Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,przyszedł czas że muszę zakupić dobry odkurzacz,który poradzi sobie ze wszystkim,używany będzie do tapicerki oraz wykładzin.Na myśli mam tu odkurzacz bezworkowy-kory będzie jak najmniej ubsługowy,co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to być odkurzacz na sucho,który będzie wręcz idealny do wydobycia jak najwięcej syfu,do ok.1 tyś.zł. Może podzielicie się informacją o swoim sprzęcie? jaki na co dzień używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow jest spoko, ma fajną elektryczną szczotkę ale ma słaby ciąg, poza tym, przy użytkowaniu non stop kilka godzin dziennie przez kilka dni z rzędu wymięka. Jak ci się trafi auto po budowlańcu z cementem w bagażniku to spalisz silnik, raczej domówka, opinia na podstawie własnych doświadczeń. Kup sobie jakiś mokro/sucho do prac przemysłowych. Do tysiaka jest całkiem spory wybór. Jak będę miał jutro więcej czasu to coś poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do tej ceny? Moim faworytem narazie jest makita 446L. Sprzet ma byc używany do odkurzania wnętrz na auto myjni. Dotychczas miałem karchery i kilka makit (modeli nie pamiętam) ale już swoje zrobily. Zależy mi na bezawaryjności, sile oraz łatwym dostępie do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane numatica:

 

Charakterystyka

Silnik 1200W

Napięcie 230V

Przepływ powietrza 40l/s

Podciśnienie 2500mm

Poj. suchy 15L

Poj. mokry 9L

Dł. kabla 13,4m

Waga 9,6kg

Wymiary 358x450x710mm

 

 

Podaj dane makity to porównamy, bo nie wiem jak model chcesz przyrównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc - 1.500 W

Max. natęż. przepł. : 3600 l/min.

Max. podciśnienie : 230 mbar

Regulacja siły ssania

Półautomatyczny system czyszczenia filtra Pusch &Clean

odkurzacz zachowuje parametry ssania bez względu na stopień zapełnienia zbiornika

Objętość zbiornika brutto : 27 l

Wymiary: 390 x 380 x 570 mm

Przeznaczony do pyłu o maksymalnej wartości stężenia 1 mg/m3

Odpowiadający klasie pyłu L - zgodnie z normą europejską

Masa : 10 kg

Bez konieczności stosowania worków

Automat. system uruchomienia z mocą przyłączeniową 2.400 W

Zabezpieczenie pływakowe do odkurzania na mokro

Poziom hałasu tylko 59 dB

 

AKCESORIA:

- foliowy worek na pył

- papierowy worek na pył

- wąż do przyłaczania elektronarzedzi

- rury aluminiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o odkurzaczach firmy Starmix?

 

PS. Przedstawiciel w/w firmy twierdzi, że Starmix produkuje odkurzacze m.in. dla Makity.

Czy to prawda? Nie wiem, ponieważ nie zawsze wierzę w słowa wypowiadania przez przedstawicieli firmowych danych firm :)Starmix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odkurzacze Vax... używany jest u mnie 10 rok... pracował przy remontach domu, bieżących porządkach, działa bez problemowo na worki a jak się skończą to nalewasz wody i działa tak samo :) jedyny mankament to jego gabyryty no i cena :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.