Jump to content
 • Administrator
  Administrator

  Opony na Wszystkie Pory Roku: Test i Porównanie - Michelin CrossClimate 2 vs Dębica Navigator 3 vs Kleber Quadraxer 3

  Większość kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że poruszanie się sprawnym samochodem ma kluczowe znaczenie nie tylko dla ich komfortu i bezpieczeństwa, ale również dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. O ile jednak regularna wymiana hamulców, kontrolowanie stanu technicznego pojazdu czy przeprowadzanie bieżących napraw wydaje się czymś oczywistym, to bardzo często pomija się opony. Te natomiast mają kluczowy wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie że jako jedyne mają kontakt z drogą. Oznacza to, że opony muszą zapewniać wysoką przyczepność i doskonałą sterowność.

  • Opony Całoroczne – Czy Warto?
  • Test Opony Michelin CrossClimate 2
  • Test Opony Dębica Navigator 3
  • Test Opony Kleber Quadraxer 3
  • Porównanie Opon: Michelin CrossClimate 2, Dębica Navigator 3, Kleber Quadraxer 3
  • Podsumowanie

  Zakupu nowych opon nie ułatwia fakt, że w popularnych sklepach można obecnie znaleźć setki różnych modeli. W dodatku kierowca musi wybrać, czy interesują go opony całoroczne, czy opony sezonowe, co wbrew pozorom nie jest łatwe. W związku z tym przygotowaliśmy krótkie porównanie uwzględniające popularne opony wielosezonowe: Michelin CrossClimate 2, Dębica Navigator 3 i Kleber Quadraxer 3.

  Opony Całoroczne – Czy Warto?

  Zaletą opon całorocznych jest to, że nie trzeba ich zmieniać w ciągu roku, jak to ma miejsce w przypadku, gdy kierowca stosuje opony zimowe i opony letnie. W przypadku opon wielosezonowych bardzo ważne jest zadbanie o to, aby kupić porządny model, który będzie się dobrze sprawdzał niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych i temperatur.

  Ogumienie wielosezonowe to większa wygoda i oszczędność. Chociaż trudno na nich uzyskać tak dobre wyniki, jak w przypadku opon sezonowych, to jednak dla większości kierowców będą wystarczające. Można je więc uznać za przysłowiowy "złoty środek" jeżeli chodzi o wydajność i cenę.

  Test Opony Michelin CrossClimate 2

  Kierowcy, którzy nie muszą oszczędzać i chcą wiedzieć, jakie wysokiej jakości opony całoroczne wybrać, powinni zainteresować się modelem CrossClimate 2 kultowej marki Michelin. Wiele testów wskazuje, że są to jedne z najlepszych opon całorocznych, które tak samo dobrze sprawdzają się na mokrej nawierzchni, jak i w niskich temperaturach.

  Ogumienie całoroczne Michelin ma zaawansowaną konstrukcję, a termoadaptacyjna mieszanka bieżnika na bieżąco przystosowuje się do temperatury nawierzchni. Opony z tej serii polecane są kierowcom kompaktowych i średnich SUV-ów, aut osobowych, elektrycznych i sportowych sedanów.

  Test Opony Dębica Navigator 3

  Na początek przetestowaliśmy popularne opony klasy średniej, czyli Dębica Navigator 3. Przemyślany wzór bieżnika Ultra-V, wielokierunkowe krawędzie i odporna mieszanka polimerowa pozwalają uzyskać optymalny poziom bezpieczeństwa praktycznie w każdych warunkach pogodowych. Liczne opinie zadowolonych użytkowników potwierdzają, że opony sprawdzają się na suchych nawierzchniach, mokrych drogach i podczas jazdy na śniegu. Opony Dębica Navigator 3 osiągają również bardzo dobre wyniki w testach hamowania.

  Można je więc śmiało polecić kierowcom, którzy chcą kupić dobre całoroczne opony w atrakcyjnej cenie. Chociaż są to stosunkowo tanie opony całoroczne, są bardzo trwałe i według zapewnień producenta ich używanie przekłada się na oszczędności paliwa. Dla wielu kierowców istotne jest również to, że jest to produkt polskiego producenta. 

  Test Opony Kleber Quadraxer 3

  Kolejny model opon całorocznych, który postanowiliśmy przetestować, to Kleber Quadraxer 3. Podobnie jak pozostałe dobre opony całoroczne, one również charakteryzują się dobrymi właściwościami niezależnie od rodzaju nawierzchni. Gorzej jednak poradziły sobie w testach zimowych, gdzie zdecydowanie odstawały nie tylko od opon zimowych, ale również od nieco tańszej serii marki Dębica. 

  Warto wspomnieć o sztywnych strefach bocznych tych opon i samoblokującym bieżniku, które zwiększają ich efektywność podczas jazdy na suchej nawierzchni, a szczególnie na rozgrzanym asfalcie. 

  Porównanie Opon: Michelin CrossClimate 2, Dębica Navigator 3, Kleber Quadraxer 3

  Jakie opony wielosezonowe wybrać, aby można było bezpiecznie poruszać się autem niezależnie od pogody i pory roku? Kierowcom, którzy szukają taniego i sprawdzonego produktu, można polecić opony Dębica Navigator 3, przy czym należy zwrócić uwagę na rok produkcji. Pierwsze modele z tej serii trafiły do sprzedaży już pod koniec 2020 roku.

  Jeżeli natomiast ktoś chce kupić opony przeznaczone do jazdy przez cały rok i nie zależy mu na tym, aby kupić opony klasy ekonomicznej, Michelin CrossClimate 2 z pewnością spełnią wszystkie jego oczekiwania. Nie oznacza to oczywiście, że Opony Kleber Quadraxer 3 to zły wybór. W porównaniu z większością opon dostępnych w podobnych cenach wypadają naprawdę dobrze, ale przeprowadzone przez nas testy udowodniły, że jednak nieco odstają od produktów Michelin i Dębica. 

  Podsumowanie

  Na oponach nigdy nie powinno się oszczędzać, zwłaszcza przy oponach całorocznych, które będą aktywnie użytkowane zarówno latem, jak i zimą. Wybierając dla siebie idealny model, należy uwzględnić własne potrzeby i preferencje, a także styl jazdy.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.