Skocz do zawartości

K2 Roton


Swift

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Scemek napisał:

polecam wrócić się na poprzednią stronę 

No ktoś napisał, że niby można. Ciekawi mnie jakiś test i efekty stosowania tego. Czy były jakieś efekty uboczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator pisał, że sam od dłuższego czasu używa Rotona do lakieru. Skoro moderator pisze, że można to znaczy, że tak jest ;)  Oczywiście jak z każdą chemią, lepiej nie dopuścić do zaschnięcia na karoserii ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu (może błędnym) zależy troche od partii (daty ważności? sam nie wiem).

Miałem ostatnio Rotona którego używałem od około 2 miesięcy. W ten weeked widziałem ze sie skończy, więc kupiłem następny nowy. 2 felgi spryskałem końcówką "starego", zaś pozostałe 2 już nowym. Efekt naprawdę uwierzcie jakbym użył dwóch innych preparatów do felg :o

Stary mało co "pracował", a nowy pięknie zakrwawił felgę - foto z nowym (choć musiałem szybko działać pędzelkiem i spłukanie bo jak na złość wyszło mocne słońce :/)

rotonjpg_aqqexhs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że nie ma problemu. Sam miałem sytuacje gdzie w dwóch różnych sklepach kupiłem po butelce rotona, jeden ładnie krwawił i zbierał syf aż miło drugi tylko śmierdział, nie było nawet krwawienia aczkolwiek domywał syf w miarę dobrze. Szkoda, że nie zwróciłem uwagi na daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuację z Rotonem. Pierwszy kupiony w jedym ze sklepów na allegro - krwawił, domywał, śmierdział :) drugi kupiony w sklepie stacjonarnym praktycznie w ogóle nie krwawił tzn. zaczynał trochę po kontakcie z wodą, śmierdział i domywał tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DaV napisał:

Myślę, że nie ma problemu. Sam miałem sytuacje gdzie w dwóch różnych sklepach kupiłem po butelce rotona, jeden ładnie krwawił i zbierał syf aż miło drugi tylko śmierdział, nie było nawet krwawienia aczkolwiek domywał syf w miarę dobrze. Szkoda, że nie zwróciłem uwagi na daty produkcji.

 

Dlatego też kupiłem drugi Roton dla zaspokojenia ciekawości. Ten który mam wydaje się być jakiś nieudany bo praktycznie nie krwawi. Zobaczymy czy drugi egzemplarz będzie się różnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jak to jest w końcu z tym Rotonem i jego PH. Jest to bardziej kwas? czy neutralny? Jest bezpieczny żeby używać do deironizacji lakiieru? Czy lepiej używać go do zaszczurzonych felg, natomiast do deironizacji coś o neutralnym PH np ADBL VL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że nowy Roton przy pierwszym użyciu ładnie krwawi, a przy kolejnych już nie? Otworzyłem nowe opakowanie i umyłem felgi i ładnie krwawiło. Tydzień później znów go użyłem na innych felgach i brak krwawienia. Miałem jeszcze jedno nowe opakowanie, otworzyłem i krwawi. Sprawdziłem kolor płynu i ten otwarty tydzień wcześniej był wyraźnie zabarwiony na różowo. Nie jest to jedyna butelka, z która tak mi się stało. Kupiłem raz 6 sztuk na promocji w Leclercu i z każdą jest to samo. Została mi jeszcze jedna nie otwarta. Zrobię na niej taki sam test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pacholekck napisał:

Też tak macie, że nowy Roton przy pierwszym użyciu ładnie krwawi, a przy kolejnych już nie?

Krwawienie, krwawieniem - ale czy zmywa brud, czy zlatuje z wodą i nie ma sensu nakładania? 

Mam trzy Rotony kupione teraz ale nie dam rady sprawdzić, bo wszystko czyste :P  a ten Roton który mi się kończy krwawi cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.