizerem - nie ma sensu nadużywać (on też jest agresywny mimo tego że ma neutralne pH)

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2024 o 22:51, Cleantle napisał(a):

@luk45z będzie wkrótce 😉 bez kwasu fluorowodorowego  😉

A pamiętam jak lata temu na livie u Nowickiego na pytanie o produkt do bieżącego mycia felg odpowiadaliście Clean Wheel 1:20 😄 No ale jasne - wiedza, podejście i filozofia marki zmieniła się i to na duży plus. Czekam na nowości i się doczekać nie mogę 😞 

Umyłem felgi Tech Cleanerem 1:10 zarówno takie które mają na sobie powłokę i są w black piano oraz takie zabezpieczane na bieżąco tylko QDkami. W obu przypadkach fajnie mi się myło, oczywiście nie był to hodowany przez wiele miesięcy a nawet lat brud, tylko taki maks miesięczny 😉 Była super piana party i rewelacyjny poślizg na black piano (w końcu to szampon w 10x większym stężeniu niż zalecane 😀) Z pojedynczymi kropkami lotnej rdzy sobie nie poradził, no ale zasadowe środki do felg też sobie nie radzą z takimi. Moim zdaniem fajny kompromis pod względem cena/poślizg/piana/bezpieczeństwo, przy okazji załatwia to bieżące odtykanie powłoki, na felgach black piano widać niestety każdy zaciek z kamienia. No i udowadnia wielozadaniowość produktów wynikającą z możliwości stosowania wielu stężeń 🙂 

I jeszcze jedno - na tym aucie zabezpieczanym QDkami na tylnej lotce w black piano były waterspoty, które mnie drażniły. Tech Cleaner 1:10 wypracowany rękawicą je usunął jak prawilny WSR, więc słaby to on nie jest. Kiedyś myłem te auto tym szamponem ale w normalnym stężeniu 40ml/10L z wiadra i nie poradził sobie z nimi. Spoko opcja, by nie wskakiwać na kamień od razu killerami i kwasami tylko spróbować czymś łagodniejszym, może się okazać to równie skuteczne bez ryzyka przyschnięcia itd. 

IMG_1507.jpeg.000e38fc345f8d528b69733eee31ce94.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.