Jump to content

Tesla i działania autopilota

Lex450

Recommended Posts

Tesla i działania autopilota. Niestety w Polsce za mało stacji a tam gdzie są miejsca do ładowania - ostatnio widziałem w Blue City - wszystkie miejsca (kilka jest) pozajmowane przez zwykłe auta , nieelektryczne. :o

Taki klimat

Ale link robi wrażenie. Jednak do końca maszynie bym nie zaufał ;)

Dodane po 2 minutach 44 sekundach:

Zwróćcie uwagę na moment w filmie 1:38

Jest znak STOP , zatrzymał się ale prawie wjechał na auto skręcające w kierunku Tesli , w lewo :o No zatrzymał się ale jakby w ostatnim momencie naprawiając błąd po za szybkim rozpoczęciu manewru skrętu w lewo.

Na marginesie Tesla ma bardzo niewdzięczny lakier do korekty ( jak pokazują nagrania z You Tube i nierówny i bardzo cieniutki nawet 85-95 mikronów - co mnie przyznam mocno zdziwiło.

Ja pytam tak - wyskakuje czwórka ludzi na pasy, co robi Tesla?

1. omija je wjeżdżając w drzewo, zabijając kierowce - 1 osoba śmiertelna - kierowca

2. omija je w drugą stronę uderzając czołowo w samochód z przeciwka - 1/2 osoby śmiertelne - kierowca lub/oraz kierowca auta z przeciwka

3. wjeżdża w tłum pieszych zabijając 4 osoby ale ratując kierowce?

Damiancd

Dobre pytanie. No właśnie,, co zrobi ? Tego nie wiemy. Prawdopodobnie będzie hamowała do końca bez zmiany toru jazdy ale nie wiemy dopóki taka sytuacja nie będzie nagrana i puszczona do sieci a to szansa minimalna.

Zadałem typowe pytanie jeżeli chodzi o sztuczną inteligencje, ja tu mówię o sytuacji mocno krytycznej gdzie hamowanie nie da żadnego rezultatu - wiadomo, jest tak naszpikowana systemami, że wykryje pieszych stojących przed pasami o wiele wcześniej niż człowiek i reakcja samochodu będzie błyskawiczna - z tym nie polemizuje, chodzi mi tylko i wyłącznie o kwestie wyboru "mniejszego zła", zabić 4 osoby i uratować kierowce, czy zabić kierowcę a uratować 4 ;)?

I Tesla stoi jak sierota na lewym pasie zamiast zjechać na pobocze.

Powiedzmy sobie szczerze- komputer może być lepszy od człowieka w fabryce np przy produkcji okien, telefonów etc ale na drodze nie widzę zastosowania. Nie widzę decyzji komputera jak sarna/dzik/lis/jeleń wybiega na drogę na naszym pasie i:

a) nie ma auta z przeciwka,

b) jest auto z przeciwka.

Dodatkowo:

- polskie drogi jakie są każdy wie- nawet krajowe mają mega dziury i człowiek potrafi ominąć/wyhamować/inaczej rozegrać problem. Co pocznie komputer?

- wtargnięcie pieszego na czerwonym świetle- osobiście mając kamerę nie patyczkowałbym się z osobą, która olewa sygnalizację świetlną

- co z rowerzystami, co jeżdżą po pasach?

- dodatkowo- nagły wybieg psa czy kota. Mam film który obrazuje że nic nie dało się zrobić przy 140 km/h , nagle kot wybiegł z prawej strony (droga dwu kierunkowa, dwu jezdniowa) i zachciało mu się zawrócić. Dokładkę uwaliłem przy zderzeniu ale sierściucha mam nadzieję też odesłałem w inny świat.

Za dużo wg mnie jest zmiennych żeby komputer decydował.

Tesla szybsza niż Porsche 911

http://niezalezna.pl/93560-tesla-szybsz ... orsche-911

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,213 ... zacja.html - 2.3 sek do setki

niżej w artykule , też jest link do kolejnego klipu z działaniem Autopilota Tesli.

Tylko ten okropny jej lakier 90 mikronów o ile prawdę piszą na zachodnich forach firmy detailingowe. ehhh szkoda... fajny wóz ale mogliby się lepiej postarać z tym lakierem :lol:

Czyli zabijasz 4 osoby ale siebie ratujesz?

Oczywiście No offence :)

No to byłby zapewne mój autonomiczny odruch nad którym nie masz kontroli

Tesla szybsza niż Porsche 911

Szybsza na prostej do 130km/h, poza tym ten samochód po połowie toru poznań włącza się w tryb awaryjny z przegrzania silników/baterii :lol:

Nie odbierajcie mnie tutaj, że jestem hejterem tego auta, ja po prostu lubię spojrzeć na wszystko z drugiej strony :P