Skocz do zawartości

Regeneracja foteli Komforty E60


DBS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna komfortów bo mojej Beaci, niestety ceny zadbanych egzemplarzy (ok3k) są zbyt duże jak na mój budżet.

Wpadł mi do głowy pomysł regeneracji foteli, mam na oku 2 różne typy, moje pytania:

1. Czy da się wyprowadzić z tych foteli taki stan aby nie kuły w oczy i żebym był zadowolony ?

2. Jeden z kompletów foteli jest przedarty na siedzeniu kierowcy, czy da się to naprawić w miejscu gdzie skóra jest zagięta ?

3. Chciałbym przeprowadzić proces koloryzacji tych foteli na Czarny kolor, obecnie są beżowe, jak długo utrzyma się odpowiedni efekt pod warunkiem prawidłowej konserwacji ?

4. Będę pisał do sprzedawców o dodatkowe fotki, może macie pomysł o fotki jakiegoś konkretnego trudnego do odnowienia elementu ?

 

Dziękuję za wypowiedzi.

FOTKI:

1 Zestaw-

2f90c735cd6bdc60med.jpg

6a65c8e17770be8bmed.jpg

220f468a5d26a606med.jpg

 

Zestaw 2:

cbc34466929298a8med.jpg

2c97b7c974a2f129med.jpg

c0ca51d4c33a5825med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da się bez problemu.

2. Da się naprawić ale zaginięcie raczej zostanie to rozciągnięty materiał.

3. Odpowiedni efekt będzie się utrzymywał długo przy prawidłowym wykonaniu koloryzacji i stosowania odpowiednich kosmetyków.

4. Według mnie one i tak wyglądają dobrze potrzeba im odpowiedniego czyszczenia i konserwacji a na Twoim miejscu szukalbym czarnych bo po zakupie i koloryzacji tych wyjdzie pewnie więcej niż zakup czarnych. Farbowanie wyjdzie około 1000zł za fotele przednie policzyłeś to sobie??

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie liczyłem, ale myślisz że aż tyle wyjdzie ?

Środki do czyszczenia skóry przed mam, musiałbym kupić zapewne płynną skórę, jakiś cleaner przed farbą, farbę i coś do zabezpieczenia czy jeszcze coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa Ty chcesz robić to sam w takim razie 0,5l farby, 0,5l bezbarwnego, szpachla lub płynna skóra, papiery, włóknina, jakieś rozcieńczalniki to myślę materiały około 300zł na dwa fotele

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Chyba przesadziłeś z tym 0,5l na 2 fotele :P.

Colourlock w zestawie ma 150ml, które mają starczyć na 2 fotele. Nie można też nawalić dużej ilości, bo skóra nie będzie dobrze oddychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię około nigdy nie kupuję na styk ale jeśli tak piszą to pewnie musi wystarczyć... A jak chcesz farbować tylko ręcznie czy jeszcze na koniec natryskowo?? Ja bym szukał czarnych szkoda zabawy czasu i kasy...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zajmuję się regeneracją skór to coś tam wtrącę.

150ml wystarczy na regenerację dwóch foteli jeśli masz zamiar pomalować je w ten sam kolor i kolor masz dobrany perfekcyjnie. Przy zmianie koloru farby pójdzie więcej. A że przy tym trzeba rozebrać fotel praktycznie do gołego, żeby pomalować też skórę w zakamarkach i pod plastikami to 800zł za dwa fotele liczyłbym lekko na dobrych farbach.

Jeśli chodzi o naprawę elementu to ja zazwyczaj wymieniam go u swojego tapicera na nowy, zazwyczaj dobiera skórę po fakturze, kolor potem dobieram sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl o zmianie koloru na czarny, bo to będzie najgorsza droga jaką będziesz mógł pójść w tym przypadku.

Jak chcesz spróbować swoich sił w "malowaniu", to kup czarne i je odśwież.

 

Muzycom chyba nie doczytał, że chcesz kolor zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę trzeba więcej niż same farby. 150ml spokojnie wystarczy na cały fotel. ale do tego trzeba cross linker, preparat coś w stylu GDA, ale nie używaj rozpuszczalnika bo możesz wyrządzić większa szkodę, jak już to tylko aceton techniczny. Jak masz jakieś ubytki i chcesz je wypełnić to proponowałbym kupić produkt do odbicia struktury skóry żeby to wyglądało jakoś. no i trochę wolnego czasu. Ja jak reanimowałem swoje śmietniki to za same zakupy wydałem około 650 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie ! :)

 

Za to w mojej e90 w ten sposób mam poprzecierane fotele. Raczej ta utrata barwy na otarciu tak pozostanie, bo póki co nie chcę lakierować, ale czy da się coś zrobić z tymi przecierkami szczególnie na drugim zdjęciu? lakierować będę ale to już kiedyś całą tapicerkę :)

 

e05a102d79b4d225med.jpg

 

9ff41200838300cfmed.jpg

 

2388f6e7d8c8c241med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Możesz zakupić zestaw naprawczy w tym kolorze i przymaskować te uszkodzenia.

Bez farby cudów nie zdziałasz. Trzeba to dofarbować....

 

Możesz to zrobić naszym zestawem:

 

https://sklep.colourlock.pl/zastosowani ... -50ml.html

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.