Skocz do zawartości

Rekord Świata z 52 warstwami ZAINO


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Pewnego dnia przyszedł do mnie @Metys i opowiedział o pewnym Angliku (znajomym Paula D.), który zabezpieczył auto 51 warstwami Zaino, pobijając w ten sposób rekord Amerykanów, który wynosił 50.

 

„Hmm, Mateusz, czemu by nie spróbować położyć 52 warstwy?” zapytałem. ;)

 

Metys uśmiechnął się szeroko, a jego oczy zaświeciły. :roll:

W ten sposób narodził się pomysł „Rekord Świata z 52 warstwami ZAINO”.

 

Jaki samochód powinniśmy wziąć? Ile Zaino potrzebujemy? Ile czasu nam to zajmie?... :idea:

 

W grudniu 2009 rozpoczęliśmy przygotowania i w styczniu 2010 biliśmy gotowi do rozpoczęcia bicia rekordu.

„Metys, czemu połowa albo koniec stycznia? Zaczniemy 1 lutego.” :o

 

I tak też zrobiliśmy: zaczęliśmy pierwszego lutego 2010.

Każda warstwa jest dokumentowana aparatem fotograficznym i kamerą.

 

Członkowie forum którzy byli na dwóch ostatnich spotkaniach mieli okazję aktywnie brać udział w ustanawianiu nowego rekordu.

Podczas ostatniego spotkania (3-go marca 2010) członków forum w Warszawie nałożyliśmy 35 warstwę. 8-)

Film poniżej dokumentuje te pierwsze 35 warstw.

 

Miłego oglądania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

CleanerFreak, czy samo Z2,bez ZFX i bez aplikowania Z6/Z8 po i między warstwami ma sens jako alternatywa dla np. Jetseala ?

 

Przy czym trwałość nie jest tutaj problemem,bo i tak byłby dużo częściej nakładany niż wynosi jego wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
CleanerFreak, czy samo Z2,bez ZFX i bez aplikowania Z6/Z8 po i między warstwami ma sens jako alternatywa dla np. Jetseala ?

Z-2 można jak najbardziej bez Z-FX używać.

Należy wtenczas nakładać maksymalnie jedną warstwę na dobę.

Z Z-FX można nałożyć trzy warstwy w przeciągu 24 godzin.

 

Z-8 kupować nie trzeba, ale jeszcze bardziej nadaje połysku i skutecznie można używać jako Quickdetailer.

 

Bez Z-6 nigdy nie próbowałem. Z-6 służy do usuwania kurzu pomiędzy warstwami i nie rezygnowałbym z niego. ;)

 

Zaino jest co prawda droższą, ale znaaacznie bardziej wytrzymałą alternatywą do Jetseal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ja wiem, łatwo powiedzieć: nałóż 100 warstw ;)
dokładnie tak jest ;)

 

Rozumiem, że celem jest tylko pobicie rekordu..?
:good:

 

Troche to dla mnie śmieszne :)
Masz rację :lol: , ale mimo wszystko podchodzimy do sprawy poważnie :lol:

Mamy zamiar następny (po CWWC2009 ) wirtualny puchar do Polski sprowadzić :-]

 

Przecież:

niech brytole sobie nie myślą, że są tacy fajni :ad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Fajnie by było jeszcze mierzyć grubość powłoki po każdej warstwie,i na sam koniec ;) O ile oczywiście czujniki grubości są w stanie zmierzyć grubość wosku/sealantu.

Do takich minimalnych zmian grubości trzeba by było użyć przyrządów laboratoryjnych 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jeszcze mierzyć grubość powłoki po każdej warstwie,i na sam koniec ;) O ile oczywiście czujniki grubości są w stanie zmierzyć grubość wosku/sealantu.

Do takich minimalnych zmian grubości trzeba by było użyć przyrządów laboratoryjnych 8-)

Zatem jaki ten projekt ma sens skoro nie można udowodnić jego skuteczności?? Czy nie jest tak, że te 52 warstwy będą czysto wirtualne bo każda kolejna będzie w jakimś stopniu ścierać poprzednie/poprzednią?? Jakoś mam mieszane uczucia ... ale i tak trzymam kciuki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0N1N wszystko co robisz w życiu musi mieć jakiś głębszy sens ?? 8-)

Nie musi i często nie ma, a o głębszym sensie to nawet nie wspominam. ;) Dlatego też fakt, że niespecjalnie rozumiem sens tych 52 warstw (mi by się nie chciało) to i tak trzymam za chłopaków kciuki. Jak mają taką fantazję to niech się bawią. Na pohybel Zachodowi!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zbyt poważnie do tego podchodzić nie można.

W pierwszym rzędzie to „zabawa dla dorosłych”. ;)

 

Prócz zabawy chcemy znaleźć odpowiedź na parę interesujących zagadnień :o , jak np.:

- do ilu warstw wzrasta połysk?

- na ile Zaino zakryje drobne i głębokie rysy (jest parę głębokich na prawym przednik błotniku po „kontakcie z przeciwnikiem”*?

- ile Zaino zużyjemy?

- o ile wydłuży się wytrzymałość?

itd.

 

Najważniejsze: chcemy „wirtualny Puchar Świata” sprowadzić do Polski. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie ciekawią te koliste, bardzo delikatne swirlsy na drzwiach w górnej części. Specjalnie zwróciłem na nie uwagę na początku i pod koniec mam nadzieję, że będę miał okazję się przyjrzeć czy Zaino je trochę zakamufluje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się niektórym, że niezbyt przychylnie reagują na projekt "52 warstwy Zaino", ponieważ jak usłyszałem od CleanerFreak'a o całym przedsięwzięciu, to też lekko zbladłem. Jednak po chwili ogarniania wszystkiego oczami poczułem, że to jednak ma swój sens i jest choćby dobrym dodatkiem/usprawiedliwieniem dla fajnych spotkań. A przy okazji spotkań... nowe doświadczenia :ad::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Nie dziwię się niektórym, że niezbyt przychylnie reagują na projekt "52 warstwy Zaino", ponieważ jak usłyszałem od CleanerFreak'a o całym przedsięwzięciu, to też lekko zbladłem. Jednak po chwili ogarniania wszystkiego oczami poczułem, że to jednak ma swój sens i jest choćby dobrym dodatkiem/usprawiedliwieniem dla fajnych spotkań. A przy okazji spotkań... nowe doświadczenia :ad::evil:
;)

 

Właśnie mnie ciekawią te koliste, bardzo delikatne swirlsy na drzwiach w górnej części. Specjalnie zwróciłem na nie uwagę na początku i pod koniec mam nadzieję, że będę miał okazję się przyjrzeć czy Zaino je trochę zakamufluje :o
Łukasz,

trzeba było je widzieć przed nałożeniem ZAINO :shock::shock::shock:

 

Parę świeżych fotek

 

135DSC03489.jpg

135scieranieDSC03491.jpg

136DSC03493.jpg

136scieranieDSC03496.jpg

137DSC03497.jpg

137scieranieDSC03500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.