Skocz do zawartości

Oświetlenie - kilka zastosowań


Crasher

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne grono forumowiczów!

 

zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze oświetlenia do pracy w różnym charakterze o którym poniżej .

Na początek mała charakterystyka, wszystkich źródeł światła będę wykorzystywał do pracy przy detailingu . Amatorska częstotliwość to jedno auto w tygodniu tj pełna korekta , czyszczenie pranie wnętrza, myślę ze cena też nie powinna być zbyt wygórowana bo to jednak amatorka a nie profesjonalne studio . Pragnę też dodać że przetrzepałem trochę forum ale mam kilka konkretnych pytań.

 

Przejdźmy do precyzyjnego określenia :

 

1) Lampa + statyw do oświetlenia ogólnego podczas korekty? Najwięcej pozytywnych opinii zbiera lampa HQI z detailingcars jednak cena to 288 zł na dzień dzisiejszy.

2) latarka inspekcyjna : góruje Led Senser lub Monello , lecz mając na uwadzę amatorską robotę trochę szkoda wydać te prawie 250 zł .

3) Lampa do oświetlenia wnętrza pojazdu , skorzystam z forumowych rad i sam zbuduję na szybko jakiś uchwyt ale myślę jaką lampę wybrać.

4) Czołówka ułatwiająca pracę wewnątrz pojazdu- Mactronic?

 

Prosiłbym o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja ostatnio testowałem zestaw: statyw mikrofonowy+naświetlacz led jako oświetlenie ogólne. Super opcja bo możesz lampę regulować jak chcesz w zakresie od 0 do nieco ponad 2 metrów

2. Latarka może być każda o mocy od 1W (telefon jest niewygodny) chodzi o jak najmniejszą powierzchnię świecenia- każda dioda led takie warunki spełnia.

3. Zestaw z punktu 1 daje radę. Do cięższych lamp można dodać woreczek piasku jako przeciwwaga.

4. Tak jak punkt 2. Każda w miarę mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.